Katargate: Zabaveno 1,5 milionu eur v hotovosti, čtyři zatčení jsou zřejmě jen špičkou ledovce
RSS

Katargate: Zabaveno 1,5 milionu eur v hotovosti, čtyři zatčení jsou zřejmě jen špičkou ledovce

Čtyři uvěznění a obvinění pracovníci EU (2 europoslanci, jeden asistent europoslance a jeden šéf bruselských neziskovek) a celkem 1,5 milionu eur v hotovosti nalezených zejména v domě řecké europoslankyně a donedávna i místopředsedkyně EP Evy Kaili. To je ve zkratce výsledek korupční kauzy, ve které byli zapleteni i členové rodin obviněných, kteří také čelí obviněním.
Nyní se řeší zejména podíl jednotlivých obžalovaných na korupci, ale také se zjišťuje, za co vlastně Katar europoslancům platil. Důvod, proč byli europoslanci upláceni, rozhodně není jeden. Potvrdilo se jednak moje počáteční podezření, že mnoho peněz šlo přímo na islamizaci evropských zemí, což ještě rozeberu v jiném článku, neboť chapadla katarské chobotnice jsou v tomto směru neuvěřitelně velká.
Za účelem šíření islámu v Evropě byly založeny různé neziskovky, ale Katar financoval i stovky mešit, islámských spolků a škol. Ovšem úplatky se měly aktuálně týkat také dodávek katarského zkapalněného plynu do zemí EU.
Vzhledem k tomu, že ve všech těchto záležitostech byli v minulosti zainteresováni i jiní europoslanci, je více než pravděpodobné, že úplatky dostali i mnozí další. Čtveřice zatčených tak nejspíš bude jen špička ledovce a víceméně půjde o obětní beránky, aby se nepřišlo na „velké ryby.“
čtveřice zatčených korupčníků Pokud se pak hovoří o „velkých rybách,“ tak zřejmě má namále i předsedkyně europarlamentu Malťanka Metsola (více jste si o ní mohli přečíst třeba zde ). Ta dlouhodobě prosazuje politiku otevřených hranic a zřejmě i to byl jeden z důvodů, proč tento post získala.
Mezitím se množí zvěsti, že obviněná místopředsedkyně EU – Řekyně Kailiová, údajně jednala jménem předsedkyně evropského parlamentu Metsoly. V každém případě její právník Dimitrakopoulos vznesl toto obvinění na řeckém kanálu „MegaTV“: „Její postoj je, že je nevinná. Nemá nic společného s katarskými úplatky.“ 
Je vzneseno velmi vážné obvinění, že EU takto postupovala také kvůli energetické krizi, protože je potřeba plyn z Kataru. Proslýchá se ale také, že jelikož Bruselem tato tvrzení otřásla, Metsola se zoufale snaží bránit integritu parlamentu, a proto se pokouší údajné úplatky vykreslit jako útok na demokracii.
V každém případě se nyní někteří poslanci připravují na další odhalení: „Obávám se, že to, co zde vidíme, je jen špička ledovce,“ varoval německý sociální demokrat Rene Repasi.
Zdá se však, že Metsola si nyní všimla, že zlo korupce v institucích EU se prohlubuje a začíná řádným způsobem ustupovat: nedávno naznačila, že probíhající vyšetřování připraví půdu pro dalekosáhlou reformu transparentnosti dokumentů a také vztahy s poslanci a lobbisty by mohly být upraveny.
Belgická policie v úterý zveřejnila zabavení 1,5 milionu eur, které zabavila při svých raziích.  Pověsti hovoří o velkých sumách peněz v kufru v bruselském hotelovém pokoji a v bytě řecké europoslankyně.

Pořadatel mistrovství světa v Kataru kategoricky odmítl obvinění z korupce.
„Jakékoli podobné tvrzení o katarské vládě je nepodložené a jde o hrubé dezinformace,“  jak o víkendu řekl úředník z Dauhá.
Velmi zajímavá by ale měla být i otázka: Kdo stojí za celým výstupem této mafiánské korupční aféry?
Zdá se, že vše nyní vypadá jako zinscenovaná záležitost. Protože kdo je dnes ještě tak hloupý a přenáší korupční prostředky v kufrech a pytlích? Je také těžké si představit, že o tom vědělo jen několik zúčastněných. Ostatně bruselská administrativní bašta je jistě jednou z nejlépe střežených a monitorovaných budov na světě.
Nyní se objevují další podezření: Například, že uvnitř Evropského parlamentu existuje „zločinecká síť“. Je skutečně zasažena pouze skupina sociálních demokratů (S&D)? Jako preventivní opatření rezignovalo několik dalších europoslanců z řad sociálních demokratů na své výborové funkce.
V každém případě Metsola nedávno vyvolala velkou nejistotu svým prohlášením: Jmenovitě o „útoku na parlament, na demokracii, na otevřenou, svobodnou společnost“.
Nebo chce Metsola jen využít tohoto nepřátelského obrazu k odvrácení pozornosti od skutečnosti, že EU má problém s korupcí? Koneckonců, nepřátelský obraz zlé síly zvenčí je starý jako kulturní historie. Metsola předpokládá, že tento útok provedli „zlomyslní aktéři“, kteří jsou napojeni na autokratické třetí země. Doslova mluvila o „zločinecké síti“. 
Ona sama pravděpodobně velmi dobře ví, že termín „útok zvenčí“ je hrubě manipulativní. Nic z toho by ostatně nebylo možné bez ke korupci náchylných struktur EU a propastně naivních a hloupých poslanců.
Zajímavé je, že belgické protikorupční úřady případ vyšetřují od léta. A Metsola teprve nedávno oznámila, že s nimi spolupracovala již delší dobu. 
Bylo by velmi naivní předpokládat, že jde o jedinou korupční aféru v EU. Jistě je podobně uplacených europoslanců a dalších úředníků mnohem víc. Jenže na ty nahoře nikdo nemůže, bylo tak zřejmě jen obětováno několik pěšáků, aby mohly i nadále velké ryby setrvávat na svobodě.
Ostatně, všimli jste si, že se již úplně přestal přetřásat skandál kolem Lejnové a jejích utajovaných SMS se šéfem Pfizeru  Bourlou a zcela se zastavilo i vyšetřování jejího prokazatelného střetu zájmů? Přitom ještě minulý měsíc tyto skandály otřásaly europarlamentem…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 4.7 ] Článek Katargate: Zabaveno 1,5 milionu eur v hotovosti, čtyři zatčení jsou zřejmě jen špičkou ledovce se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden