Taraba: Ak Slovensko nezačne byť ekonomicky aktívne s ľuďmi, pre ktorých koronavírus nie je nič viac ako chrípka, tak ekonomicky skončíme ako po uši zadĺžená krajina

Taraba: Ak Slovensko nezačne byť ekonomicky aktívne s ľuďmi, pre ktorých koronavírus nie je nič viac ako chrípka, tak ekonomicky skončíme ako po uši zadĺžená krajina

Bratislava 27. marca 2020 (HSP/Foto:TASR – Michal Svítok)
 
Tomáš Taraba z KDŽP, ktorý bol v parlamentných voľbách zvolený za poslanca na kandidátke ĽSNS, si myslí, že ak Slovensko nezačne byť ekonomicky aktívne s ľuďmi, ktorí nie sú pri koronavíruse ohrozenou skupinou, tak ekonomicky skončíme ako po uši zadĺžená krajina
Na snímke Tomáš Taraba
Mnohí politici hovoria, že sme vo vojne. Poslanec Tomáš Taraba ale pripomína, že počas vojny sa vyrábalo, čo dokazujú mnohé fotografie.
Z medzinárodných štatistík úmrtí sa dá vyčítať, že sa koronavírus u mladých a zdravých ľudí prejavuje častokrát ako chrípka so zvýšenou teplotou, niekedy sa u nich vyskytne aj bez príznakov. Preto si myslí, že by títo ľudia mali pracovať.
„Treba jasne povedať, ak Slovensko nezačne ekonomicky byť aktívne s ľuďmi, pre ktorých koronavírus nie je nič viac ako chrípka, tak ekonomicky skončíme ako po uši zadĺžená krajina, s masívnou nezamestnanosťou a vlnou bankrotov. Taká je pravda a treba to začať otvorene hovoriť,“ napísal na sociálnej sieti.
V závere dodal, že karanténa je dôležitá pre tých, ktorí sú v ohrození a v ostatných prípadoch je to podľa jeho slov veľmi drahý luxus.
 
Kiššová: Najefektívnejším ekonomickým opatrením je návrat k normálnemu životu
Bývala poslankyňa Jana Kiššová, ktorá radí ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi a pomáha mu s opatreniami, ktoré majú zmierniť následky koronavírusu, na sociálnej sieti uviedla, že najefektívnejším ekonomickým opatrením v súčasnej situácii je návrat k normálnemu životu.
„Všetci veľmi dobre vieme, že to sa teraz nedá, preto musia prísť veľmi rýchlo (sakra, prečo sa tu to „veľmi rýchlo“ nedá podčiarknuť alebo napísať červeným??) iné, krízové opatrenia. A štát musí pomôcť. A áno, bude to niečo stáť. A áno, nebude to málo. A áno, čím skôr, tým menej to na finále bude,“ píše Kiššová.
Dodáva, že na stole sú aj opatrenia ako odklady platieb DPH či odvodov, okamžité výplaty zadržiavaných peňazí od štátu a pod.
„Štát dostane svoje peniaze neskôr, no firmám to dnes pomôže s cash-flow. Držím palce a verím, že tieto opatrenia čoskoro uzrú svetlo sveta. Lebo ako som už povedala, kto rýchlo dáva, dvakrát dáva,“ uzavrela.
Tatiana Stará
Príspevok Taraba: Ak Slovensko nezačne byť ekonomicky aktívne s ľuďmi, pre ktorých koronavírus nie je nič viac ako chrípka, tak ekonomicky skončíme ako po uši zadĺžená krajina zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější