Pčolinský na čele SIS je podľa Progresívneho Slovenska „rodinkárstvom a zlou praxou“
pravdive+seznam

Pčolinský na čele SIS je podľa Progresívneho Slovenska „rodinkárstvom a zlou praxou“

Bratislava 8. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Z povolebných koaličných rozhovorov vyplynulo, že druhá najsilnejšia vládna strana Sme rodina získa post riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Podľa doterajších informácii by mal tento post obsadiť Vladimír Pčolinský, ktorého manželka Adriana a brat Peter sú poslancami parlamentu za stranu Borisa Kollára
Na archívnej snímke z roku 2010 Vladimír Pčolinský,
Práve kvôli tomu označila mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) nomináciu Sme rodina za „rodinkárstvo“. „Vláda včera súhlasila s návrhom na vymenovanie nového riaditeľa SIS. Mal by sa ním stať brat koaličného poslanca zo strany Sme rodina, Vladimír Pčolinský. Obsadzovanie tak dôležitých pozícií rodinnými príslušníkmi iba na základe politických dohôd je najhoršia možná prax,“ tvrdia progresívci, ktorí sa v spoločnej koalícii so stranou Spolu-OD len tesne nedostali do Národnej rady.
Ich šéf Michal Truban, ktorý na najbližšom sneme už nebude obhajovať pozíciu lídra vyhlásil, že obsadiť tak citlivú a dôležitú pozíciu, akou je riaditeľ SIS, bez akéhokoľvek náznaku riadneho výberového procesu, bez zapojenia kontrolných výborov NR SR a bez s nahy o odpolitizovanie vedenia tajnej služby nie je nič iné než „obrovské sklamanie“.

„Špeciálne v krízovom čase potrebujeme profesionálne bezpečnostné zložky štátu,“ dodáva vo vyhlásení ultraliberálna strana Progresívne Slovensko.
Odborník PS na oblasť bezpečnosti Martin Dubéci k tomu dodal: “ Z kľúčovej bezpečnostnej pozície je opäť politická trafika, v mene koaličnej stability. Šéf spravodajskej služby vzišiel zo strany, ktorej predseda sa len pred pár dňami fotil s Nočnými vlkmi, hrdo spolupracuje s krajnou pravicou po celej Európe a nemá problém s fašistami vo vedení kontrolných výborov NR SR,” mieni Dubéci.
„Slovensko si volilo vo voľbách zmenu k lepšiemu v transparentnosti, profesionalite a kontrole pri riadení štátu. Týmto krokom terajšia vláda vydáva presne opačný signál,“ uvádza sa vo vyhlásení PS.

Jaroslav Zajac
 
Príspevok Pčolinský na čele SIS je podľa Progresívneho Slovenska „rodinkárstvom a zlou praxou“ zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější