Podľa prieskumu za nástupcu Merkelovej by si 27 percent Nemcov vybralo premiéra Bavorska
pravdive+seznam

Podľa prieskumu za nástupcu Merkelovej by si 27 percent Nemcov vybralo premiéra Bavorska

Berlín 10. apríla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Matthias Balk)
 
Za nástupcu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej si 27 percent Nemcov želá bavorského premiéra Markusa Södera. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky inštitútu YouGov, ktorý si objednala agentúra DPA
Na snímke Markus Söder
Söder, ktorý viackrát zopakoval, že sa o túto pozíciu neuchádza, tak získal s výrazným náskokom najvyššiu podporu spomedzi všetkých možných kandidátov strán Únie CDU/CSU.
„Otázka, čo bude budúci rok, pre mňa nezohráva vôbec žiadnu rolu. Okrem toho máme silnú kancelárku, ktorá Bavorsko veľmi podporuje. Moje miesto je a zostane v Bavorsku,“ povedal Söder v rozhovore pre DPA, ktorý bol zverejnený vo štvrtok. „Jediné údaje, ktoré má zaujímajú, sú každý deň nové počty nakazených (koronavírusom),“ dodal.
Ďaleko za Söderom skončili v prieskume bývalý šéf frakcie Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Spolkovom sneme Friedrich Merz (12 percent) a predseda vlády spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet (osem percent). Minister zdravotníctva Jens Spahn dosiahol sedempercentnú podporu respondentov a predsedu zahraničného výboru Spolkového snemu Norberta Röttgena podporili len tri percentá opýtaných. Štyridsaťtri percent ľudí svoje preferencie neuviedlo.
Ako poznamenala DPA, koncom februára – pred začiatkom koronavírusovej pandémie – vyzerala situácia, čo sa týka popularity jednotlivých kandidátov na post kancelára u nemeckých občanov, diametrálne odlišne. Merz bol vtedy na prvom mieste s 18 percentami pred Söderom (12 percent) a Röttgenom (11 percent). Laschet dosiahol deväť a Spahn sedem percent.
Minister zdravotníctva podľa výsledkov prieskumu zo svojho krízového manažmentu v čase krízy vyvolanej koronavírusom podľa všetkého neprofitoval tak ako Söder. Najväčšiu porážku podľa DPA utrpel Röttgen, ktorý sa od vypuknutia pandémie takmer vôbec neobjavoval na verejnosti.
 
Príspevok Podľa prieskumu za nástupcu Merkelovej by si 27 percent Nemcov vybralo premiéra Bavorska zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější