Itálii zachvacuje panika, vláda oznámila, že od pátku zemřelo na Coronavirus již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů! V Itálii došlo k vyhlášení karantény už ve 12 městech pro 50 000 lidí, největší Milán na severu se může dostat do karant

Itálii zachvacuje panika, vláda oznámila, že od pátku zemřelo na Coronavirus již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů! V Itálii došlo k vyhlášení karantény už ve 12 městech pro 50 000 lidí, největší Milán na severu se může dostat do karant

Itálii zachvacuje panika, vláda oznámila, že od pátku zemřelo na Coronavirus již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů! V Itálii došlo k vyhlášení karantény už ve 12 městech pro 50 000 lidí, největší Milán na severu se může dostat do karantény každým okamžikem! Lidé berou obchody útokem a vykupují veškeré zboží, nejvíce nedostatkovým artiklem jsou chlorové čističe, i když čínské úřady potvrzují, že virus je odolný proti většině domácích chemických přípravků! Coronavirus je už potvrzený i v Rakousku! Je čas zakoupit roušky, respirátory a vyhnout se hromadné dopravě?
Itálie se doslova propadla do stavu naprosté paniky, a to zcela bez přehánění nebo nafukování stavu situace. Dnes v úterý před několika hodinami italská vláda pustila na svět první čísla [ 1 ], která zafungovala jako odjištěný granát. Od pátku zemřelo v Itálii na nákazu Covid-19 již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů. Vláda nařídila uzavřít již 12 italských měst, v karanténě je už 50 000 lidí [ 2 ] a celá věc nebezpečně eskaluje. Situace je nejhorší především na severu Itálie, přičemž největší obavy panují v Miláně, kde od dnešního rána Italové hlásí přesuny vojenské techniky a policejních aut. Jedná se zjevně o přípravy na uzavření Milána a jeho uvržení do karantény. Panika v Miláně se nedá prakticky popsat. Lidé se již včera v pondělí v předtuše vrhli do obchodů a začali je kompletně skupovat.
Situace v Miláně kvůli nákaze eskaluje.
Itálii se však zjevně nepodařilo infekci zastavit a první 2 případy Covid-19 již hlásí i Rakousko, údajně jde o člověka, který se minulý týden vrátil z Benátek a další pochází z Innsbrucku. Čísla, která oznámila italská vláda dnes ráno, dělají z Itálie 3. nejvíce nakaženou zemi na světě, po Číně a Jižní Koreji. Největším rizikem je zimní sezóna a velmi teplá zima v celé Evropě, která donutila stovky tisíc Evropanů odjet za lyžováním do přeplněných alpských center v Rakousku, v Itálii a ve Francii , kde je sníh na sjezdovkách. Obvyklé domácí lyžování je kvůli teplé zimě letos v mnoha zemích Evropy zcela vyloučené. Netýká se to ani tak sjezdovek, kde lze chybějící sníh nahradit technickým sněhem, ale milovníci běžkařských tras se bez přírodního sněhu na trasách prostě neobejdou. Proto i letos je v alpských centrech vysoká koncentrace běžkařů z celé Evropy.
Teplá zima vyhnala do italských lyžařských resortů stovky tisíc Evropanů, nikdo netuší, kolik nakažených lidí z Itálie zavlékne nákazu domů do svých zemí
Taková situace potom doslova nahrává šíření viru do celé Evropy, protože do italských Alp jezdí i tací lidé, kteří by normálně lyžovali doma. Klimatické změny tak nutí lyžaře vyhledávat alpská střediska, kde je vysoká koncentrace lidí z celé Evropy a šíření případného viru je tím ulehčeno. Přestože Itálie zatím neidentifikovala svého vlastního pacienta 0, který infekci do země zavlekl, je velmi pravděpodobné, že se mohl nakazit při pracovní cestě v Číně, mohl se nakazit v letadle, na letišti, mohl se rukou dotknout opěrky sedačky v letadle, které se dotýkal nemocný člověk atd. Těch možností nákazy je nepočítané množství. Itálie je přitom naprosto nepřipravena na čelení viru Covid-19, protože obyvatelstvo dostává pouze obecné informace, že se lidé mají vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí a mají používat roušky. Jenže, jak ukazují zkušenosti z Číny, tento Coronavirus má naprosto nevídané parametry vlastního přežití.
Poloprázdné regály v obchodech v Miláně.
Virus odolává běžným dezinfekčním látkám, účinnou látkou se však zdají být trichlorany a především postřik na bázi trichloranů a formaldehydů, což jsou nejagresivnější dezinfekce. Rozprašování těchto látek je možné vidět na rozličných videích z ulic Wuhanu, kde pracovníci rozstřikují tyto látky po okolí. Použití těchto látek pro postřik je obecně zakázané, ovšem jak se ukazuje v Číně, použití proti agresivnímu a odolnému viru jaksi ospravedlňuje toto nasazení.
Lidé bez základních informací v Itálii netuší, jakou mechaniku Coronavirus používá pro své šíření. Očištění povrchů v bytě nějakým čističem na bázi chlóru jako je Savo je naprosto bezpředmětné, protože virus se šíří vzduchem ve formě aerosolu, který pochází z kašle nakažených osob. Ve vzduchu tyto aerosolové částice setrvávají až 6 hodin, pokud není v bytě zajištěno proudění vzduchu. Sekundární kontaminace pochází z rukou, kdy při zakašlání si dá člověk ruku před ústa a poté touto rukou otevírá dveře v bytě, ledničku, bere do ruky příbory, talíře, sklenice na pití atd.
Lidem chybí základní informace o parametrech viru, naprosto zbytečně vykupují obchody s čistícími prostředky a lékárny, které lék na virus nemají
Virus se potom přenáší na obličej ostatních lidí v domácnosti, protože člověk si sáhne v průměru na obličej až 150x za den, aniž by si to uvědomil. Nejčastějším místem doteků jsou rty a nos u člověka. Pokud se osoba dotkne místa, na které sáhla nemocná osoba, a následně se dotkne nosu, nasaje člověk do sebe virus po prvnímu doteku nosu. Běžné domácí čističe zmenšují počet bakterií na plochách a čištěných površích, ale nelikvidují všechny viry a bakterie. To je zásadní omyl drtivé většiny spotřebitelů. Dokonce ani Savo, které považujete za silný čistič, nelikviduje všechny bakterie, ale pouze nerezistentní kmeny do úrovně 99% všech běžných bakterií a virů. Agresivní viry rodiny SARS však přežívají i ve velmi nehostinných podmínkách a jeden jediný virus, jedna buňka viru, se dokáže v lidském těle agresivně namnožit.
V Miláně začíná být v nemocnicích nedostatek lůžek, personál přiváží další postele.
Ze samotného principu tak domácí čističe jsou naprosto neúčinné, protože nejde o průmyslová čistidla s koncentrací, která zaručuje 100% likvidaci veškerého buněčného materiálu na čištěném povrch. Takové látky nejsou vůbec volně prodejné a dostupné, protože v mnoha ohledech jde jak o jedovaté látky, tak i poměrně nebezpečná rozpouštědla, což je hlavní mechanika účinku těchto průmyslových čistidel a dezinfekcí.
Tyto chemické látky rozpouští proteinový obal viru a provádí proces destrukce celé buňky viru. Aby došlo k likvidaci virů nejen na površích, ale i ve vzduchu, používají se rozprašovače s náplní průmyslové dezinfekce. Látka se naváže na všechny aerosoly ve vzduchu a rozpustí biologický materiál virových buněk. Tyto látky tak nejen vyčistí prostor, ale úplně jej sterilizují. Proti Covid-19 tak nejlépe funguje izolace, nedostat se do styku s nemocnými a nenavštěvovat místa, kde se nemocný nacházel.
Schengenský prostor je časovanou bombou pro šíření viru napříč zeměmi bez jakéhokoliv zpomalení
Jak totiž přinesla informaci už dříve studie čínských vědců, Coronavirus se může dostat ze vzduchu do těla člověka i přes oko, přes rohovku, takže pokud projdete v místnosti, kde před hodinou zakašlal nakažený, tak klidně můžete mít roušku, ale když nemáte brýle a aerosol ve vzduchu vám vlétne do oka při chůzi v místnosti, tak se nakazíte stejně, jako kdybyste vůbec žádnou roušku neměli.
Proto lékaři chodí v infekčních centrech v biohazard oblecích, aby nedýchali vzduch v místnosti a aby se jim aerosoly nedostaly na obličej. Itálie na podobnou epidemii není připravena a vzhledem k Schengenu se dá očekávat, že lidé budou chtít z Itálie narychlo odcestovat domů z lyžařských středisek. Příštích několik dnů bude klíčových a do týdne se virus může z Itálie rozšířit do dalších zemí Evropy. Teplá zima a lyžařské resorty přeplněné hosty z celé Evropy jsou velmi nebezpečnou kombinací pro šíření viru.

Česká republika by se měla na Coronavirus také připravit. Nákup respirátorů je rozumná věc, stejně tak nákupy trvanlivého pečiva, abyste v případě karantény nemuseli chodit nakupovat nebalené pečivo, které by zřejmě hlavní hygienik ČR zakázal dočasně prodávat, to samé se stalo dnes v Itálii v Miláně, kde mnohé obchody přestaly nabízet nebalené pečivo. Některé obchody nabízí trvanlivý chléb s dobou trvanlivosti 2 týdny, ty budou v případě krize vykoupené okamžitě. Spekulanti začnou vykupovat lékárny.
Totéž se stalo v Číně, totéž probíhá v Itálii. Pro vykupování lékáren přitom není důvod, protože proti Covid-19 dosud žádný oficiální lék nefunguje a lékaři používají na léčbu nemocných plicní antibiotika, která ale průběh onemocnění zmírňují, avšak neléčí. Proto jediným rozumným krokem je investice do respirátoru, vyhýbání se místům s vysokou koncentrací lidí, nošení rukavic a úplné vypuštění hromadné dopravy a její nahrazení dopravou individuální. Inkubační dobu viru je zhruba 14 dní, takže lidé, kteří se v Itálii nakazili dnes, budou manifestovat první známky nemoci až okolo 9. března. Jistě tušíte, co to znamená.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce  zbývají 4 dny  a zatím jsme vybrali jen  45%  z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější