Palestína? Nie je to zvrchovaný štát, hovorí český prezident
pravdive+seznam

Palestína? Nie je to zvrchovaný štát, hovorí český prezident

Praha 27. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 


Český prezident Miloš Zeman v stredu odpovedal svojmu izraelskému  prezidentovi  Reuvenovi Rivlinovi vo veci jurisdikcie Medzinárodného trestného súdu ( ICC ) ohľadom situácie v Palestíne . Tá podľa neho nie je zvrchovaným štátom
Na snímke Miloš Zeman
„ Česká republika je toho názoru , že členstvo Palestíny v medzinárodných organizáciách   alebo jej pripojenie sa k mnohostranným dohodám vrátane štatútu Medzinárodného trestného súdu , nemôže nahradiť chýbajúci štatút zvrchovaného štátu , “ uvádza sa v liste českého prezidenta .
Podľa Zemana Česko rešpektuje a dôveruje nezávislosti ICC a „ bude brániť akejkoľvek možnosti jeho prípadnej politizácie „ .
Český prezident by si tiež prial , aby súdne rozhodnutie bolo v súlade s argumentami českej strany a poznamenal , že krajina by chcela „ poskytnúť svoj detailný právny rozbor k celému prípadu „ , a to v statuse priateľa súdu , o ktorý požiadala .
Na záver Zeman upozornil na priateľský stav česko – izraelských vzťahov . „ Skutočnosť , že sme vedľa nemnohých iných krajín otvorene a hlasno avizovali svoju pozíciu k predmetnému otvorenému prípadu pred Medzinárodným trestným súdom , je ďalším konkrétnym svedectvom o našom silnom partnerstve , „ uviedol.


 
O čo ide ?
V máji 2018 sa Palestína obrátila na Medzinárodný trestný súd kvôli situácii na svojom území . Krajina žiadala o vyšetrenie toho , čo označovala za vojenské zločiny izraelskej strany .
V decembri 2 019 hlavná prokurátorka ICC Fatou Bensouda uviedla , že plánuje vykonať úplné vyšetrovanie vojnových zločinov spáchaných na palestínskych územiach . Dodala , že zločiny by mohli byť spáchané na Západnom brehu Jordánu , východnom Jeruzaleme a pásme Gazy . Uviedla však , že vyšetrovanie začne po určení teritóriá k jeho vykonaniu , a to s ohľadom na „ jedinečné,   kontroverzné  právne a faktické otázky súvisiace s touto situáciou „ .
 
Izraelská kritika súdu
V Izraeli rozhodnutie súdu ostro skritizoval a v tejto súvislosti sa obrátili na priateľské krajiny . Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zo svojej strany toto rozhodnutie charakterizoval ako neopodstatnené a poburujúce .
„ Medzinárodný trestný súd je už dlho politickým nástrojom vo vojne proti Izraelu . V súčasnej dobe sa ICC snaží zmeniť skutočnosť nášho života v našej vlasti na vojnový zločin , “ povedal Netanjahu .
 
Príspevok Palestína? Nie je to zvrchovaný štát, hovorí český prezident zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější