Česko-slovenským důchodců klesla penze
pravdive+seznam

Česko-slovenským důchodců klesla penzeOd dubnového výplatního termínu tak Sociální pojišťovna vyplácí vyrovnávací příplatek v nové, nižší částce.
Sociální pojišťovna v březnu a dubnu letošního roku zaslala příjemcům důchodu z České republiky a současně ze Slovenska rozhodnutí o snížení vyrovnávacího příplatku. Jak uvedl mluvčí Sociální pojišťovny Peter Višváder, od dubnového výplatního termínu tak Sociální pojišťovna vyplácí vyrovnávací příplatek v nové, nižší částce.
„Vyrovnávací příplatek byl snížen po jeho přepočtu, který je Sociální pojišťovna ze zákona povinna každoročního provést. Pro tento účel musela zohlednit částku důchodu vyplácenou z České republiky k 31. lednu 2020 po přepočtu na eura směnným kurzem platným k 1. lednu 2020, „zdůvodnil mluvčí pojišťovny.
Snížení částky vypláceného vyrovnávacího příplatku je však podle Višváder pouze jedním z důvodů, pro které se celkový důchodový příjem snížil. Ve výrazné míře bylo snížení způsobeno oslabením české koruny vůči euru, když reálná hodnota důchodu vypláceného z České republiky po přepočtu aktuálním směnným kurzem je nižší.
„Tento kurz Sociální pojišťovna ani Česká správa sociálního zabezpečení nemohou ovlivnit. Sociální pojišťovně žádné ustanovení právních předpisů neumožňuje vyplácet důchod v jiné než přiznané částce tak, aby byly odstraněny případné rozdíly vzniklé v důsledku změny směnného kurzu, „dodal mluvčí Sociální pojišťovny.
zdroj: hlavnydennik.sk
The post Česko-slovenským důchodců klesla penze appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější