EU: Itálii v tom nechali a dívali se, jak lidé umírají
pravdive+seznam

EU: Itálii v tom nechali a dívali se, jak lidé umírají

RUDOLF MLÁDEK
To, co předvedla EU v posledních měsících je cosi mezi ignorancí a nulovým zdravým rozumem začínaje a konče bezohledností a nezájmem. Hloupostí, a to korunovanou, byly výzvy EU vůči členským státům, ať neuzavírají své hranice, směšností bylo oznamovat, že EU „souhlasí“ s tím, že rozpočty států nebudou vyrovnané a u eurozóny se poruší ty stále porušovaná Maastrichtská kritéria, (jako by se někdo EU na nějaký souhlas vůbec ptal). Ale to vůbec nejhorší bylo to, s jakou bezcitností se EU od ledna dívala na stav v Itálii a na hromadné umírání italských občanů.

Italům EU nepomohla, nehnula ani prstem.
Žádná solidarita. Italové byli EU zcela zrazeni.
„Požádali jsme o dodávky zdravotnického materiálu a Evropská komise předala výzvu členským zemím. Ale nezabralo to,” napsal pro server Politico italský vyslanec při EU Maurizio Massari. (1)
Ještě včera plakali pokrytci v EU nad zarostlými dětičkami v řeckých táborech, ještě včera ronili krokodýlí slzy nad „utrpením“ kdejakého Eritrejce, Bangladéšana či Nigerijce, ale když trpěla členská země EU a v ní umírali denně lidé po stovkách, EU pro ně neudělala nic. Bylo jim to všem v Bruselu, Paříži či Berlíně zřejmě lhostejné.
Nakonec je to Rusko, kdo dodá Itálii ochranné prostředky, mobilní komplexy založené na automobilových komplexech KAMAZ pro aerosolovou dezinfekci, lékařské a další vybavení, a také pošle několik týmů ruských specialistů do nejvíce postižených oblastí země. Celkem bude vysláno osm lékařských týmů, vybavených nezbytným zdravotnickým vybavením a zařízením a k odjezdu je připravena i skupina asi 100 osob, mezi které patří přední odborníci v oboru virologie a epidemiologie. (2) Zahraniční skupinu pak doplní 52 lékařů a sester z Kuby. (3).
Evropskou unií sankcionované Rusko nabídlo svou pomoc Itálii a ta ji přijala. Protože EU nenabídla Itálii nic. A samozřejmě je to od Ruska vedle humanitární pomoci i strategický kalkul.
Jaké z toho můžeme odhadovat následky?
Údajně přes 65 procent Italů dnes nechce dál být v EU. Také bude otázkou, zda Itálie to konečně riskne a opustí tu nesmyslnou eurozónu, která jí jenom škodí. Pokud ano, udržet v Evropě euro bude o hodně obtížnější. Rusko a Kuba si samozřejmě vyslouží poděkování a vděk, který italská, třetí největší evropská ekonomika bude přetavovat do obchodních, ale i politických vztahů.
Není vůbec vyloučeno, že až se Italové vzpamatují, tak se rozzlobí. Nejenže museli dělat migrantům užitečné idioty podle diktátu EU, ale ještě se nakonec dočkali od EU „odměny“ z kategorie té nejhorší. A rozlobení Italové by mohli odejít nejen z eurozóny, ale také by mohli odejít z EU. To by mohlo být adekvátním trestem za tu bezohlednost a nezájem, který jim EU uštědřila. V lednu se totiž Italům ještě dalo pomoci, to žádná epidemie v EU globálně neřádila. EU se nemá na co vymlouvat.
Možná, že Evropská Centrální Banka (ECB) nabídne Italům těch 700 miliard eur, co jim chybí a ta jejich ekonomika potřebuje a Italové to nakonec přijmou. Pod bič vlezli, pod bičem si pak tedy zůstanou. Za pár let ale budou stát před stejným problémem. Euro a EU je mrtvý projekt, protože přináší většině jenom ztráty a ekonomický a morální úpadek. A ani ECB to nebude schopna lepit donekonečna a obnovený koloniální styl pro ovládání EU byl přežitkem už před 100 lety.
Případ Itálie musí být varováním i pro nás. Dopadneme naprosto stejně, pokud bychom se někdy na EU chtěli spolehnout . Itálii v EU nepomohli a my jsme pro EU v zásadě bezcenný stát. A podívejte se, s jakou péčí v EU pomáhají Řekům s udržením hranic proti Tureckem poštvaným migrantům.
Až nás zase někdo přijde poučovat o „povinné migrační solidaritě“ nabídněme EU tu, kterou EU poskytla Itálii. To bude spravedlivé. „S čím zacházíš, s tím také scházíš“, říká staré přísloví.
Italové pohřbí své mrtvé a my budeme čekat, jak se potom k politice EU postaví.
Zdroj:
(1) Více na https://www.e15.cz/zahranicni/koronavirus-testuje-unijni-soudrznost-italie-se-citi-zrazena-1367783
(2) https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/rusko-vysila-do-italie-tym-armadnich-lekaru-a-virologu-40317617
(3) https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kolumbie-hlasi-prvni-mrtve-kuba-poslala-zdravotniky-do-italie/1869780
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější