Zaostalí starci a pokroková, jedině správná mládež. Nevzdělaní venkované a inteligenti z města
pravdive+seznam

Zaostalí starci a pokroková, jedině správná mládež. Nevzdělaní venkované a inteligenti z města

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ
Přečetla jsem si nářek novinářky Petry Procházkové, která zfackovala svého novinářského kolegu z konkurenčního webu. Že prý se nehodlá bavit s blbci , to jest, podle ní s lidmi nevzdělanými, potažmo starými a vůbec všeobecně jí po paty nesahajícími. A mám chuť zvolat spolu s klimatickou Gretou – how dare you?

Tady totiž nejde vůbec o vzdělání, inteligenci, venkov, město, staré a mladé. Tady jde o jediné. O ten ” jediný a správný názor”. 
 .
Prožila jsem naše české /i moravské/ moderní dějiny tak půl na půl. Půl života v socialismu, půl života v “kapitalismu”. A ten zbytek+, jak tak pozoruju dění, prožiju v totalitě. V totalitě, proti které byla takzvaná socialistická, nebo, jak je moderní říkat, komunistická totalita, jenom slabým odvarem. Pokud si pamatuju…a tím jsem vlastně pro tu dnešní totalitu nebezpečná…ti komunisti, které jsme s velkou pompou “svrhli” v osmdesátém devátém, měli proti dnešku ještě značné rezervy. Jistě, bylo to dáno i technickým a technologickým pokrokem,  tehdy vládnoucí komunisté neměli ani zdaleka takové prostředky, kamery v ulicích, mobilní telefony, internet, ale jak si tak vzpomínám, kdo nechal žít je, toho nechali žít oni. Nebyla jsem rebel, disident, neprotestovala jsem proti režimu, hlavně proto, že jsem žádný jiný režim neznala. Ale dneska už znám. Znám tu “odpornou” socialistickou totalitu…a znám ten “úžasný kapitalismus”. 
 .
A tak, alespoň podle mých zkušeností, dnešní režim je mnohem horší. Nejen že se k moci derou noví komunisti, kteří se zaštiťují demokracií…nikoliv svobodou, všimněte si, že nikdy nebojují za svobodu, ale pouze za demokracii, pochopitelně za demokracii v jejich chápání, což v podstatě žádná demokracie není, je to jejich diktát a diktát znamená totalitu, ale dokonce v rámci toho jejich boje za jejich “demokracii” omezují všechny ostatní.  V duchu, tuším. Gottwaldova hesla – kdo nejde s námi, jde proti nám. /kdo neví, kdo byl Gottwald, ať si to laskavě vygooglí/. 
 .
Ale protože je už dneska hloupé dělit lidi podle Marxe na proletariát a buržoazii, jde dělení, a tím i Marxův antagonismus, jiným směrem. Na “mladé” a “staré”.  Přičemž mladými se myslí všichni, kdo jásají nad 258 pohlavími, nad úžasnou integrací migrantů, nad demokratičností Evropské unie, radostně přijímají překreslování moderní historie, a kteří  tedy podporují tu jedinou správnou a žádoucí pravdu. Máme se úžasně, migranti nás obohatí, s multikulturalismem na věčné časy, druhou světovou rozpoutal Sovětský svaz a vyhrála ji Amerika. Staří jsou ti, kteří pamatují, a tím je řečeno snad vše. 
 .
Staří jsou nepohodlní. A tak je nutné je eliminovat. Zatím ne fyzicky, na to jsme příliš humánní, i když za čas  i na to zřejmě dojde, ale dneska ještě stačí nálepky.  Xenofob, rasista, nácek, homofob…asi jich je víc, ale momentálně už mi nic nenapadá, asi proto, že lidi nenálepkuju, beru je takové, jací jsou. Jo … a venkovan a nevzdělanec. Jen tak na okraj…ti dnešní “nevzdělanci”, byť se třeba živí kydáním koňského hnoje, by svými vědomostmi hravě strčili do kapsy každého dnešního “vzdělance” , studentem středních škol počínaje a studentem vybraných humanitních vysokoškolských studií konče.   A to jsme měli jedno z nejlepších školství na světě….kdysi. Dneska jsme ale in a cool a pokrokoví, že….Tolik tedy k té “vzdělanosti”. 
 .
Tady vůbec nejde o mládí, stáří, vzdělanost a nevzdělanost, tady jde o právě ten “jediný a správný” názor. O ten “jediný a správný” pohled na dnešní svět. Paní Procházková, zmíněná v úvodu článku, jenom odhadla a personifikovala “nepřátele” . Jinak, nepřítelem té dnešní rádoby demokracie je každý, kdo má vlastní rozum, vlastní paměť, vlastní názor, odlišný od toho “jejich”. Na věku a vzdělání nezáleží. Promiňte, ale kam se hrabou komunisti. 
 .
Promiňte opět, ale fakt toho už mám dost. Kdo dal právo, mandát, svolení, těm dnešním jedině správným hlasatelům té jediné správné pravdy k popírání a umlčování těch nesouhlasících? Kdo dal právo těm jediným správným k  nálepkování svých oponentů? Kdo dal právo k cenzuře  mainstreemu nepohodlných názorů? Kdo  tyto lidi, kteří potlačují jiné, mainstreemu odporující názory jmenoval do funkce těch jediných správných  arbitrů? Nikdo. Jmenovali se oni sami, a oni sami dneska křičí, řvou na sociálních sítích, mažou a dehonestují, popírají svobodu slova a protlačují silou svou jedinou správnou pravdu. Mají podporu našich politiků , námi zvolených, a hlásajících nám nepřátelskou propagandu. Mají podporu Evropské unie, která chce rozvrátit Evropu, i za cenu islamizace. Mají podporu destruktivních sil, které chtějí zničit naši kulturu  a nahradit ji kulturou násilí, vražd a smrti. 
 .
Já jako jedinec,  jako osoba, které se to týká, už toho mám dost. Mě nezastupujete, moji vůli nevyjadřujete. A ani mě neukřičíte. Mám tolik životních zkušeností, že si můžu dovolit vás ignorovat. Můj názor na dnešní úžasnou dobu mi nevezmete. Vy, všichni kdo jste konformní s “tou jedinou a správnou pravdou”, jste pokrytci a zrádci. Zrádci vlastní rasy, vlastních lidí. Ti staří vědí, že ta jediná správná pravda už tu byla. A bůh chraň, ti mladí prosazují, aby tu byla zas.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější