Čína a Rusko poskytli humanitárnu pomoc USA pre boj s koronavírusom
pravdive+seznam

Čína a Rusko poskytli humanitárnu pomoc USA pre boj s koronavírusom

Peking 31. marca 2020 (HSP/ Sputnik / Sputnik /Foto:Flickr)
 
Niektoré čínske provincie a podniky už poskytli alebo poskytujú humanitárnu pomoc USA v boji so šírením koronavírusovej infekcie , vyhlásila oficiálna hovorkyňa Ministerstva zahraničia ČĽR Hua Chunying
Ilustračné foto
Prezident USA Donald Trump skôr vyhlásil , že Rusko poslalo do USA „ veľké lietadlo so zdravotníckymi potrebami“ a, že Čína tiež poslala pomoc .
„ Ako som už povedala predtým , niektoré čínske provincie a podniky už poskytli alebo poskytujú v danom okamihu americkej strane humanitárnu pomoc a posielajú tam zdravotnícke potreby . Sme veľmi znepokojení epidemiologickou   situáciou v USA a dúfame , že americký ľud čo najskôr prekoná toto ťažké obdobie , “ vyhlásila na brífingu Hua Chunying , keď komentovala Trumpove slová .


Zdôraznila , že Čína je ochotná poskytnúť USA primeranú pomoc a podporu .
Hua Chunying pripomenula , že v telefonickom rozhovore s Trumpom vyjadril líder ČĽR Si Ťin – pching nádej na to , že USA dokážu čo najskôr dostať pod kontrolu šírenia epidémie a spojí úsilie s Čínou v boji s epidémiou .
Čínsky predák tiež zdôraznil , že čínska strana chápe terajšie ťažkosti , ktoré zažíva americká strana   a je ochotná jej poskytnúť primeranú pomoc a podporu .


 
Trump : Rusko vyslalo do USA lietadlo so zdravotníckym vybavením
Americký prezident Donald Trump počas tlačovej konferencie o koronavíruse v Bielom dome uviedol , že Rusko do USA vyslalo „ veľké lietadlo so zdravotníckymi potrebami“ .
„ Myslím , že nakoniec budeme silnejší . Veľa sme sa toho naučili . Musím povedať , že máme výborné vzťahy s mnohými krajinami . Čína nám niečo poslala , bolo to skvelé , Rusko nám vyslalo veľmi , veľmi veľké lietadlo plné zdravotníckych potrieb , to bolo veľmi milé . Ostatné krajiny nám toho posielali veľa,   príjemne  ma to  prekvapilo , “ povedal americký vodca na tlačovej konferencii o koronavíruse v Bielom dome .
Neuviedol pritom žiadne podrobnosti .
Predtým sme informovali , že Rusko do Talianska poslalo 15 lietadiel , na ktorých palubách boli špecialisti v oblasti epidemiológie a virológie , zdravotnícky materiál a lieky .


Preprava zdravotníckeho materiálu a ôsmich mobilných brigád vojenských virológov a zdravotníkov má pomôcť Taliansku v boj proti šíriacej sa infekcii .


Okrem toho Rusko odovzdalo 13 krajinám testovacie systémy na identifikáciu nakazených koronavírusom . Podľa Rospotrebnadzoru systémy odovzdali   členským krajinám euroázijskej hospodárskej únie , SNS , rovnako ako Iránu , Mongolsku,   KĽDR a previezli   do Egypta , Sýrie a Venezuely .
Americký prezident tiež vyhlásil , že kvôli novému koronavírusu neplánuje zaviesť karanténu na celom území USA .
„ Je to krajne nepravdepodobné , „ povedal Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome .
Trump už skôr verejne vyhlásil, že by mohol zaviesť karanténu v niektorých štátoch , napríklad New Yorku , Connecticute a New Jersey , ale potom túto myšlienku odmietol .
Na tlačovej konferencii  sa  Trumpa  opýtali   či má v pláne sprísniť odporúčania alebo rozšíriť zákaz cestovania do USA z krajín Schengenu , rovnako ako obmedzenie hraníc s Mexikom a Kanadou .
„ Možno pridáme nejaké nové ( odporúčania ) , môžeme ich trochu sprísniť , „ odpovedal Trump . Nespresnil   či ide o domáce alebo zahraničné obmedzenia .
Začiatkom pondelka Trump telefonicky rokoval s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom , počas rozhovoru strany okrem iného diskutovali o šírení koronavírusu vo svete .


USA sú   prvé v počte nákaz , podľa posledných údajov tam  odhalili   viac ako 160 tisíc chorých , cez tri tisícky ľudí zomrelo .
 
 


Príspevok Čína a Rusko poskytli humanitárnu pomoc USA pre boj s koronavírusom zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější