Presne pred dvoma rokmi boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Ako vnímajú výročie Čaputová, Lipšic či Rajtár?
pravdive+seznam

Presne pred dvoma rokmi boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Ako vnímajú výročie Čaputová, Lipšic či Rajtár?

Bratislava 21. februára 2020 (HSP/Foto:Facebook)
 
Na sociálnych sieťach dnes viacero politikov a osobností komentovalo druhé výročie od smrti novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušníreovej, ktorých vo februári 2018 v dome vo Veľkej Mači zavraždili členovia komanda v súčasnosti stojace pred Špecializovaným trestným súdom.
Na snímke Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová si uctila pamiatku zavraždeného páru priamo na mieste vraždy.
„Mladí ľudia, ktorí plánovali svadbu a spoločný život, zomreli rukou vraha, ktorý chcel umlčať pravdu. Ak si objednávatelia vraždy mysleli, že smrť odradí ostatných novinárov v odhaľovaní celospoločenských káuz, prerátali sa. Čo nestihol dokončiť Ján Kuciak, dokončia iní. Spojili nás, česť pamiatke Jána a Martiny!“ Uviedla hlava štátu.
Podľa advokáta Daniela Lipšica , ktorý zastupuje rodinu Kuciakovcov sú práve rodičia obetí hrdinami dnešných dní. „Informácia o ich smrti obletela Slovensko a svet v pondelok 26. 2. 2018. V utorok som sa prvýkrát stretol s rodičmi Jána Kuciaka v Nitre, kde sa ešte na oddelení súdneho lekárstva nachádzali telá ich detí,“ spomína Lišpic.

„Stretli sme sa v byte na jednom z nitrianskych sídlisk. Keď som asi po hodine odchádzal do Bratislavy, začalo snežiť. A v tom okamihu som si uvedomil, v akých dvoch odlišných svetoch Slovensko žije. Jedným svetom bol svet poctivých, skromných, zásadových ľudí. Rodín, ktoré dali svojim deťom vzdelanie, zásady a odvahu v boji za pravdu. A druhým svetom bol svet bohatstva a moci, svet jácht, luxusných áut, hodiniek, a pocitu neohrozenosti. Ale o svoje deti prišiel ten prvý svet. Zomreli len preto, že mali odvahu odhaľovať pravdu a snahu urobiť zo Slovenska lepšiu krajinu.“
Dodal, že s rodičmi Jána a Martiny sa teraz zúčastňuje hlavného pojednávania s obžalovanými z vraždy ich detí. „Sedíme oproti obžalovaným. Manželia Kuciakoví sedia za mnou a držia sa za ruky. Spolu so Zlatou Kušnírovou sú pre mňa hrdinami tohto procesu. Sila a pokoj, ktoré z nich vyžarujú sú obdivuhodné. Neviem si ani len predstaviť, že by som sedel oproti z vraždy niektorého z mojich detí.“
Poslanec Národnej rady Jozef Rajtár , ktorý odišiel z SaS do Demokratickej strany si taktiež zaspomínal n a zavraždeného novinára Aktualít.
Uviedol, že Jána Kuciaka naposledy stretol na súde s Filipom Rybaničom v decembri 2017. „Tichý a skromný ch lapec, ktorý ku mne nenápadne podišiel, veľmi odborne a vecne sa popýtal svoje otázky… Potom sa ospravedlnil, že rušil (nerušil vôbec!) a pobral sa spracovávať ďalší zo svojich serióznych a podložených článkov.
Rajtár uviedol, že v tom bol Kuciak výnimočný. „Večná česť Jánovi a Martine! Váš odkaz je stále medzi nami!“ Píše na sociálnej sieti Jozef Rajtár.

 
 
Príspevok Presne pred dvoma rokmi boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Ako vnímajú výročie Čaputová, Lipšic či Rajtár? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější