Čarnogurský: Ako sa bude teraz tváriť slovenská prezidentka, keď pomoc v kritickej chvíli prišla z Číny a Česka. Z Číny, ktorej vyčítala ľudské práva a z Česka cez ľudí, proti ktorým jej priatelia protestujú

Čarnogurský: Ako sa bude teraz tváriť slovenská prezidentka, keď pomoc v kritickej chvíli prišla z Číny a Česka. Z Číny, ktorej vyčítala ľudské práva a z Česka cez ľudí, proti ktorým jej priatelia protestujú

Bratislava 27. marca 2020 (HSP/Foto:SITA-Gabriel Kuchta)
 
Minister vnútra Roman Mikulec oznámil, že z Číny letecky doviezli do Prahy pre Slovensko 2,5 milióna rúšok, 50 tisíc testerov, 20 tisíc kusov ochranného oblečenia, 20 tisíc ochranných okuliarov. Materiál prišiel na lietadle zazmluvnenom pre Česko, časť tovaru je ale darom pre Slovensko. Táto správa, ktorá by sa dala zaradiť medzi dobré správy, si podľa bývalého premiéra Jána Čarnogurského žiada doplnenie, pretože ide v opačnom smere ako išli doteraz správy zo Slovenska do Číny
Na snímke Ján Čarnogurský
„V novembri 2016 vtedy prezident Andrej Kiska prijal tibetského dalajlámu, ako jediný prezident široko-ďaleko vo svete. Slniečkárske médiá Kisku veľmi vychvaľovali. Medzi Tibetom a ostatnou Čínou môžu byť problémy, ale krajina ako Slovensko nemusí chcieť riešiť všetky svetové problémy, najmä ak zapadajú do americkej politiky rozoberania Číny. Kiskov krok Čínu veľmi rozladil a ako si pamätám, Čína potom zrušila návštevu ministra na Slovensku,“ píše v úvode Čarnogurský.
Dodáva, že strana Za ľudí, ktorej predsedom je Andrej Kiska, ktorý po voľbách nenastúpil do parlamentu, je členom vládnej koalície na Slovensku.
Čarnogurký ďalej pripomína, že v júli minulého roku prezidentka Zuzana Čaputová prijala čínskeho ministra zahraničných vecí Wang Yi a počas tejto návštevy vyjadrila znepokojenie zo zhoršujúcej sa situácie v oblasti ľudských práv v Číne.
Čo sa týka Českej republiky, prezidentka Čaputová po svojom zvolení najskôr neoficiálne navštívila Prahu ešte pred inauguráciou. „Stretla sa všetko s ľuďmi, ktorí sa stavali proti prezidentovi Milošovi Zemanovi a premiérovi Andrejovi Babišovi. Po inaugurácii navštívila – tradične – opäť Prahu. Po oficiálnej návšteve prezidenta Zemana navštívila v Prahe koncert, ktorý pre ňu pripravili opäť odporcovia českého prezidenta a premiéra. Ďalšia cesta ju viedla do Bruselu. Navštívila sídlo Európskej únie a NATO,“ pripomína Čarnogurský.
V súčasnej situácii, kedy Slovensko dostáva prostredníctvom Českej republiky pomoc od Číny, podľa Čarnogurského znie otázka, ako sa bude teraz tváriť slovenská prezidentka. Prezidentka, podľa ktorej sa v Číne zhoršuje situácia s ľudskými právami a ktorej priatelia protestujú proti predstaviteľom českej vlády.
„A NATO? Ako nám pomohlo NATO v súčasnej kríze a v iných krízach, napr. s migrantami? Máme konkrétny dôkaz ako slniečkárska ideológia vedie Slovensko na slepé cesty,“ skonštatoval Čarnogurský na záver.

Príspevok Čarnogurský: Ako sa bude teraz tváriť slovenská prezidentka, keď pomoc v kritickej chvíli prišla z Číny a Česka. Z Číny, ktorej vyčítala ľudské práva a z Česka cez ľudí, proti ktorým jej priatelia protestujú zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější