Gröhling: ‘Prijímačky’ na stredné školy by sme chceli zvládnuť v tomto období
pravdive+seznam

Gröhling: ‘Prijímačky’ na stredné školy by sme chceli zvládnuť v tomto období

Bratislava 25. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jana Birošová)
 
Prijímacie pohovory na stredné školy by chcel nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) zvládnuť v tomto období. Nemyslí si, že by bolo správne presúvať ich na september. Uviedol to v stredu počas tlačovej konferencie
Na snímke Branislav Gröhling
„Aj keď ich zvládneme v tomto období, tak bude určite obrovský presun mladých ľudí, ktorí si zle vyberú, práve v septembri,“ povedal minister. Na presun žiakov medzi školami, ktorý nastane začiatkom nového školského roka 2020/2021, sa budú musieť podľa neho všetci pripraviť.
„Prihlášky na stredné školy bude možné podať do 15. mája. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna,“ uviedol Gröhling. Podľa jeho slov v prípade prijímacích pohovorov na stredné školy sa môže ísť dvoma spôsobmi. „Jeden by bol online spôsob. Druhý by bol na základe ich predchádzajúcich výsledkov,“ poznamenal minister.
„Písomné maturity“ sa v tomto školskom roku neuskutočnia. Ako uviedol Gröhling, interná časť maturitnej skúšky, teda „ústne maturity“, by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby. „Chceme, aby maturanti tento rok maturovali, a to do 30. júna,“ povedal ešte v utorok (24. 3.) minister školstva. V prípade „ústnej maturity“ sú podľa neho pripravené viaceré verzie. „Musíme mladých ľudí stále držať v tom, že v júni pôjdu na maturitu a musia zvládať všetky problémy. Musia sa stále učiť,“ dodal Gröhling.
Vyučovanie na školách je prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.
 
Príspevok Gröhling: ‘Prijímačky’ na stredné školy by sme chceli zvládnuť v tomto období zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější