Erdogan obkľučuje Grécko migrantmi – vyslal ich 30 tisíc do Albánska, to vyhlásilo vojnový stav
pravdive+seznam

Erdogan obkľučuje Grécko migrantmi – vyslal ich 30 tisíc do Albánska, to vyhlásilo vojnový stav

Nedávne informácie zo severného Epiru hovoria nielen o vytvorení “ubytovacích štruktúr” v pohraničných oblastiach, ale o usadení moslimských osadníkov v obciach Vouliaratis a Pepeli v gréckej menšinovej obci Dropoli.
50 prisťahovalcov sa vraj už usadilo v malej dedine Arsi Lego neďaleko Argyrokastra. Kým správy o usídľovaní nelegálnych prisťahovalcov prichádzajú aj z iných komunít.

Táto oblasť na pomedzí Albánska a Grécka – Epiros – je osídlená prevažne gréckou menšinou. Zdá sa teda, že albánska vláda po dohode s Tureckom chce zmeniť demografické zloženie obyvateľstva – čo dobre poznáme z územia, ktoré Turci obsadili inde, napríklad v Sýrii – Afrin, Rojava, Jarablus, predtým v roku 1974 severný Cyprus.
Grécky server pronews.gr upozorňuje, že za tejto situácie môže byť zneužitý aj najnovšie albánsky zákon o vlastníctve, schválený v roku 2018 albánskym parlamentom, k vyvlastneniu majetku gréckej národnostnej menšiny.
 
Albánsko dnes navyše vyhlásilo vojnový stav. Oficiálne z dôvodov Koronavírusovej krízy, hoci zatiaľ zaznamenalo len 76 prípadov a iba 2 úmrtia. Počas režimu vojnového stavu sa zároveň previedli stovky nelegálnych prisťahovalcov do gréckych dedín severného Epiru z Turecka.
 
Albánska vláda tiež dnes nasadila vojenské jednotky, najmä v gréckych regiónoch, aby sprevádzali autobusy s nelegálnymi moslimskými prisťahovalcami, a ďalej kvôli návratu 120 000 Albáncov z Talianska, ktoré utrpelo zo všetkých štátov sveta koronavírusom najviac. A to 12 dní pred prerušením leteckého a námorného spojenia medzi Albánskom a Gréckom, ktoré spolu susedia na brehu Jadranského mora.
 
Server pronews.gr dodáva, že hranica medza Albánskom a Gréckom je ďaleko horšie strážiteľná ako oblasť okolo hraničnej rieky Evros.
zdroj: armadnymagazin.sk
Příspěvek Erdogan obkľučuje Grécko migrantmi – vyslal ich 30 tisíc do Albánska, to vyhlásilo vojnový stav pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější