„Zatím jsme na velmi tenkém ledě. Na konci dubna očekáváme 11.000 pacientů.“ – Rostislav Maďar

„Zatím jsme na velmi tenkém ledě. Na konci dubna očekáváme 11.000 pacientů.“ – Rostislav Maďar

Zaspala v případě koronaviru Světová zdravotnická organizace a Evropská komise? Kdo má rozhodovat o tom, který pacient zemře a který přežije? Nakolik podle koordinátora týmu Karanténa ministerstva zdravotnictví a vedoucího Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rostislava Maďara vláda straší občany? A kdo u nás skutečně rozhoduje o koronavirových opatřeních?

„Zatím u nás příznivá situace trvá, ale jsme na velmi – velmi tenkém ledě. Tam totiž stačí odchylka reprodukčního čísla o jednu desetinu a bude to znamenat naprosto odlišnou věc, pokud jde o zahlcenost jednotek intenzívní péče potenciálně kritickými pacienty. Řeknu to výhledově: na konci dubna očekáváme, že by mohlo být deset nebo jedenáct tisíc pacientů.“ – konstatuje epidemiolog Rostislav Maďar.

„Nerad predikuji na dlouhou dobu, protože se může ukázat v květnu, že situace je jiná, než jsme původně doufali. My epidemiologové vnímáme, jak je ten aktuální stav zatím křehký. Do konce dubna budeme čekat dva týdny, co nám přinesou velikonoční svátky a otevírání různých provozoven. Rádi bychom získali přehled, orientační představu, kolik je u nás občanů, kteří mají protilátky.“ – dodává epidemiolog Rostislav Maďar s tím, že tato čísla ukáží, s jakou odvahou se bude přistupovat k dalšímu uvolňování opatření.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější