Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?
pravdive+seznam

Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo?

Na východnom Slovensku pôsobí firma, ktorá je schopná vyrábať kvalitné testy na koronavírus. Informovala o tom lokálna televízia Región, no médiá hlavného prúdu sa touto potenciálne prelomovou témou zatiaľ nezaoberali.Na sociálnych sieťach sa objavilo video, v ktorom riaditeľ televízie Región Vladimír Seman hovorí o tom, že v Košiciach pôsobí farmaceutická spoločnosť, ktorá je schopná vyrábať testy na COVID-19 v požadovanej kvalite.„V nijakom masmédiu som doposiaľ nezaregistroval informáciu o tom, že by nejaký slovenský výrobca ponúkal testy na koronavírus v primeranej kvalite. Nie také jednoduchšie testy, ktoré doviezla ešte predošlá vládna garnitúra a ktoré sa ukazujú byť v konečnom dôsledku zbytočnými.“Seman pripomína, že aj TV Markíza v hlavnom spravodajstve 28. marca uviedla, že na Slovensku testy nie sú k dispozícii, a preto je potrebné ich doviezť okolo 50-tisíc.Vyjadroval sa vtedy k tomu aj exkandidát na prezidenta, vedec Robert Mistrík, ako nový člen permanentného krízového štábu pre koronavírus, ktorý zriadil premiér Igor Matovič.

Slovenský test na koronavírus z Košíc má certifikát o vysokej kvalite a je lacnejší! Všetci mlčia!Mistrík na otázku, či sa testy dajú vyrábať na Slovensku novinárovi TV Markíza odpovedal: „To je dobrá otázke, ale ešte dnes by som sa k nej nevyjadroval.“ Podľa Mistríka je potrebné počkať „pár dní“, či sa ukážu nejaké možnosti domácej výroby testov.Podľa novinára Vladimíra Semana išlo o „vyhýbavú odpoveď“, keďže má informáciu, že v Košiciach existuje spoločnosť, ktorá údajne disponuje certifikátom potvrdzujúcim, že firma dokáže vyrobiť „státisíce kusov“ testov za „polovičnú cenu“ v porovnaní so zahraničnými výrobkami.„Táto firma ponúkla tieto testy aj ústrednému krízovému štábu,“ podotkol vo videu Seman. Ponúkané testy podľa neho dokážu identifikovať prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie pred nástupom symptómov. ide vraj o tzv. RT-PCR test, ktorý odporúčala aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).Seman nerozumie tomu, prečo túto skutočnosť na tlačovej konferencii nespomenul vedec Robert Mistrík. „Je veľmi málo pravdepodobné, že by o nej nevedel. Skôr si myslím, že išlo o istý nesúlad, o isté nedocenenie situácie a obávam sa, že to nie je dobre. Tu totiž nejde o politikárčenie… Ide o zverejnenie dôležitej informácie, ktorá súvisí so základnými vitálnymi funkciami celej spoločnosti.“Následne Seman v blogu dodal, že ide o firmu DB Biotech, a.s z Košíc.zdroj: badatelia.comPomôžte nám udržať Magazín 1!Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!  Číslo účtu:  SK2811000000008017035353
The post Firma z Košíc má certifikát na test koronavírusu a médiá a vláda sú ticho! Prečo? appeared first on MAGAZÍN 1 .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější