Mikloško: Iba vietor vie, ako to všetko skončí
pravdive+seznam

Mikloško: Iba vietor vie, ako to všetko skončí

Bratislava 22. februára 2020 (HSP/Foto:Jozef Mikloško)
 
Ako je vo svete, tak je aj doma. Čo platilo včera, dnes neplatí, čo platí dnes, zajtra nebude. Dnes áno, zajtra nie, pozajtra možno. Diplomatické zvyklosti a medzinárodné zmluvy sa ignorujú. Keď v zahraničí robia cirkusy, prečo by sme my nemohli robiť?
Na snímke Jozef Mikloško
Znechutenie občanov dosiahlo vrchol. Odtiaľ je iba krok smerom „Kašleme na to“ alebo „Ideme do toho“.  Kto chce urobiť prvý variant, musí 4 roky byť ticho. Je faktom, že väčšina prestáva rozumieť tomu, čo sa deje.  Po dlhej a drahej kampani, akú Slovensko ešte nezažilo, týždeň pred voľbami nevedieť, koho budem voliť je amatérstvo.  Po revolúcii sme rýchlo zistili, že liberalizmus a relativizmus budú po komunizme naším najväčším nebezpečím. Aj cirkev to podcenila, nikto netušil, že tá križovatka budú tieto voľby a Istanbulsky dohovor.
30. výročie Novembra bolo rozpačité. Chytili sa ho aj ľudia, ktorý vtedy chodili do ľudovej školy podľa starého hesla: odmeny nezúčastneným, potrestanie aktívnych a ignorovanie tajnej podzemnej cirkvi. Napr. v brožúre SME, ktorá vyšla v desaťtisícovom náklade sa už nespomína, že tajná cirkev a kresťania  boli jedinou dobre organizovanou silou, pred ktorou mali komunisti rešpekt. Na mená ako Krčméry, Jukl, Korec sa rýchlo zabudlo. Havel sa stal najväčším „lumpom“, nič dobré v ňom nebolo? Iba Anton Srholec sa ešte s pietou spomína, leží iba 4 roky v hrobe. Už po 30 rokoch je teda všetko ináč? Ústav pamäti národa by sa tomu mal viac venovať a masovo šíriť svoje poznatky najmä v školách. Aké interpretácie Novembra 1989 budeme mať po 100 rokoch?
Aj 30. výročia Ustanovujúce snemu KDH komentujú často ľudia, ktorí boli ďaleko od KDH, ba vtedy ani nežili.  22.2. je v Starej Národnej rade spomienková slávnosť, mali by tam byť najmä všetci expredsedovia KDH.
Volebná križovatka sa rýchlo blíži. Média vyťahujú svoje témy, ktoré pletú ľudí, často na odpútanie pozornosti od skutočných tém. Ako za totality – keď sa v nedeľu malo ísť do kostola, v televízii dali Angeliku. Rozvadená politická scéna, každý proti každému, signalizuje, že vo voľbách bude platiť v matematike známa metóda Monte Carlo.  Fico a jeho Smer je už za zenitom. Mal by pochopiť, aj v záujme svojho zdravia, že je čas oddýchnuť si.  Pelegriniho strana má stále najviac percent, aj keď z nej všelikto kradne. Uvidíme koho Smer zvolí do NR SR, ak by to nebola stará garda z čias, keď mali totalitu 83 hlasov, mali by šancu zostaviť vládu. Obávam sa, že ju rýchlo zostavia, kamaráti sa vždy nájdu. SNS a Most-Híd boli ich verní spojenci.  Až teraz, príliš neskoro, sa im všeličo nepáči, aj keď ich Titanik klesá ku dnu. Doplatia na to aj Maďari, ktorí sa nedokázali dohodnúť.
PS – Spolu je divná dvojstrana s heslom Poďme do  ich. Teraz sú mierumilovní ako Pacem in Terris, ale ak by boli vo vláde rýchlo vytiahnu svoje tromfy, dobre ich poznáme. Ich „katolícky a evanjelicky“ reprezentanti vyskakujú, majú v svojich cirkvách červenú kartu. Ísť s nimi do vlády nemá perspektívu. Dohoda o neútočení s KDH bola zbytočná, akurát dala zámienku útočiť proti KDH.
ĽSNS sa derie dopredu, prívlastky a útoky im prospievajú. Pre ich súperov by bolo lepšie ticho, ako nadávanie. Jediní si všimli, že komunistická  terminológia vojnového Slovenskej republiky dnes, po publikovaní množstva vedeckých kníh, nesedí.
SAS a OKS  chceli ujsť po pravom krídle, sudca zbadal, že sú dlho v ofsajde.
Preskakovanie z potápajúcich sa lodí na iné, ktoré ešte nezatekajú, sa stalo národným športom. Nie je férové, že „hviezdy“ prestúpili tam, kde majú šancu byť zvolení. Nedôverujem im, nevšimli si, že loďky „plují do Triány“ a oni by „chteli do Malagy“.
Zakladatelia DS sa obracajú v hrobe, aj tak to novým členom nepomôže. Vyskakujú, akoby by mali 10%. Ale vďačím im za podporu otvorenia súčasnej schôdze,
Vo Vlasti a v Dobrej voľbe „nejsou lidé“ ani percentá. Fungujúca rodina je dôležitým pojmom, nemyslím však stranu s veľa deťmi a jedným otcom. OĽANO behá po francúzskej, či cyperskej riviere, aj Maledivy by sa ešte dali stihnúť. Ich šéfa si neviem predstaviť v žiadnej vláde, snáď ako predsedu NKÚ.  Kto sa z tých mohykánov dostane do parlamentu tuší iba prorok a takého nemáme. Internetová anketa na jasné témy bola plesknutím do vody. Kritizujú divadlo a cirkus v parlamente, ktorí ich šéf tam robí 10 rokov. Našťastie rečníckych pultov bolo v sklade dosť, zídu sa aj po voľbách.
Zostaviť vládu zo strán, ktoré majú 5-7% sa nedá, rozpadne sa pri prvom väčšom probléme.
Mojou stranou je stále KDH, napriek všetkému, jej zostanem verný. 30 rokov je tu, urobila v prospech Slovenska všeličo dobré, aj keď sa to dnes zabudlo a pokladá sa to za samozrejmé. Aj v nej sú len ľudia, nie anjeli. Určite na meter štvorcový je v KDH najmenej privatizérov, milionárov, meničov kabátov a organizácií podporovaných NGO zo zahraničia. Tentokrát má dobrú kandidátku, štyri krúžky nájsť nebude ľahké (ja ich už mám, je medzi nimi aj č.89).
Voliči rozhodnú, to je pravdivá fráza. Dúfam nie tak, že úradnícku vládu bude menovať  prezidentka. Slovensko si zaslúži, ale aj nezaslúži, stabilnú vládu. Verím, že ju bude v marci mať. Na kandidátke Za ľudí, sú až na pár migrantov, neznámi ľudia. Neviem, prečo treba dať Hlavu hore. Premiér s toľkými prúsermi, ktorí si dlaždil cestu ako prezident, je nemysliteľní.
Súčasnú schôdzu parlamentu pokladám za legitímnu, kto nehlasoval za jej otvorenie, súhlasí s Istanbulskou zmluvou. PS Spolu je za zmluivu, nevšimli si, že okrem morálnych aj finančné náklady na implementáciu tejto zmluvy budú enormné. Prilepšiť penzistom a rodinám – prečo nie? Neplatiť diaľnice, prečo nie? Dosť sa zisky už vytunelovali v prospech neštátnych majiteľov, iba 10% z nich išlo na budovanie diaľnic. Tomuto škandálu, či megapruseru, ktorý na scéne máme dlho, nezostal čas na jeho kompletné odhalenie. Je to dobrou témou nového parlamentu.
Súčasná koalícia mala 4 roky na to, zaradiť 4 jednoduché body do programu. Dať ich na túto schôdzu bol volebný populizmus, ide však o Istanbul, ktorý väčšine Slovenska skutočne vadí, nechceme ho. Myslíte, že nový parlament to hneď dá do programu?  Po voľbách sa očakáva  „legislatívna smršť“, všelikto sa na to chystá. Vďaka, že som nebol tieto 4 roky v 3. cenovej skupine .
Keď vyhrá SMER, zostaví vládu. Dúfam, že ficovština skončí a že ich novozvolení poslanci budú iní. Vládu bude možné zostaviť aj s ticho podporou niekoho iného, aj keď visieť niekomu na šnúrke od gatí nie je veľká perspektíva. OĽANO nemôže zostavovať vládu, Matovič nemôže byť premiér, aj keď ho všetci nateraz poslúchajú a chodia pred ním v predkole. Odborníkov na jednotlivé rezorty majú málo. LSNS tiež nezostaví vládu, útoky na nich zo všetkých strán im prospievali, aj keď môžu prekvapiť. S PS Spolu nemožno ísť do vlády.  Za ľudí nevyhrá, kandidátku majú slabú, 3-4 kresťanskí aktivisti sú málo, aj tí sú tam iba preto, že nebolo kde ísť.
Spať v parlamente, okupovať mikrofón, sušiť si ponožky v rokovacej sále, to je trápnosť, ktorá sa aj budúcej vláde môže stať pri prvom probléme. Teším sa, že volebné prognózy skončili, neodôvodnene menia názory ľudí a sú často nefér. Aj chovanie mladých zahraničných Slovákov je divné. Tí, ktorí pracujú a žijú vonku a nemienia sa vrátiť, napriek tomu, že tu vyštudovali, nemali by mať rovnaký volebný hlas, ako človek, ktorý tu sedí a stále pracuje pre tento národ a jeho lepší život,
Tisícky bilboardov, ale aj besied v rozhlase a televízii sa už nedá sledovať, neprinášajú nič nové.. Rovnako mítingy, guláše a varené vína už nefungujú. Pre toho, kto vie koho voliť, je  to strata času. Politikov treba dlhodobo sledovať a rozhodnúť sa podľa svojho svedomia. Nemá pravdu ten, kto má najviac peňazí a najviac vykrikuje. Vyvoláva to informačné a dezinformačné cunami a hybridné vojny. Na bilboardoch máme ľudí, majstrov sveta, ktorých som nikde nevidel a nepočul, čo s nimi?
Teda ako? Som presvedčený, že o všetkom rozhodne Duch Svätý, ak sa k nemu budeme podľa návodu Maroša Kuffu s dôverou modliť.
Jozef Mikloško
 
 
Príspevok Mikloško: Iba vietor vie, ako to všetko skončí zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější