Zemřela Tereza Spencerová, dezinformoval Sputnik

Zemřela Tereza Spencerová, dezinformoval Sputnik

Foto: Facebook
Na Kavčích horách v sobě nenašli ani tolik obyčejné lidské slušnosti, aby o jejím úmrtí byť jen alespoň informovali. Před lety usmívající se Písařovicová opakovaně vítala ve vysílání novinářku Spencerovou – Heydrich neHeydrich – a dneska už nám ani nesmí říct, že zemřela. Chce se mi zvracet.
Mám rád Českou televizi, to asi není tajemstvím. Pro její objektivitu, nestrannost, vyváženost, apolitičnost, názorovou pestrost a v neposlední řadě pro profesní i lidskou slušnost. Na obrazovce se tam pravidelně střídají představitelé všech významných názorových či myšlenkových proudů ve společnosti a odborníci na nejrůznější témata bez nejmenšího ohledu na to jakého jsou politického smýšlení či jaký názor mají na právě probírané téma.
Asi nejviditelnějším důkazem oné výše popsané nestrannosti je fakt, že když pozvaná osoba dá ve studiu – či kdekoliv jinde – najevo odborný či politický pohled, který příliš nekoresponduje s pohledem televizních zaměstnanců na probíranou problematiku, nebo je s ním dokonce v přímém rozporu, tak to nikdy nemá absolutně žádný vliv na to zda je dotyčný hybridní ruský agent/ka a fašizující pravicový extrémista/ka pozván pohovořit veřejnoprávně k občanům i podruhé.
Prostě, pokud jste odborník na dané téma, tak pro Českou televizi nejsou ani v nejmenším důležité vaše politické a občanské názory.
Nejásáte ostentativně nad každou novou evropskou směrnicí či dokonce veřejně projevujete určitou míru euroskepticismu a pochybností nad přínosem evropské integrace či klimatického šílenství? Nevadí, přijďte zas.
Odmítáte se aktivně účastnit pravidelných honů na čarodějnice, upalování usvědčených kacířů a globálně řízené protiruské hysterie nebo je dokonce nahlas zpochybňujete? Nevadí, my jsme nestranní a víme, že názorová pluralita a volná soutěž idejí jsou základem demokracie, takže už teď se my i naši diváci velice těšíme na vaší příští návštěvu v našem pořadu.
Jste skutečná a skutečně nezávislá odbornice na Blízký východ a především proto máte na tamní události zpravidla poněkud odlišný názor, než naše aktivistická, eurohujerská redakce plná zfanatizovaných nedouků a globálních vlezdorpdelistů? Různost názorů je přece krásná a tak jste v našich vyvážených a objektivních Událostech – Komentářích vřele a hlavně co chvíli vítána, abyste mohla našim divákům poskytnout na tento událostmi kypící region také jiný pohled, než na něj mají NYT, Guardian, BBC nebo náš Brouk Pytlík Borek. Názorovou pestrost nám přece ukládá i zákon.
Mnohé z výše uvedeného splňovala například v tomto týdnu nečekaně zesnulá novinářka Tereza Spencerová. Bývalá a často využívaná spolupracovnice České televize v otázkách Orientu, uváděných například jako „ Sýrie očima Terezy Spencerové. “ Naposledy ovšem ze záhadných důvodů v roce 2015. V těch dávno minulých a  málem idylických dobách, kdy odpověď na kruciální otázku: „ Volíš Losnu, nebo Mažňáka?“   ještě automaticky neznamenala, že v případě nesprávné volby vám bude na čelo vypálena žlutá hvězda.
Tereza Spencerová byla nepřehlédnutelnou postavou české mediální scény. Svým vzhledem, svým životem, svými názory a především svou prací. Byla jen člověk, takže dělala i chyby. Například jednu zásadní chybu z roku 2003 – údajně lživé  tvrzení, že Heydrich jednou pohoupal na kolenou malého Vašíka – jí její odpůrci neodpustili dodnes. A dodnes jí užívají jako základní argument k tvrzení, že jako novinářka stála vždycky za hovno.
Taky se mi moc líbí názor, že protože nijak zvláště nekomentovala dění v Rusku – rozuměj nepřidala se k mainstreamové protiruské hysterii – tak je určitě ruským trollem. Což zároveň přece dokazuje i fakt, že často kritizovala počínání Bruselu nebo NATO. A taky prý dostatečně nadšeně nevítala, spíše naopak, xenofobka jedna kremelská.
Její naději na Cenu Ferdinanda Peroutky příliš nepomohl ani fakt, že od počátku „demokratizace“ Ukrajiny v roce 2014 si držela profesionální nadhled nad s tím souvisejícími událostmi a snažila se o nich vždy referovat objektivně.
Samostatnou kapitolu pak tvořili její názory na dění na Blízkém východě, který dobře znala, pravidelně navštěvovala a v jehož nesčetných zákoutích byla mimořádně dobře orientovaná. Skutečnost, že se díky tomu například odmítala přidat k západně-mediálnímu honu na řezníka Asada  a raději s ním udělala jako první česká novinářka rozhovor převzatý světovými médii, pak byla dalším z hřebíků do její tehdy ještě pouze symbolické společenské a profesní rakve.
To, že vytrvale upozorňovala na nejrůznější formy západní podpory islamistických teroristů, proti nimž Západ prý nejen v Sýrii bojuje a které ona vytrvale označovala jako islámské teroristy (protože splňují všechny jejich definice) a Západ jako bojovníky za demokracii , jí na popularitě taky dvakrát nepřidávalo.
Taky občas psala pro Parlamentní listy a dostala Krameriovu cenu za novinařinu. Což, jak jistě sami uznáte, by samo o sobě stačilo k tomu, aby byla vyvržena ze středu slušné demokratické společnosti do nyní obzvláště populární karantény. Aby nenakazila ostatní. Smrtícím virem pochybností a nonkonformity.
Nebožka prý také podle živoucího etalonu profesionální novinařiny Jandourka šířila konspirační a antisemitskou teorii o tom, jak George Soros financuje barevné revoluce a proimigrační aktivity. Jak na takovou naprosto absurdní věc vůbec přišla, viďte? Asi jí to šifrovaně napsali z Kremlu.
No, do ČT už se Tereza Spencerová nikdy nepodívá a už nikdy tam tyhle prokremelské myšlenky nepronese i kdyby se stal zázrak a znovu ji pozvali, protože nečekaně zemřela. A na Kavčích horách v sobě nenašli ani tolik obyčejné lidské slušnosti, aby o jejím úmrtí byť jen alespoň informovali. Před lety usmívající se Písařovicová opakovaně vítala ve vysílání novinářku Spencerovou – Heydrich neHeydrich – a dneska už nám ani nesmí říct, že zemřela. Chce se mi zvracet.
Hlavně, že jsem se z veřejnoprávní obrazovky jen v tomto týdnu dozvěděl, že umřeli historik Křen a výtvarnice Brychtová. O kterých jsem, já proruský ignorant, kterému bude Terezina dezinformační Ranní kávička velice chybět, v životě neslyšel.
Dezinformační proruský nekrolog novinářky Terezy Spencerové jsem si tak musel přečíst na Sputniku.

1 total views, 1 views today

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější