Německá zpravodajská služba: Turečtí vládní agenti, maskovaní za migranty, vyvolávali nepokoje na řeckých hranicích
pravdive+seznam

Německá zpravodajská služba: Turečtí vládní agenti, maskovaní za migranty, vyvolávali nepokoje na řeckých hranicích

Zdroj: BREITBART
Zjištění německé federální zpravodajské služby (BND) naznačují, že turecká vláda záměrně podněcovala k nepokojům tím, že mezi davy migrantů poslala členy svých bezpečnostních služeb.
BND obviňuje turecké síly, že se mísí s migranty podél hranic a vydávají se za migranty samotné, házejí na řecké síly kameny a jiné předměty ve snaze vyvolat nepokoje a usnadnit průlom do Řecka a Evropské unie.
Podle německého bulváru Bild turecké úřady zjištění zamítly a BND další podrobnosti k obvinění novinám při dotazu na vyjádření nesdělila.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan otevřel hranici do Evropy koncem února, přičemž Řecko zaznamenalo přes 50 tisíc pokusů migrantů nelegálně překročit hranici do poloviny března.
Turecká vláda byla nucena znovu uzavřít hranici kvůli obavám, že by velké davy, které se v oblasti shromáždily, mohly potenciálně šířit Wuhanský koronavirus, který se v Turecku v poslední době začal rozrůstat, přičemž od pátku bylo zaznamenáno přes 3 600 případů.
Navzdory nedávnému kroku Turecka uzavřít svou stranu hranic však útoky na řecký hraniční plot pokračovaly, včetně jednoho incidentu z minulého týdne, při němž se migranti vyzbrojení improvizovanými žebříky snažili plot přelézt.

VIDEO: Migranti staví provizorní mosty u řecko-tureckých hranic, protože se jich stovky snaží přejít do Evropy

Řecký ministr pro ochranu občanů Michalis Chrisochoidis uvedl, že většina malých menšin rodin a seniorů už opustila pohraniční oblast a že zůstalo jen asi pět tisíc mladých mužů, které označil za „provokatéři“.
Tvrzení německé zpravodajské služby, že Turecko koordinovalo násilí na hranicích, není v islamisticky vedené zemi první, protože „otevřelo brány“ koncem února.
Řecké úřady hlásí, že Turci používali autobusy a vlaky, aby pomohli dopravit tisíce migrantů do pohraniční oblasti podél řeky Evros, někteří přímo z vězení.
Řekové také uvedli, že turecké úřady pomáhaly oběma ozbrojeným migrantům slzným plynem a poskytovaly jim krytí při opakovaných pokusech prorazit řeckou hranici, což je také společná vnější hranice pro bezhraniční schengenský prostor EU.

VIDEO: Turecko vyzbrojuje migranty slzným plynem, a posílá propuštěné vězně k evropským hranicím, tvrdí řecká vláda
Share

Tweet


WhatsappThe post Německá zpravodajská služba: Turečtí vládní agenti, maskovaní za migranty, vyvolávali nepokoje na řeckých hranicích appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější