Brazílie: Indiáni se bouří a požadují, aby Nejvyšší soud propustil jejich náčelníka, Lula připravuje tvrdý zákrok (video)
RSS

Brazílie: Indiáni se bouří a požadují, aby Nejvyšší soud propustil jejich náčelníka, Lula připravuje tvrdý zákrok (video)

V Brazílii pokračují i po dvou měsících od voleb nejen protesty, ale i přípravy na nyní již nevyhnutelný ozbrojený konflikt. Zatímco armáda je na straně končícího Bolsonara, Lula má na své straně Nejvyšší soud, jehož vedení on sám jmenoval ještě za jeho předchozích vlád.
Domorodí demonstranti vtrhli na obvod Nejvyššího soudu a požadovali propuštění zatčeného náčelníka Sererreho. Levicový Lulův tábor nazval protestující „teroristy“ a připravil se potlačit největší prodemokratické protesty ve světových dějinách.
Desítky indiánů  prolomily 25. prosince bariéry  kolem budovy Nejvyššího soudu v Brasílíi, aby požadovaly propuštění kmenového vůdce  José Acácio Serere Xavanteho , který byl zatčen v pondělí 12. prosince za zločin protestu a je držen ve vazbě bez obvinění.
Zde připomínám, že toto zatčení je navíc zcela proti brazilským zákonům. Indiáni totiž pod brazilský právní systém nespadají, mají svůj vlastní a jen ten je může soudit.
Protestující indiáni řekli policii, že tam byli na protest proti zatčení náčelníka Sererého. Byly nasazeny týmy SWAT a federální policie. Asi po dvou hodinách domorodí demonstranti opustili oblast před Nejvyšším soudem, ale zůstali na náměstí venku a protestovali.

Indígenas de várias etnias promovem ato pacífico no STF. Segundo informações, o motivo do manifesto é para pedir a soltura do cacique Serere.
Assista ao vídeo.
Te vejo nos comentários! #cafecomnota #direitavalente #brasilwasstolen #cacique #serere #prisão #arbitrariedade pic.twitter.com/kCMpQBYtw3
— Direira Valente (@luanava36633282) December 25, 2022

Levicový Lulův tábor se snaží vykreslit probolsonarovské demonstranty jako teroristy, aby se připravil na zásah. Dne 24. prosince v 7:30 byla přivolána vojenská policie a hasiči, aby prošetřili podezřelý objekt na přístupové cestě k letišti Brasilia. Objekt byl odstraněn bez detonace, hlásí  Jornal de Cidade .
Lulův nastupující ministr spravedlnosti  Flavio Dino  nazval 25. prosince prodemokratické hnutí „inkubátory teroristů“:
„Včerejší vážné události v Brazílii dokazují, že takzvané ‚vlastenecké‘ tábory se staly líhněmi teroristů,“ tweetoval nastupující ministr Flavio Dino. „Nebude žádná amnestie pro teroristy, jejich příznivce a finančníky.“
Dino se chystá od 1. ledna vytvořit vlastní úderné jednotky gestapa a říká, že navrhne vytvoření „zvláštních skupin pro boj s terorismem a nelegálními zbraněmi. Právní stát není slučitelný s těmito politickými milicemi.“
Dino řekl, že opatření pro Lulovu inauguraci budou „přehodnocena s ohledem na zpřísnění bezpečnosti“.
Odsouzený zločinec Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že použije zkorumpovanou federální policii, aby zajistil svou inauguraci, protože nevěří probolsonarovské armádě.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 4 Průměrně: 5 ] Článek Brazílie: Indiáni se bouří a požadují, aby Nejvyšší soud propustil jejich náčelníka, Lula připravuje tvrdý zákrok (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden