V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici zrekonštruovali hematologické ambulancie za 70-tisíc eur
pravdive+seznam

V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici zrekonštruovali hematologické ambulancie za 70-tisíc eur

Banská Bystrica 21. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica (FNsP FDR) zrekonštruovali voľné priestory a vytvorili tak moderné pracovisko s ambulanciami pre hematologických pacientov. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, do rekonštrukcie a vybavenia ambulancií investovala nemocnica 70-tisíc eur z vlastných zdrojov
Ilustračné foto
Dve ambulancie a aplikačná miestnosť, v ktorých denne vyšetria 70 pacientov s ochoreniami krvi, sa doteraz nachádzali v stiesnených a opotrebovaných priestorov na prvom poschodí poliklinickej časti. Vo vynovených priestoroch na druhom poschodí bude pacientom k dispozícii recepcia, rozľahlé a komfortné priestory ambulancií.
„V nových priestoroch máme dve aplikačné miestnosti, ktoré nám umožnia podávať zvlášť chemoterapiu a v druhej miestnosti hemoterapiu. Novinkou sú aj samostatné priestory na odbery krvi,“ priblížil primár hematologického oddelenia Alexander Wild s tým, že pribudlo aj komfortné zázemie pre personál nemocnice.
Hematologické oddelenie zabezpečuje pre pacientov Banskobystrického samosprávneho kraja modernú diagnostiku a liečbu primárnych hematologických, teda krvných ochorení. Oddelenie je regionálnym hemofilickým centrom a regionálnym centrom pre autológne transplantácie krvotvorných kmeňových buniek.
Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica patrí medzi koncové a teda najväčšie nemocnice na Slovensku. Nemocnica má 910 lôžok na 35 klinikách a oddeleniach, pričom ročne hospitalizuje 40-tisíc pacientov. V nemocnici uskutočnia 20-tisíc operačných výkonov a na ambulanciách ošetria 500-tisíc pacientov za rok. O pacientov a chod nemocnice sa stará viac ako 2 300 zamestnancov.
 
Príspevok V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici zrekonštruovali hematologické ambulancie za 70-tisíc eur zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější