Romové stále čelí diskriminaci v České republice, uvádí zpráva Amnesty International

Romové stále čelí diskriminaci v České republice, uvádí zpráva Amnesty International



Podle výroční zprávy o stavu lidských práv v Evropě zveřejněné Amnesty International (AI) jsou Romové v České republice stále diskriminováni, zejména v oblasti bydlení a vzdělávání.
Zpráva rovněž kritizuje návrhy české vlády týkající se příspěvků na bydlení, které mohou představovat riziko pro bezdomovectví pro část populace.
V oblasti migrace AI kritizuje praxi českých orgánů, které udržují žadatele o azyl, včetně dětí, v centrech pro vyhoštění. Informuje také ČTK.
Zpráva také varuje před tím, jak české orgány zacházely se skupinou čínských žadatelů o azyl. V roce 2017 požádalo v České republice o azyl 78 z důvodu náboženského pronásledování 78 čínských občanů, ale v roce 2018 bylo 70 takových žádostí zamítnuto.
AI také říká, že Poslanecká sněmovna neratifikovala Istanbulskou úmluvu o předcházení a potírání násilí páchaného na ženách a domácím násilí, zatímco v České republice je souzeno pouze malé množství pachatelů tohoto zločinu.
AI také kritizuje pokračující české dodávky zbraní do Saúdské Arábie a koalici, kterou vede, která bojuje proti šiitským povstalcům v Jemenu.




The post Romové stále čelí diskriminaci v České republice, uvádí zpráva Amnesty International appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější