Jděte k šípku s nějakou svobodou!
pravdive+seznam

Jděte k šípku s nějakou svobodou!

MONIKA ČÍRTKOVÁ
Výjimečně jsem si pustila pořad Máte slovo, jehož tématem byla svoboda projevu. Všem doporučuji, aby dnes (27.2.2020) odvysílaný díl shlédli.
Po začátku vypadala situace přehledně. Hlavním padouchem byl “nácek”, a to nakladatel, který vydal dětskou knihu dehonestující Židy, přičemž takové knihy prý vydává systematicky (potvrdit to nemohu, protože se o takové knihy nezajímám a nekupuji je).
Musím podotknout, i když to všichni tady ví, že jsem velmi filosemitského založení. Nesnáším vše, co se jakkoliv dotýká Židů, z nacistické ideologie je mi špatně, velice soucítím s oběťmi holocaustu a německému národu nevěřím ještě ani teď.
Ale když jsem viděla poslance KDU Jana Bartoška, jak s šíleným výrazem v očích hřímá, že takové knihy se musí zakázat , protože přece lidé stáli na té rampě v Osvětimi, musela jsem zcela racionálně přiznat pravdu té “zlé” straně. Straně svobody slova.
Podle poslance Bartoška to “takovými knihami začíná”. Podle mého názoru to naopak začíná právě takovými zákazy, jaké chce tvrdě prosazovat. Jak se máme seznámit s podobou té propagandy, jak ji máme poznat, jak si na ni máme utvořit názor a v budoucnu se jí vyvarovat, když on nám k ní chce zamezit jakýkoliv přístup?
Hluboce mne to uráží. Nemám snad podle pana poslance dost rozumu a dost úcty k lidství, že mne může morálně narušit nějaká kniha Hitlerových slintů? To až si ji přečtu, tak půjdu plivat na Židy a páchat holocaust, nebo co? To má pan poslanec rozhodovat, které myšlenky jsou pro mne už moc závadné? A kde toto právo vzal? Kdo mu ho dal?
Pan Hasenkopf položil velmi správně otázku směřující k tomu, že i komunistický režim napáchal ohromné škody, i jeho symboly nás mohou urážet, a přesto jsme jimi obklopeni. To také zakážeme? Přiznávám se, jen v naší domácí knihovně se nachází spousta závadové literatury, dokonce bez “státních vysvětlujících komentářů” o tom, jak ji máme správně chápat! Třeba Marxův Kapitál, sbírka citací Leninových pokynů nebo propagandistická příručka KSČ. Dovolí mi pan Bartošek, abych ty knihy četla? Nebo mi sem pošle policii, aby mi je zabavila?
A jak se má mladá generace seznámit s nebezpečnými myšlenkami Hitlera nebo Trockého, když je nebude smět číst?
Korunu tomu nasadil mladík ze Satanovy komunity, který by dětem raději nedával ani Bibli , jelikož tato vyzývá například ke “kamenování cizoložnic”. Mladý muži, to musíte dočíst do konce, Bible nás vyzývá k tomu, abychom cizoložnicím odpustili! Ale jeho vstup byl velmi užitečný, protože rozumnějším zúčastněným najednou došlo, že tady vůbec nejde o nějaké Hitlerovy bláboly. Tady jde o to, že zase někdo chce určovat, co budou ostatní číst.
Poslanec za křesťanskou, prý demokratickou stranu Jan Bartošek, místo aby tam stál jako obhájce svobody, tam až nepříčetně dštil síru, volal po zákazech, po cenzuře, po omezování všeho, co se jemu nelíbí a co jeho uráží. Bylo to děsivé.
Obdobným zklamáním byl Alexandr Tomský. Pane Tomský, přede mnou nesmí nikdo o Židech mluvit zle, to se hned naštvu, ale určitě mu nebudu zakazovat, aby své názory šířil. Tím nikomu neprospěji, ani křesťanům, ani Židům, ani ateistům, nikomu.
Nikdy, nikdy, nikdy nemůže svobodě pomoci, když ji omezíme.

Monika Čírtková, FB

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější