Muž kúpil celej dedine vo Veľkej Británii jedlo, chce tak zblížiť obyvateľov počas pandémie

Muž kúpil celej dedine vo Veľkej Británii jedlo, chce tak zblížiť obyvateľov počas pandémie

Bratislava 27. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Istý muž vo Veľkej Británii kúpil celej dedine, v ktorej žije, jedlo. Chce tak počas pandémie nového koronavírusu svoju komunitu viac zblížiť. Informuje o tom spravodajský portál BBC
Ilustračné foto
Nemenovaný darca z Denchworthu v grófstve Oxfordshire sa vo svojej misii spojil so Stephenom Davidsonom, ktorý tam vlastní hostinec The Fox Inn. V piatok tak všetci obyvatelia dostanú vyprážanú rybu s hranolkami a diať by sa tak malo podľa plánov aj v priebehu ďalších týždňov, pričom by sa pokrmy mali aj meniť. „Bol pripravený zaplatiť donášku raz týždenne, každému členovi obce. Povedal, že by to tak chcel robiť minimálne 12 týždňov. V závislosti od toho, ako sa to bude vyvíjať, by to mohol zvýšiť na dve týždenne,“ vysvetlil Davidson.
Podľa Davidsona muž nie je častým návštevníkom jeho podniku a nechce byť menovaný, aby sa na neho nesústredila pozornosť. „Myslí si, že ľudia ako on, čo majú šťastie, že sú v ich situácii, by mali urobiť niečo pre svoje komunity, ak je to možné,“ vysvetlil Davidson. Darca chce vraj svojím počinom tiež poukázať na to, „aké dôležité sú hostince pre dedinský život“ a dúfa, že ho budú nasledovať aj ďalší.
V Denchworthe, ktorý sa nachádza blízko mesta Wantage, žije 171 obyvateľov. Jedlo by im podľa Davidsona mala roznášať skupinka dobrovoľníkov, ktorí budú mať na sebe jednorazové rukavice a rúška. On s manželkou bude za prísneho dodržiavania hygienických noriem v hostinci variť obed.
 
Príspevok Muž kúpil celej dedine vo Veľkej Británii jedlo, chce tak zblížiť obyvateľov počas pandémie zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější