V roce 2015 mířily k řeckým pozemním i námořním hranicím statisíce migrantů, z nichž většina prchala před válkami v Sýrii a Iráku a hledala útočiště v Evropě.
Pět let po vrcholu poslední migrační krize čelí Evropská unie dalšímu náporu běženců a zdá se, že je na něj stejně špatně připravená, jako v roce 2015. Evropský blok od té doby totiž nedokázal najít odpověď na zásadní problém kolem přijímání migrantů a zpracovávání žádostí o azyl, uvádí v analýze agentura AP.
U hranice mezi Tureckem a Řeckem se v posledních dnech ve snaze vstoupit do EU shromáždily desetitisíce lidí a bezpečnostní složky s nimi mají plné ruce práce. Vyvolává to pocit déjà vu. V roce 2015 mířily k řeckým pozemním i námořním hranicím statisíce migrantů, z nichž většina prchala před válkami v Sýrii a Iráku a hledala útočiště v Evropě.
Teď však představitelé EU říkají, že je vydíralo bezohledné Turecko, které vtrhlo do severní Sýrie a kvůli nárůstu svých ztrát na bojišti začalo směrem k EU přepravovat tisíce běženců, jen zčásti původem ze Sýrie.
Více info na iDnes.cz
The post EU není na masy migrantů připravena. Jako před pěti lety, uvádí analýza appeared first on MegaZprávy.cz .