Švédské kavárny a bary zůstávají stále otevřené
pravdive+seznam

Švédské kavárny a bary zůstávají stále otevřenéUlice Stockholmu jsou tiché, ale ne opuštěné. Lidé stále sedí u venkovních kaváren v centru švédského hlavního města. Prodejci stále prodávají květiny. Teenageři se stále shromažďují ve skupinách v parcích. Někteří se stále pozdravují navzájem objetím a potřesením rukou. Střední a vysoké školy jsou uzavřené, ale mateřské a základní školy jsou neustále otevřené.
Po dlouhé, temné skandinávské zimě není prozatím možné udržet Švédy doma, i když občané v mnoha částech světa se zdržují v domácí izolaci. Švédské vládní orgány informovaly veřejnost, aby praktikovala sociální distancování a pracovala z domova, pokud je to možné. Vyzvaly osoby starší 70 let, aby se jako preventivní opatření izolovaly. Přesto, ve srovnání s opatřeními praktikovanými jinde na světě, jsou švédská omezení mírná.
Susanna Moberg, 63letá učitelka v důchodu, uvedla, že důvěřuje vládě. Také věří, že švédská zkušenost s virem nebude tak hrozná jako v Itálii, která má zdaleka nejvíce úmrtí souvisejících s  pandemií. „ Nebojím se. Ještě mi není 70 let. A moje děti nejsou nemocné, takže v neděli půjdeme do restaurace, “řekla Susanna Moberg. „ Řekli jsme si: Všichni jsou v pořádku a restaurace je otevřená. Takže jdeme na oslavu. Nemůžeme sedět celý den doma. “
„ Švédsko je přinejmenším na evropské scéně ojedinělé, “ řekl Johan Giesecke, bývalý hlavní epidemiolog a nyní poradce Švédské zdravotnické agentury. „ A myslím, že je to dobré. “ Giesecke tvrdí, že jiné evropské národy „ podnikly politické rozhodnutí namísto těch, které by byly podložené vědou. “ Není jasné, jak dlouho bude tento stav ve Švédsku trvat.
Premiér Stefan Lofven, varující před „mnoha těžkými týdny a měsíci dopředu“, oznámil, že od neděle budou shromáždění omezena na 50 lidí místo na 500. Podle stůdie univerzity Johna Hopkinse mělo Švédsko, které má kolem 10 milionů obyvatel, celkem 3 447 potvrzených nakažených a 105 úmrtí. Podle oficiálních statistik však bylo do středy provedeno pouze 24 500 testů, jak informuje portál voiceofeurope.com .
The post Švédské kavárny a bary zůstávají stále otevřené appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější