Kollár navštívil s Hegerom PPS Group Detva. Prepúšťať sa zatiaľ nebude
pravdive+seznam

Kollár navštívil s Hegerom PPS Group Detva. Prepúšťať sa zatiaľ nebude

Bratislava 8. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom v utorok vycestovali na Detvu, kde sa osobne stretli s primátorom, vedením odborov a vedením podniku PPS Group, a.s. Detva. Spoločnosť totiž v pondelok na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Zvolen oznámila hromadné prepúšťanie všetkých zamestnancov
Na snímke Boris Kollár
V tlačovej správe firma informovala, že od štvrtka 9. apríla úplne preruší výrobu a zavrie svoje brány. O prácu malo prísť  736 zamestnancov spoločnosti, ohrozené boli aj pracovné pozície agentúrnych zamestnancov a živnostníkov, spolu sa to týkalo približne 1 000 ľudí. (viac v článku )
„Samozrejme, že nás to nenechalo ľahostajných, lebo keby sa naozaj táto situácia naplnila, tak by to postihlo skoro každú rodinu v tomto regióne,“ uviedol Kollár po tom čo predstúpil po rokovaniach s vedením podniku pred novinárov a podotkol, že ak by došlo k prepúšťaniu, mohla by sa z tejto oblasti stať aj hladová dolina.
Do Detvy pricestoval Kollár spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom. „Som veľmi rád, že po rokovaní môžem konštatovať, chcem hlavne upokojiť ľudí, že po určitých dohodách im vieme zagarantovať, že ak sa naplnia dohody z obidvoch strán, o tú prácu neprídu,“ povedal Kollár.
Zároveň požiadal všetkých veľkých zamestnávateľov, aby pred tým ako sa rozhodnú pre hromadné prepúšťanie, oslovili najprv ministra hospodárstva alebo ministra financií.
Dodal, že súčasná situácia v detvianskej spoločnosti nie je taká, aby jej zamestnanci prišli o prácu. „Všetci urobíme maximum možného, aj pán minister, aj zamestnávatelia, urobia všetko preto, aby sme túto zamestnanosť v regióne udržali.“
V závere tiež podotkol, že urobia všetko preto, aby aj v iných regiónoch udržali ľudí v práci a udržali a podržali fabriky a podnikateľov.
 

Tatiana Stará
Príspevok Kollár navštívil s Hegerom PPS Group Detva. Prepúšťať sa zatiaľ nebude zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější