Droga jménem nouzový stav a Bratrstvo pandemické pracky

Droga jménem nouzový stav a Bratrstvo pandemické pracky

PAVEL JURUTKA
Tak prej máme být všichni happy a neřešit, jestli vláda něco udělala špatně. V překladu to znamená držet hubu a krok v souladu s rozkazy červeného svetru.

Poslední Babišovo lidové prohlášení, že jako máme být všichni happy a nešťourat se ve vládních nosních dírkách, je další důkaz Babišovy arogance a naprostého nezájmu o podstatu vládnutí, to jest o lidi samotné. Byl to on, kdo porušil legislativní pravidla země, kdo stanovil krizový štáb se sebou samým v čele (jak obětavé), kdo se dovolával boha (jak lidové) a kdo nakonec mazaně zalezl aby nechal za ty nepříjemné záležitost zodpovídat všechny ostatní. I v tom je znát ruka Marka Prchala, který za Babiše mluví, píše na sociálních sítí, odpovídá na dopisy diváků a možná že i myslí (což by bylo pro Prchala opravdu smutné).To že Babiš neumí mluvit sám a nedokáže před lidmi formulovat dostatečně jasně své (opakuji své) názory, pokud chlap v jeho věku potřebuje dostávat intelektuální (nepřehánějme ovšem) náboje od cizího člověka, je pro něj už tak dost degradující. Pokud ale táhne těmito postupy zemi (spolu s profesně analfabetickými Schillerovou, Maláčovou a Vojtěchem) k dekádě totálního zadlužení, je to katastrofa. Tím spíš, že celkovou situaci “společně” zvládli zejména sami lidi, a nikoliv vláda. Tím že se postarali o své roušky, o své seniory, děti a mnoho z nich i o práci. Nakonec věřím, že i ti živnostníci, které Babišova rudá gerila seká po nohách od nástupu k moci, se z toho dostanou a vládě navzdory nepadnou.
V nouzi poznáš přítele, se říká. V nouzovém stavu poznáš zbabělce i komunistu. Je s podivem, jak odlišné jednání lze v této situaci vysledovat. Běžní lidé šijí roušky, dodržují pravidla i ta, která si sami pro sebe stanovili, nosí seniorům nákupy, jídlo a ještě k tomu pořádají sbírky a vybírají milióny na zdravotnická zařízení, pomůcky a personál. A spousta lidí přispívá ze svého ačkoliv by vůbec nemuseli. Čekal bych v takové situaci i od jednoho z nejbohatších lidí v zemi takové gesto, dar, pomoc v osobní rovině, ale to bychom chtěli od Babiše příliš. V nouzovém stavu nakonec zalezl, rozhazuje miliardy na úkor příštích generací a krmí Agrofert státními korona zakázkami.
Nouzový stav je opojný, je to droga. A pro Babiše, nebo Hamáčka není dobré, aby skončil. Chvílemi už zoufalá Hamáčkova snaha prodloužit nouzový stav co nejdéle ukazuje, že v červeném svetru dlí červený mozek. I když mu můžeme přiznat jistou dávku rozhodnosti (která ostře kontrastuje s neschopností ministra zdravotnictví Vojtěcha), Hamáček je “předpandemická” nula a s koncem nouzového stavu se do této pozice zase vrátí. A to se mu pranic nelíbí, moc hýbat davy a nechat je cvičit spartakiádu je opojná a Hamáček jí úplně propadl.
Oba dva (spolu se Zemanem Bratrstvo “Pandemické pracky”) by nejraději podrželi zemi v nějaké formě nouzového stavu co nejdéle, otvírá jim to možnosti dělat cokoliv a nemuset se zpovídat z ničeho. Vyhozené miliardy? Nefunkční a předražené čínské roušky? Porušování zákonů, rabování státní kasy, zničené živnosti, permanentní volební kampaň, malé domů? Ale jděte, vždyť byl nouzový stav, byla pandemie, byla válka! Tak držte hubu a krok.
Tak daleko ještě nejme, aby červené mozky rozhodovaly o tom, jestli jsme nebo nejsme happy. A držet hubu, pán Babiš? Ani omylem, to ani omylem!Pavel Jurutka

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější