Bosna a Hercegovina: Bosenští Srbové protestují proti zřízení nového tábora pro migranty
pravdive+seznam

Bosna a Hercegovina: Bosenští Srbové protestují proti zřízení nového tábora pro migrantyZástupci srbské komunity v Bosně a Hercegovině vyzvali politické představitele kantonu Una-Sana, aby nestavěli v této oblasti nový tábor pro migranty proto, že pro ně budou převážně muslimští přistěhovalci představovat bezpečnostní hrozbu. Středisko pro migranty již existuje v Bihači, největším městě v kantonu Una-Saně, ale přibližně 3 000 migrantů je v současné době bez ubytování.
Podle zprávy organizace Balkan Insight by úřady chtěly urychlit výstavbu nového stanového tábora kvůli obavám z rozšíření koronaviru COVID-19. Navrhovaný tábor by měl být postaven poblíž vesnice Lipa, kde je velká komunita etnických Srbů, kteří se vrátili po bosenské válce v 90. letech. Je možné, že tábor bude zřízen během několika příštích dnů, jakmile budou poskytnuty stany a základní služby.
Srbové věří, že migranti, z nichž mnozí jsou muslimové, by představovali hrozbu pro jejich způsob života. Většina samotných Srbů žije v drsných podmínkách a určitě by neocenili, kdyby viděli, že finanční prostředky jsou poskytnuté lidem, kteří v zemi nejsou legálně. Djordje Radanovic, předseda Výboru pro ochranu práv Srbů ve Federaci Bosny a Hercegoviny, uvedl, že takový tábor by byl pro Srby „ urážkou “ a dodal, že „ přestěhování migrantů z Bihače do Lipa by situaci ještě zhoršilo. “
Výbor podal trestní oznámení na primátora Bihače, Šuhret Fazliče, za návrh zřídit nový tábor. Jiní se domnívají, že místní úřady nemají pravomoc nařídit výstavbu takového tábora. Fazlič odpověděl, že opatření je nezbytné, aby se zabránilo migrantům v šíření koronaviru v místní populaci. Stejně jako většina Evropy je i Bosna a Hercegovina v reakci na pandemii uzavřena. Minulý týden ministr bezpečnosti nařídil policii, aby začaly přemísťovat migranty z ulic do přijímacích středisek,
The post Bosna a Hercegovina: Bosenští Srbové protestují proti zřízení nového tábora pro migranty appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější