Řecký ministr obrany: „Vůbec se nebojíme“

Řecký ministr obrany: „Vůbec se nebojíme“




Píše
greekcitytimes



Řecký ministr národní obrany, Nikolaos Panagiotopoulos hovořil o incidentu, který se odehrál v neděli, kdy turecké stíhačky obtěžovaly vrtulník, ve kterém spolu s náčelníkem generálního štábu generálem Konstantinem Florosem letěli.
Ministr obrany a náčelník generálního štábu byli na návštěvě na stanovištích v Oinousses a Farmakonisi ve východním Egejském moři blízko turecké pevniny.

Turecké stíhačky obtěžují a pronásledují vrtulník který převážel řeckého ministra obrany a vrchního generála

Krátce po vzletu z Oinousses, helikoptéru s oběma nejvyššími vojenskými hlavami Řecka, začala obtěžovat dvojice tureckých stíhaček F16.
Panagiotopoulos tureckou provokaci odsoudil a z Farmakonisi uvedl: „Krátce po vzlétnutí vrtulníku, který nás transportoval, obtěžovali turečtí bojovníci. Musím přiznat, že jsme toto obtěžování necítili. Naopak, když jsme vzhlíželi k obloze, viděli jsme řecké bojovníky, kteří už turecké stíhačky z oblasti vyhnali. Chtěl bych však říci, že takové chování ze strany Turecka nepomáhá zmírnit napětí, které by v této době měly hledat obě strany. Vůbec se však nebojíme. Rád bych poblahopřál členům ozbrojených sil, kteří hlídají hranice jako ostražití strážci po celé délce pevninských a námořních hranic země, jako to dělali vždy. “
Během jeho návštěvy na základnách, Panagiotopoulos měl možnost pozorovat stráže, sledovat dodržování koronavirových opatření a vidět vysokou morálku důstojníků a vojáků sloužících na základnách.
Ministerstvo zahraničí také důrazně odsoudilo včerejší provokativní obtěžování tureckých stíhaček. „To je další nepřijatelná turecká akce,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení. „Akce, která znovu potvrzuje negativní roli Turecka v regionu a trvá na anachronickém vnímání mezinárodních vztahů a na mrtvém bodě.“
„Vyzýváme ji, aby vstoupila do 21. století. Následovat příklad Řecka a dalších zemí v regionu a konstruktivně pracovat v kontextu dobrých sousedských pravidel, respektovat a systematicky neporušovat mezinárodní právo,“ uzavřel prohlášení.



Share

Tweet


Whatsapp



The post Řecký ministr obrany: „Vůbec se nebojíme“ appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!



Dnes nejprohlíženější