„Řekové jistě najdou způsob jak sankce obejít,“ říkají řečtí rejdaři
RSS

„Řekové jistě najdou způsob jak sankce obejít,“ říkají řečtí rejdaři

Řekové jsou považováni za kreativní, nejen pokud jde o to jak přechytračit vlastní stát. I když jde o sankce EU proti ruské ropě, je jim to očividně jedno: obcházení sankcí bylo nyní oznámeno francouzskému médiu.
„Evropské sankce proti ruské ropě povedou jen k vyšším cenám, zasáhnou koncového spotřebitele,“ říká Nicolas A. Vernicos, největší řecký rejdař a prezident Mezinárodní obchodní komory. Hovořil o tom v souvislosti s rozhodnutím Evropské unie zavést cenový strop pro ruskou ropu.
Od 5. prosince to bylo 60 dolarů za barel. Už dříve se navíc objevily  zprávy , že řecké lodní společnosti pomáhají Rusům s prodejem ropy.
Francouzské noviny  Liberation zveřejnily rozhovor s Vernicosem, který potvrzuje, že jediný, kdo na tom vydělá, budou lodní dopravci. Vysoké ceny se pak logicky promítnou i do ceny přepravovaného zboží.
Vernicos říká:  „Dopravní náklady, které již nyní raketově rostou, porostou ještě rychleji, ale embargo na přepravu ruské ropy po moři bude mít pozitivní dopad na majitele lodí, protože budeme bohatší. „
Zatímco Vernicos naznačil, že Řecko plánuje splnit nové sankční podmínky, anonymní lodní společnost nesouhlasí a připomíná:  „Řecká námořní komunita je nejsilnější na světě… Bez ní nic nefunguje a Řekové jistě najdou způsob, jak sankce obejít.“  A protože ceny porostou, Rusko bude podle něj také sklízet zisky.
Řekové kontrolují 21 procent celkové světové přepravní tonáže a 40 procent světové přepravní tonáže ropy. Publikace také uvádí, že řecká obchodní spolupráce s Ruskem existuje již od 19. století, a že se neplánuje její ukončení. Různé sankce EU to nezmění.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek „Řekové jistě najdou způsob jak sankce obejít,“ říkají řečtí rejdaři se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden