Chvála nejapnosti
pravdive+seznam

Chvála nejapnosti

MAF
S nástupem Stanislala Křečka do funkce ombudsmana se pubescentní a postpubescentní mládež opět vyřádila. Nebylo jich sice mnoho, ale stačilo to na to, aby se předvedli jako mentálně problematická individua.
Když pominu naprostou absenci demokratických zásad , kdy má každý řádně a svobodně zvolený člověk nezadatelné a zákonem zaručené právo vykonávat svou funkci, jejich počínání se jeví obzvláště směšné a potrhlé.
Ověšeni papundeklovými hesly vlastními těly a násilím bránili vstupu dvaaosmdesátiletého muže do úřadu. Je skutečně vrcholem trapnosti, že jsou tito popletení menševici schopni použít násilí proti starému vzdělanému člověku, který byl tradičně a ještě nedávno v kulturní společnosti respektován. Kulturní společnost v jejich pojetí vzala za své (zřejmě jim význam pojmu kultura a tradice ve škole opomněli vysvětlit). Za kulturní oni naopak považují své hlasité urážlivé projevy a písemná sdělení typu: „Nechceme ochránce upatlané většiny“ nebo „Bílý křeček jede tmou……“
U slovního spojení „Upatlaná většina“ bych se ráda pozastavila. Jsme snad my všichni, kdo nepatříme k mladým aktivistickým menševikům upatlaní, špinaví a nevěnujeme dost času osobní hygieně???
WIKISLOVÍK: upatlaný, (expresivně) umouněný, ukoptěný, (oblastně, expresivně) umolousaný, (neutrálně) zašpiněný, ušpiněný, špinavý, umazaný, učerněný
Jiné vysvětlení tohoto výroku mě skutečně nenapadá. Tak tedy upatlaná většina se účastní voleb, upatlaná většina chodí do práce a má nějaké povolání – vědec, učitel, prodavačka, manažer, ředitel, řidič, dělník……ti všichni jsou upatlaní a odvažují se tak chodit mezi zjevně neupatlané aktivistické menševiky. Není to na pováženou?
Další perlou je nápis „Bílý Křeček jede tmou“. Tady už jsem vysvětlením a úsudkem naprosto v koncích (i když se snad jedná o parafrázi textu skupiny Orlík). Proč bílý a proč jede tmou? Není to nejapné? Je a je.
nejapný nevhodný/ špatný, nemístný, nepatřičný [n. žert]
Takovou nejapnost jsem naposledy slyšela v 1. třídě ZŠ, kdy jsme chodili parkem Klamovka na obědy do družiny a jeden spolužák vykřikl „Borecký spad do žita“ (Karel Borecký byl náš spolužák.) Sám autor toho nejapného (domněle vtipného) výroku a ostatní přítomné šestileté děti se smíchy popadali za břicho. (To, že v historickém parku Klamovka žádné žito neroste, takže Borecký do něj nemohl spadnout, je exemplární příkladem blbosti a poměrně bizarního smyslu pro humor). Ale co chcete od šestiletých dětí.
Je normální, že si prvňáčci vykládají nejapné vtipy, ale u věkově mnohem starších mládežníků je to už na pováženou. K nim se úspěšně řadí i řeporyjský starosta Novotný se svými četnými nejapnými mediálními projevy. Poněkud mě zneklidňuje, že se takové nejapnosti objevují v našem prostoru stále častěji, jsou čím dál nejapnější a nikdo,( zvláště pak média a své by měli říci i psychologové a lingvisté)) se nad nimi nepozastavuje.
Bude naše společnost v brzké době stejně tak nejapná?
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější