Rafaj: Ako „progresívna“ ideológia viedla ku katastrofe v Španielsku

Rafaj: Ako „progresívna“ ideológia viedla ku katastrofe v Španielsku

Bratislava 3. apríla 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Manu Fernandez)
 
 Rafael Rafaj z Inštitútu národnej politiky v príspevku na sociálnej sieti informoval o skupinovej žalobe , ktorá bola podaná v Španielsku 19.marca. Žaloba španielsku vládu obviňuje z vedomého ohrozenia verejnej bezpečnosti, keďže povzbudzovala verejnosť k účasti na viac ako 75 feministických pochodoch 8. marca pri príležitosti MDŽ, uprostred pandémie koronavírusu
Na snímke ženy pochodujúce vrámci MDŽ v Španielsku 8. marca 2020
Podľa Rafaja, by sme túto žalobu mali uvítať ako prvú žalobu v únii v súvislosti s progresívnou ideológiou, ktorá v budúcnosti môže byť precedensom.
Miliónové protesty, o ktorých informovali aj viaceré mainstreamové média, chceli angažovane zbúrať údajný patriarchát celej západnej civilizácie. Rafaj poukazuje na to, že tie isté mainstremové média, dnes rovnako angažovane, horlivo a často až bulvárne informujú o potrebe bojovať proti koronavírusej pandémii.
Španielska vláda tak teraz bude čeliť právnemu konaniu pre nedbanlivosť pri riešení pandémie koronavírusu.
„Táto slniečkárka „welcome“ vláda je obvinená, že postavila svoje úzke ideologické záujmy pred bezpečnosť a blaho verejnosti, a tým zhoršila krízu pandémie, ktorá uchvátila Španielsko. To je aktuálne druhou najpostihnutejšou krajinou pandémie hneď za Talianskom.
Ale karma je zdarma… Okrem ideologických fanatikov, mimovládkarov a feministiek sa pochodov telo pri tele zúčastnilo aj niekoľko významných účastníkov – vrátane španielskej podpredsedníčky vlády, manželky aj matky premiéra,“ píše Rafaj.
Dodáva, že španielska vláda v tom čase bagatelizovala varovania o pandémii, preto čelí aj špeciálnemu obvineniu z „prekarifikácie“, čo je, ako vysvetľuje Rafaj, španielsky právny termín znamenajúci zámerné klamanie, zavádzanie verejnosti.
„Už 24. februára na Kanárskom ostrove Tenerife dali do karantény talianskeho občana, testovaného na korona vírus a 27.februára, 11 dní pred feministickým šábesom v Sevile potvrdili prvý prípad prenosu vírusu u 62-ročného Španiela. Ideologickú obmedzenosť vlády donaha vyzlieka odporúčanie Európskeho strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb, ktoré 2. marca európskym krajinám odporúčalo zrušiť hromadné zhromaždenia ľudí, aby sa zabránilo prenosu nákazy. A tiež fakt, že už 14. marca v Španielsku vyhlásili výnimočný stav,“ pripomína.
V závere Rafaj konštatuje, že ak niekto hľadá možné príčiny tak masového rozšírenia vírusu v niektorých krajinách, ako je napríklad Španielsko, tieto pochody sú jednou z možných príčin. V tejto súvislosti navrhuje, aby po zvládnutí pandémie bolo jedným z opatrení aj „deratizácia ideológií“, ktoré podľa jeho názoru spôsobujú jednu katastrofu za druhou.
Tatiana Stará
Príspevok Rafaj: Ako „progresívna“ ideológia viedla ku katastrofe v Španielsku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější