Hollywoodský herec Tim Robbins na rozdíl od Seana Penna lituje diskriminace neočkovaných (video)
RSS

Hollywoodský herec Tim Robbins na rozdíl od Seana Penna lituje diskriminace neočkovaných (video)

V současné době panuje velké rozhořčení z rozhovoru hollywoodského herce Seana Penna, ve kterém by chtěl tresty vězení pro lidi, kteří nebyli očkovaní proti covidu. Výčitky svědomí z podobných myšlenek a výroků cítí alespoň jeho herecký kolega Tim Robins. Hollywoodský herec nyní lituje svých minulých výroků v nichž se proti neočkovaným navážel.
Také levicově orientovaný herec Tim Robbins se nedávno objevil v podcastu britského komika Russella Branda, aby zpětně odsoudil politizaci zdravotní politiky během pandemie a vyjádřil lítost nad svým nekritickým přijetím mediálního vyprávění o COVIDu-19.
 

V epizodě z 18. prosince Robbins, oscarový herec, podrobně popsal svou cestu od striktního zastánce dodržování vládních nařízení na počátku pandemie až po zpochybnění neomylnosti takzvaných odborníků v oblasti veřejného zdraví a oficiálního vyprávění o COVIDu-19, očkování, lockdownu a rouškách.
Ačkoli zpočátku vše plně akceptoval a vyhověl žádostem, které na něj byly vzneseny, Robbins vysvětlil, že jeho setkání v reálném životě skončila v rozporu s tím, co jinak říkali o pandemii.
Robbins řekl, že žil v Los Angeles, když pandemie poprvé vypukla.
Školy, bary, tělocvičny, kostely a kempy byly uzavřeny. Obyvatelé byli zavřeni ve svých domech. Nošení roušek bylo povinné. Demokratický guvernér Gavin Newsom přirovnal neočkované k opilým řidičům. Starosta Los Angeles Eric Garcetti doporučil neočkovaným, aby se připravili na ztrátu zaměstnání.
„Dostal jsem se do toho. … Všude jsem nosil roušku. Zachovával jsem si sociální odstup. Udělal jsem, co se ode mě požadovalo, a byl jsem naštvaný na lidi, kteří to nedělali,“ řekl Robbins Brandovi.
I když při jízdě po USA byly vidět prosperující oblasti, kde nebyly striktně dodržovány vládní zdravotní protokoly, Robbins při své návštěvě Spojeného království uznal možnost, že přijetí oficiálního příběhu o pandemii bezpochyby mohlo být špatné.
V Británii si všiml, že mnoho lidí už nedělá to, o co je jejich vláda žádá. „Počítal jsem s tím, že budou mít těžký den, že tady v okolí dojde k vážným úmrtím.“
„Když jsem viděl, že ve Spojeném království není velký počet obětí, osobně jsem viděl, co se děje, začal jsem stále více pochybovat o tom, co nám bylo řečeno a zda je to pravda nebo ne.“
Katastrofa pro neočkované, kterou Robbinsovi a dalším zaručovaly západní vlády a média, se nenaplnila. Začal uvažovat, co je ještě špatně.
Herec si vzpomínal, jak procházel demonstrací proti lockdownu v Londýně. Robbins se nepřipojil proto, že by protest podporoval, ale protože byl zvědavý.
„Viděl jsem, jak je popisovali v tisku, a nebyla to pravda,“ řekl. „Nebyli to nacisté z Národní fronty. Byli to i liberálové a levičáci a lidé, kteří věřili v osobní svobodu.“
Robbins poukázal na to, že pandemie byla zvláště zpolitizovaná ve Spojených státech.
Brand souhlasil a tvrdil, že „ve hře je mnohem více politické ideologie, než je možná moudré, prozíravé nebo dokonce čestné při tvrzení, že následujeme vědu“.
Robbins přiznal:
„Když byl Trump prezidentem, jako demokrat jste se nejprve nenechali očkovat, protože to byla Trumpova vakcína, a pak se zdálo, že se to změnilo. Byl to takový orwellovský pocit. Bylo to, jako bychom už nebyli ve válce s východní Asií.“
Nicméně poté, co se politická vlna obrátila a demokraté se během pandemie dostali k moci, Robbins poznamenal: „Každý, kdo se nenechal očkovat, byl republikán.“
Výsledek, podle Robbinse:
„Stali se z nás kmenoví, naštvaní a pomstychtiví lidé.“
Robbins řekl investigativnímu reportérovi Mattu Taibbimu: „Myslím, že jsme za tu dobu ztratili hodně ze sebe.“
„Slyšel jsem lidi během pandemie říkat: ‚Pokud jste nedostali vakcínu a onemocníte, nemáte právo na nemocniční lůžko. To mě přivedlo k myšlence vrátit se do společnosti, kde se o sebe budeme starat. Když byl váš soused nemocný, přinesl jste mu polévku. Nezáleželo na jejich politických názorech, jsi jejich zatracený soused  ,“ řekl Robbins.
Herec Taibbi řekl, že ti, kteří odlidšťují a rozdělují ostatní, si často myslí, že jsou ctnostní.
Robbins přiznává, že i on byl zatažen do řad sociálně destruktivních.
„Z někoho, kdo je inkluzivní, altruistický, velkorysý a empatický, se stanete monstrem. Chcete lidem zmrazit bankovní účty, protože s vámi nesouhlasí,“  řekl.  „Je to nebezpečná věc. Toto je nebezpečný svět, který jsme vytvořili. A já říkám „my“, protože jsem toho byl součástí. Celého tohoto nápadu jsem se chytil hned na začátku.“
Zatímco Robbins a další přiznali svou vinu, jiní dávají přednost dalšímu posilování své dehumanizace těch, kteří jsou považováni za vyděděnce za to, že odmítají genové injekce.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Hollywoodský herec Tim Robbins na rozdíl od Seana Penna lituje diskriminace neočkovaných (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden