Kým americké sankcie bránia Iránu bojovať proti koronavírusu, Japonsko poslalo Teheránu pomoc
pravdive+seznam

Kým americké sankcie bránia Iránu bojovať proti koronavírusu, Japonsko poslalo Teheránu pomoc

Tokio 18. marca 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Ronald Zak)
 
Japonská vláda chce vyčleniť Iránu 2,5 miliardy jenov na pomoc v boji so šírením koronavírusovej infekcie , vyhlásil v utorok japonský minister zahraničia Tošimicu Motegi
Ilustračné foto
„ V Iráne sa priblížil počet nakazených k 15 tisíc , čo je tretí najvyšší ukazovateľ vo svete po Číne a Taliansku . Šírenie vírusu vyvoláva obrovské obavy celého medzinárodného spoločenstva , “ podotkol politik v priebehu tlačovej konferencie , ktorú vysielala televízna stanica NHK .
Japonský minister zahraničia tiež zdôraznil , že v Iráne je nutná „ technologická spolupráca, a tiež materiálne zabezpečenie zdravotníkov , nemocníc , karanténnych základní a iných miest „ .
Podľa Motegiho slov bude táto suma vyčlenená z 15,5 miliardy jenov , ktoré plánuje Japonsko poskytnúť medzinárodným organizáciám . Okrem Japonska pomáha Iránu aj Čína . Peking minulý týždeň vyslal zásielku protiepidemických prostriedkov a skupinu špecializovaných expertov , aby pomohli Iránu v jeho úsilí v boji proti koronavírusu .
 
Rusko vyzvalo USA na odvolanie sankcií
USA cieľavedome bráni Iránu v boji s koronavírusom a Moskvu   vyzýva Washington , aby neodkladne odvolala sankcie proti Iránu , vyhlásili na ruskom ministerstve zahraničia :
„ Na pozadí správ o rozrastaní pandémie COVID – 19 nemôžeme neupozorniť na nespravodlivú a nerovnú situáciu , v ktorej sa ocitla Iránska islamská republika , ktorá je našim dobrým susedom a partnerom , „ uvádza sa v správe ruského zahraničnopolitického rezortu .
Iránsky prezident Hasan Rúhání skôr vyhlásil , že nezákonné jednostranné sankcie, ktoré zaviedli Američania v máji 2018 v rámci kampane „ maximálneho nátlaku „ , sa stali veľkou prekážkou na ceste efektívneho boja so šírením infekcie . Na ruskom ministerstve zahraničia sú toho názoru , že početné obete koronavírusu v Iráne zavinila, nielen choroba samotná , ale aj skutočnosť , že USA cieľavedome bráni a v boji s touto chorobou .
V správe sa zdôrazňuje, že „ protiľudská politika USA vyvoláva hlboké poľutovanie , obavy a vážne znepokojenie „ Moskvy . Ministerstvo zahraničia rozhodne vyzvalo Washington , „ aby sa pozrel pravde do očí a prijal potrebné rozhodnutie o neodkladnom odvolaní sankcií , ktoré poškodzujú základné ľudské práva v Iráne „ .
„ Svetová pandémia nie je vhodnou dobou pre geopolitické zúčtovanie , tým skôr, že to nie je ničím odôvodnené , ale vymyslené vo Washingtone pre uspokojenie vlastných ambícií , „ vyhlásili na Ministerstve zahraničia RF .
Svetová zdravotnícka organizácia označila 11. marca epidémiu nového koronavírusu za pandémiu . Vo svete je nakazených už vyše 160 tisíc ľudí vo viac ako 150 krajinách , väčšina z nich sa uzdravila a vyše šesť tisíc zomrelo . Podľa najnovších informácií iránskych úradov 853 ľudí zomrelo na koronavírus , počet nakazených sa blíži k 15 tisíc .
 
Príspevok Kým americké sankcie bránia Iránu bojovať proti koronavírusu, Japonsko poslalo Teheránu pomoc zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější