Redaktorka pátrala po osobnostiach útočníkov, ktorí vo svete strieľali do ľudí. Prekvapí vás, čo ich spájalo
pravdive+seznam

Redaktorka pátrala po osobnostiach útočníkov, ktorí vo svete strieľali do ľudí. Prekvapí vás, čo ich spájalo

Praha 23. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP/NTB Scanpix-Lise Aaserud)
 
Redaktorka deníka Mladá fronta Dnes Jana Šafaříková se zamerala na útočníkov, ktorí v Hanau, v Osle, v Toronte či v Christchurch strieľali do ľudí. Zisťovala, o aké osobnosti sa jednalo a dospela k záveru, že v daných prípadoch šlo o frustrovaných mužov bez žien 
Na snímke masový vrah Anders Breivik
Šafaříková tak preto uzatvára, že dotyční muži mali problém nadviazať vzťah so ženami, čo vyplynulo z „manifestu“, ktorý po sebe zanechali, alebo na ktorý sa odvolávali. Aj keď títo útočníci v priebehu svojho života po nejakej známosti túžili, ich snaha bola neúspešná.
Takáto charakteristika „sedí“ napríklad na muža, ktorý v marci 2019 zaútočil na mešity v novozélandskom meste Christchurch či na páchateľa, ktorý má na svedomí útok v nemeckom Halle na synagógu aj na stánok s kebab v októbri roku 2019. Inak tomu nie je ani v prípade vraha, ktorý sa rozhodol vybiť si zlosť s dodávkou na pešej zóne v Toronte pred dvoma rokmi. A výnimku podľa Šafárikovej netvorí ani známy prípad Andersa Breivika, ktorý vyčíňal na nórskom ostrove Utoya v roku 2011.
Zo nedávnej minulosti potom redaktorka pripomína útok na dva arabské bary v nemeckom Hanau. Aj štyridsaťtriročný Nemec Tobias Rathjen sa pred svojím hrozným činom, keď počas noci zastrelil celkom desať ľudí, vrátane svojej matky, stretával s podobnými problémami. Pred činom dokonca napísal, že nikdy nemal žiadnu ženu.
„Kompromis, že by som sa uspokojil s nejakou menej atraktívnou, nepripadal do úvahy. Chcel som mať to najlepšie, alebo vôbec nič,“ napísal vo svojom „manifeste“, ktorý publikoval na internete.
Dotknutému navyše mali podľa jeho slov vzťahy so ženami úmyselne kaziť tajné služby, ktoré ho, ako sa domnieval, permanentne sledovali.
 
Žiadna žena = problém
Redaktorka tiež poukazuje na to, že taká frustrácia z neexistujúceho vzťahu sa následne prejaví aj v širších súvislostiach.
„Pôrodnosť. Pokiaľ si z môjho manifestu zapamätáte jedinú vec, potom túto: pôrodnosť sa musí zmeniť,“ napísal pred útokom strelec z Christchurch a dodal, že „v opačnom prípade hrozí, že belochov porazia ostatné rasy, pretože sa rozmnožujú rýchlejšie“.
Podobného názoru bol aj útočník z Halle. Ten vo svojom anglicky nahovorenom videu zasa odkazoval na feminizmus. „Môže za to feminizmus. Ten je dôvodom masovej imigrácie,“ mienil.
O rovnakom jave hovoril v minulosti aj masový vrah Anders Breivik. Tento muž zastrelil celkom 69 účastníkov letného tábora mladých socialistov. Zanechal text, v ktorom vysvetľoval svoju frustráciu, ktorá bola spôsobená súčasným svetom, a tiež motív útoku. Breivik uviedol, že hnutie za práva žien spôsobilo islamizáciu Európy.
„Gratulujem vám, Európanky. Úspešne ste zosmiešnili svoje vlastných synov a potlačili ich mužské vlastnosti. Tým ste ale nevkročili do svojej vlastnej nirvány, ale do pekla islamizmu,“ zaznelo z jeho strany.
Útočník, ktorý má na svedomí niekoľko desiatok ľudských životov, dostal najvyšší možný trest – 21 rokov. Psychiatrické vyšetrenie u neho preukázalo narcistickú a asociálnu poruchu osobnosti.
 
Príspevok Redaktorka pátrala po osobnostiach útočníkov, ktorí vo svete strieľali do ľudí. Prekvapí vás, čo ich spájalo zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější