Rezort hospodárstva chce po podpore podnikania na hornej Nitre pomôcť aj ďalším okresom
pravdive+seznam

Rezort hospodárstva chce po podpore podnikania na hornej Nitre pomôcť aj ďalším okresom

Bratislava 21. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Ministerstvo hospodárstva SR má po podpore podnikania v regióne hornej Nitry v pláne pomôcť aj ďalším okresom. Minulý týždeň rezort vyhlásil výzvu zameranú na rozvoj malých a stredných podnikov v rámci transformácie uhoľného regiónu hornej Nitry. Reflektoval tak na iniciatívu Európskej komisie, ktorá sa rozhodla pomôcť uhoľným regiónom v Európe pri ich transformácii a pri prechode členských krajín na nízkouhlíkové hospodárstvo
Na snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga
„Okrem spomínanej iniciatívy Európska komisia realizuje na Slovensku aj ďalšiu iniciatívu zameranú na podporu dobiehajúcich regiónov (Catching-up regions), ktorá sa konkrétne týka Prešovského a Banskobystrického kraja. Aj na túto iniciatívu komisie zareagovalo Ministerstvo hospodárstva SR prípravou troch špecificky zameraných výziev na podporu podnikania vo vybraných okresoch dotknutých regiónov, ktoré ešte budú vyhlásené,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca rezortu hospodárstva Maroš Stano.
Na transformáciu hornej Nitry pôjde z prostriedkov Európskej únie 10 mil. eur. Suma je určená pre mikro, malé a stredné podniky, pričom o podporu sa môžu uchádzať projekty zamerané na uvedenie nového alebo inovovaného produktu na trh, alebo na inováciu produkčného procesu. Podmienkou je jeho realizácia výlučne na území okresov Prievidza a Partizánske. Ide o prvú výzvu, ktorú Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo zo zlúčeného operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Podniky môžu získané nenávratné finančné príspevky použiť na nákup dlhodobého majetku, ako sú napríklad stroje, či softvér. Maximálna výška príspevku je 200 tis. eur, čo znamená, že bude možné podporiť najmenej 50 projektov. Predložené žiadosti sa budú posudzovať v rámci hodnotiacich kôl, uzávierky prvých dvoch sú naplánované na 30. apríla a 30. júna tohto roku. Prípadné ďalšie uzávierky budú nasledovať v trojmesačných intervaloch. Výzva je vyhlásená ako otvorená, uzavretá bude po vyčerpaní prostriedkov alebo na základe rozhodnutia poskytovateľa.
Operačný program Integrovaná infraštruktúra predstavuje programový dokument Slovenskej republiky pre čerpanie pomoci z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v oblasti dopravy, informatizácie spoločnosti a podpory výskumu, vývoja a inovácií na roky 2014 – 2020. Jeho globálnym cieľom je podpora trvalo udržateľnej mobility, hospodárskeho rastu, posilnenie výskumu, technologického rozvoja a inovácií a zvýšenie konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov prostredníctvom rozvoja dopravnej infraštruktúry, verejnej osobnej dopravy, informačnej spoločnosti, podpory výskumných, vývojových a inovačných kapacít a rozvoja malého a stredného podnikania.
 
Príspevok Rezort hospodárstva chce po podpore podnikania na hornej Nitre pomôcť aj ďalším okresom zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější