Kičuru nahradí Sulík – odteraz bude zodpovedný za správu štátnych hmotných rezerv. „Je dobré, že to prešlo podo mňa“

Kičuru nahradí Sulík – odteraz bude zodpovedný za správu štátnych hmotných rezerv. „Je dobré, že to prešlo podo mňa“

Bratislava 2. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Za Správu štátnych hmotných rezerv SR bude na základe štvrtkového rozhodnutia vlády SR zodpovedný minister hospodárstva. Informoval o tom vo štvrtok počas rokovania vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Kontrola z úrovne ministra by podľa neho mala zabezpečiť transparentné a hospodárne nakladanie so štátnymi prostriedkami
Na snímke Richard Sulík
„Dnešným rozhodnutím na vláde prechádzajú štátne hmotné rezervy pod moju zodpovednosť. Nie je to zmena v kompetenčnom zákone, ale sme sa dohodli, že ich budem monitorovať,“ uviedol Sulík. Podľa neho sa v poslednom čase objavili určité nejasnosti, napríklad pri nákupe respirátorov, kde je trhová cena v súčasnosti vysoko nad výrobnými nákladmi. Sulík však priznal, že ani rezortu hospodárstva sa nepodarilo nakúpiť respirátory za dohodnutú a uhradenú sumu osem eur za kus. Aj sme to zaplatili, no neprišli a peniaze nám vrátili. Čiže jedna vec je mať sľúbenú hypotetickú cenu na papieri alebo v nejakej ponuke a druhá vec je mať už v sklade respirátor,“ povedal Sulík.
Dobrou správou podľa neho je, že od druhej polovice apríla by mohla nedostatkové respirátory vyrábať aj spoločnosť na Slovensku Firma z Martina však zatiaľ iba čaká na dodávku potrebných strojov. Ministerstvo hospodárstva podľa Sulíka poskytne výrobcovi pri dovoze a inštalácii všetku potrebnú pomoc. „Na tomto budem robiť. Preto je aj dobré, že hmotné rezervy prešli podo mňa. Budem na nich dohliadať, aby sa nestávali veci, že sa to vymkne z rúk,“ dodal minister.
 
Príspevok Kičuru nahradí Sulík – odteraz bude zodpovedný za správu štátnych hmotných rezerv. „Je dobré, že to prešlo podo mňa“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější