Slovenská katolícka charita hľadá ambasádorov so srdcom „chariťáka“
pravdive+seznam

Slovenská katolícka charita hľadá ambasádorov so srdcom „chariťáka“

Bratislava 27. marca 2020 (HSP/ TK KBS /Foto:unsplash.com)
 
Slovenská katolícka charita hľadá ambasádorov so srdcom „chariťáka“. Výzvu zverejnila na svojej stránke  charita.sk
Ilustračné foto
„Tráviš tieto dni doma na home office a túžiš pomôcť? Staň sa ambasádorom našej organizácie a pomôžeš tým, ktorých situácia ohrozuje najviac. Nechceš sa nečinne prizerať? My ti ponúkame šancu, ako sa aktívne zapojiť. Vytvor výzvu, ktorou oslovíš aj svojich známych a priateľov. Na chvíľku prepožičiaš svoju tvár organizácii, ktorej veríš, a ako ambasádor sa zapojíš do niečoho, čo presahuje akúkoľvek nákazu, sociálnu nerovnosť či medzigeneračnú priepasť. Vytvoríš darcovskú výzvu a rozvíriš dobro pre lepší svet,“ avizuje charita.
Prečo sa stať ambasádorom?
„Akékoľvek individuálne skutky pomoci, ktoré sám konáš vo svojom prostredí, sú mimoriadne cenné a my ťa od nich nechceme odrádzať. V pohnutých časoch však žiadame o pomoc, pretože ako organizácia, ktorá sa ohrozeným venuje dlhodobo, poznáme spôsoby, ako pomáhať afektívne a adresne. Skrz našu pomoc môžeš byť blízko k človeku a ľuďom, ku ktorým sa spoločnosť stavia bezradne.
Naša organizácia poskytuje pomoc starším, dlhodobo chorým, ľuďom bez domova, sociálne slabým, ľuďom s fyzickým či mentálnym znevýhodnením a mládeži z detských domovov. Spravujeme množstvo charitných zariadení po celom Slovensku, medzi ktorými nájdeš aj domovy pre seniorov, hospice a nocľahárne pre bezdomovcov. Tu sa staráme o skupiny najviac ohrozené koronavírusom COVID-19, ktorý by im mohol spôsobiť vážne následky,“ vysvetľuje charita.
 
Kroky k tomu, ako sa stať ambasádorom charity
Prvým krokom je   vytvorenie výzvy . J ej nastavenie trvá iba päť minút. Stačí zadať názov, uviesť cieľovú sumu, ktorú chcete vyzbierať a termín, do ktorého výzva potrvá. „Okrem cieľovej sumy môžeš stanoviť aj odmenu, ktorou motivuješ svojich blízkych k tomu, aby na tvoju výzvu zareagovali. Odmenou môže byť spoločné stretnutie po tom, čo situácia pominie, a napr. aj kulinárske prekvapenie. To môžeš podmieniť naplnením cieľovej sumy a so známymi tak uzatvoriť „stávku“,“ avizuje charita.
Druhým krokom je povedať o výzve všetkým, ktorých poznáte. Dá sa šíriť medzi ľudí a poprosiť kamarátov o zdieľanie a pomoc. „Čím viac ľudí ju zachytí, tým skôr dosiahneš svoj cieľ. Postupne získať podporu priateľov, priateľov tvojich známych a ovácie si vypočuješ aj od nás,“ píše charita. Tretím krokom je, že charita sa postará o zvyšok. „Zabezpečíme, aby sa vyzbieraná suma dostala ľuďom, ktorých si sa rozhodol podporiť, a o spôsobe jej využitia ťa informujeme, aby si vedel, ako si pomohol zlepšiť svet“ uviedla.
Ak máte záujem o dobrovoľníctvo, informácie o aktuálnej ponuke nájdete  TU  a prihlasovací formulár  TU .
 
Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor .
Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.
 
Príspevok Slovenská katolícka charita hľadá ambasádorov so srdcom „chariťáka“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější