Prezidentka: Učiteľom želám otvorenosť, odvahu i vnútornú slobodu

Prezidentka: Učiteľom želám otvorenosť, odvahu i vnútornú slobodu

Bratislava 28. marca (TASR/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila pri príležitosti sobotného Dňa učiteľov vďaku všetkým pedagógom za to, čo pre výučbu detí a mládeže na Slovensku robia. Zároveň im zaželala otvorenosť, odvahu i vnútornú slobodu. Vyzdvihla i to, že pre aktuálnu pandémiu nového koronavírusu učitelia svoju profesiu neopustili a hľadajú inovatívne spôsoby ako deti vyučovať aj na diaľku
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová
„Sme naozaj v mimoriadnej situácii, ktorá znamená, že takmer miliarda detí na celej planéte sa dnes neučí v školách, ale ostala vo svojich domovoch. Takmer stovka štátov pristúpila presne k tomu istému opatreniu, ako máme my v SR,“ uviedla prezidentka vo videu na sociálnej sieti. Ako tvrdí, je rada, že ministerstvo školstva pod novým vedením spustilo stránku ucimenadialku.sk. „Tá môže byť všetkým nápomocná,“ podotkla Čaputová. Tešia ju informácie aj o pomoci i solidarite medzi učiteľmi, rodičmi a žiakmi. „Že si navzájom pomáhajú a zdieľajú dobré skúsenosti a praktiky z výučby detí v domovoch,“ skonštatovala.
Učiteľom popriala otvorenosť. Čaputová tvrdí, že je dobré ponechať si to staré, ak to funguje, ale nebáť sa prijať aj nové výzvy, zmeny i skúsenosti. „Lebo iba tak sa môžeme posunúť dopredu,“ uviedla. Hlava štátu pedagógom zaželala aj vnútornú slobodu, lebo tá je podľa jej slov predpokladom inovatívnosti a odvahy experimentovať. „Viem, že k tomu potrebujete aj podporu z vedenia svojich vlastných škôl,“ povedala prezidentka.
Učiteľom popriala aj pokoj v tejto podľa jej slov zvláštnej dobe. „V ňom sa môžeme naučiť veľa o sebe samom i o svete okolo nás,“ uviedla Čaputová. Nečakanú a neželanú karanténu je podľa nej možné využiť aj ako príležitosť k upokojeniu, ako možnosť vystúpiť zo zabehnutej rutiny a na všetko sa pozrieť novými očami.
 

 
Príspevok Prezidentka: Učiteľom želám otvorenosť, odvahu i vnútornú slobodu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější