Konspirace se stávají skutečností
pravdive+seznam

Konspirace se stávají skutečnostíKomentár Valentína Katasonova  (Fond strategickej kultúry)
Vďaka pandémií sa miliónom ľudí po celom svete pomaly otvárajú oči. A namiesto s vírusom, začnú možno bojovať s „vládcami peňazí“.
Pred 90 rokmi,  v októbri 1929 , začala globálna hospodárska kríza panikou na burze v New Yorku. Do konca roka presiahla burzu. Podniky sa zastavili. Desiatky a stovky tisíc pracovníkov skončili. Došlo k bankrotu amerických spoločností. Nielen malých, ale aj obrovských.
Do roku 1930 sa hospodárska kríza prehnala Európou, Latinskou Amerikou a Áziou. Stala sa svetovou. Pokles výroby, teda recesia, pokračoval až do roku 1933. Americký národný príjem z 87,8 miliárd dolárov v roku 1929 klesol na 40,2 miliárd dolárov v roku 1933. Viac ako 135 tisíc obchodných, priemyselných a finančných spoločností sa zrútilo. Počas troch rokov krízy zbankrotovala takmer polovica amerických bánk.
Potom sa pád zastavil. Začala fáza stagnácie. Vlády rôznych krajín rozmýšľali, ako situáciu riešiť. Populárnymi sa stali myšlienky anglického ekonóma Johna Keynesa. Obhajoval aktívny zásah vlády do hospodárskeho života. Hlavný dôvod krízy videl v nerovnováhe medzi výrobou tovaru a služieb na jednej strane a obmedzeným kúpyschopným dopytom obyvateľstva na strane druhej.
Karl Marx o tom istom písal už v 60. rokoch 19. storočia. Bol presvedčený, že tento rozpor je neprekonateľný, pokiaľ bude existovať kapitalizmus. Keynes si to nemyslel. Navrhol nahradiť kúpnu silu obyvateľstva dopytom štátu. Pomocou štátneho rozpočtu na obstarávanie tovaru a zadávanie objednávok. Podľa Keynesa boli na to vhodné i vojenské zákazky. Anglický ekonóm veril, že kvôli zvýšeniu vládnych výdavkov je možné, aby bol štátny rozpočet v mínuse. Dlhy sa mali podľa neho zaplatiť vládnymi pôžičkami. O tom všetkom sa môžete dočítať v jeho slávnej knihe „Všeobecná teória zamestnanosti, úrokov a peňazí“.
The post Konspirace se stávají skutečností appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější