Ruský minister energetiky prezradil, ako dlho potrvá éra ropy
pravdive+seznam

Ruský minister energetiky prezradil, ako dlho potrvá éra ropy

Moskva 27. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-Hasan Jamali)
 


Minimálne v najbližších 20 rokoch bude ropa aj naďalej potrebná a v absolútnom vyjadrení bude táto potreba rásť , vyhlásil ruský minister energetiky Alexander Novak vo vysielaní televíznej stanice Pervyj kanal
Ilustračné foto
„ Nedá sa nič robiť , uhľovodíková ekonomika sa u nás zachová , „ povedal minister .
Zároveň , keď komentoval otázku o prechode mnohých krajín na alternatívne zdroje energie , minister uznal , že táto tendencia spomaľuje rast dopytu po uhľovodíkových surovinách .
Minister energetiky zdôraznil , že popularizácia elektromobilov a nárast počtu podobných dopravných prostriedkov v najväčších krajinách spotrebiteľov ropy neznamená , že sa vzdávajú využitia uhľovodíkových surovín , pretože elektrická energia pre tieto vozidlá sa predsa musí z niečoho vyrábať .
„ Veľmi dobre chápeme , že pre nabíjanie áut treba najskôr vypracovať elektrickú energiu . A aký môže byť zdroj na výrobu elektrickej energie , to je otázka energetickej bilancie . Môže to byť plyn ,   uhlie ,   obnoviteľné zdroje energie : vietor , slnko alebo hydrogenerácia , “ povedal v závere Novak .


 
Ruské zásoby
V minulom roku minister energetiky informoval o tom , že v Rusku vytvorili   zásoby ropy a plynu na 30 a 100 rokov . Spresnil , že ide len o komerčne ťažené zásoby, ktoré sa zachovávajú každý rok na rovnakej úrovni .
Novak podotkol , že podiel uhľovodíkových surovín na svetovej energetickej bilancii činí v súčasnosti približne 85 percent , už za 15 rokov sa však zníži na 75 percent .
 
Pravdepodobné straty
Vplyv , ktorý má šírenie koronavírusu na svetové ceny ropy , oi . aj špekulatívne , môže ruskú ekonomiku stáť päť miliárd dolárov za štvrťrok , vyhlásil to generálny riaditeľ riadiacej spoločnosti Sputnik – riadenie kapitálu Alexander Losev .
Začiatkom februára médiá oznámili zníženie dopytu po rope v Číne o 20 % v porovnaní s obyčajnou spotrebou v tomto ročnom období kvôli epidémii koronavírusu . To je najväčší pokles od čias svetovej krízy z rokov 2008 a 2009 .
Podľa slov Loseva dvadsaťpercentné zníženie spotreby ropy v Číne od okamihu vypuknutia epidémie koronavírusu zmenilo bilanciu dopytu a ponuky na ropnom trhu , čo malo za následok , že značka Brent stráca 15 % svojej hodnoty . „S ohľadom na to , že príjmy ruskej ekonomiky z exportu ropy je približne 120 miliárd dolárov ročne , dlhodobý tlak na kotácie ropy vrátane špekulácii   nás bude stáť asi päť miliárd dolárov za štvrťrok . Pravda , ako ukázali skúsenosti z minulých epidémií , ak mimoriadna situácia netrvá dlhšie ako jeden štvrťrok a trhy sa dosť rýchlo obnovujú , “ povedal Losev .
Odborník zároveň upozornil na to , že ruský obrábací priemysel rastie aj naďalej, výroba potravín , elektroniky a optického zariadenia , strojov a ropných výrobkov rastie za zníženie ťažby nerastných surovín, čo zmierni negatívne účinky vonkajších faktorov .
 
Príspevok Ruský minister energetiky prezradil, ako dlho potrvá éra ropy zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější