Budou zastupitelé Prahy 6 stíhani za mrhání veřejnými prostředky v souvislosti s odstraněním pomníku Koněva?

Budou zastupitelé Prahy 6 stíhani za mrhání veřejnými prostředky v souvislosti s odstraněním pomníku Koněva?

Jak už asi víte, radnice Prahy 6 zneužila nouzového stavu. V narychlo svolaném nočním zasedání rozhodla o urgentním, prakticky okamžitém, odstranění pomníku Koněva umístěného na náměstí Interbrigády na Praze 6. Toto její rozhodnutí mělo zamezit protestům názorových oponentů radnice, kteří nesouhlasili s odstraněním pomníku. Starosta Ondřej Kolář označil tyto své oponenty za “prapodivné lidi z pravicové i levicové spodiny“. Ještě v noci pak radnice zadala objednávku na odstranění sochy firmě Lucie Kytlíkové ze Slaného. Není bez zajímavosti, že její manžel instaloval kotraverzní “vysvětlující tabulky” na pomník Koněva a v současnosti již nepodniká. Je pracovníkem ozbrojených složek ministerstva vnitra. Určitě vás zajímá, kolik radnice za tenhle “urgentní” šolich v době  koronavirové krize zaplatí? Podržte se, jedná se 330.000 korun. To není všechno. Dalších 12.000 korun bude stát každý měsíc uskladnění sochy v depozitáři, aby se u něj nedej Bůh nemohly z pohledu radnice “podvratné živly” srocovat a připomenout si 75. výročí osvobození Prahy a ČSR.

 

Takže si to můžeme shrnout. Radnice Prahy 6 ve “válečném” režimu rozhodla o okamžitém odstranění vojenského pomníku maršála Koněva. Ten byl vztyčen 40 let předtím k 35. výročí osvobození Prahy a ČSR. Daňoví poplatníci zaplatí za odstranění 330.000 korun. Radnice uhradí fakticky tolik, kolik si paní Lucie Kytlíková řekla. Objednávku podepsala radnice ve středu 2. 4. ve 23:10.  Neřešilo se, jestli je to moc nebo málo. Dalších 12.000 bude stát každý měsíc “uskladnění” pomníku až do doby, než bude předán “Muzeu 20. století”. To ještě nikde nestojí a nikdo netuší, kdy a kde bude otevřeno a jestli vůbec naplní podmínky mezinárodní smluvy “O přátelství a spolupráci s RF” uzavřené v roce 1993 prezidenty Havlem a Jelcinem. Připomeňme, že smlouva sama s přesouváním vojenských pomníků vůbec nepočítá. Naopak ale zavazuje strany k zajištění přístupu k vojenským pomníkum široké veřejnosti, což aktuálně ČR zjevně porušuje a fakticky ji tak může hrozit mezinárodní arbitráž.
Sami si tedy odpovězte, co p. Kolářovi a radním Prahy 6 bránilo, pokud chtějí postupovat tak, jak říkají, zajistit pomníku maršála Koněva důstojné místo ve smyslu platných mezinárodních závazků, aby pomník osvobození Prahy maršála Koněva zůstal tam, kde byl a to až do doby, kdy bude místo pro jeho umístění známo a připravené k instalaci pomníku.
Hodnocení
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější