Cigániková o Galkovi: Dúfam, že keď dostane príležitosť od pána Naďa, že sa nezachová podobne, ako keď dostal  príležitosť od Sulíka

Cigániková o Galkovi: Dúfam, že keď dostane príležitosť od pána Naďa, že sa nezachová podobne, ako keď dostal  príležitosť od Sulíka

Bratislava 13. mája 2020 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)
 
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok potvrdil, že bývalý šéf rezortu Ľubomír Galko opäť pôsobí na ministerstve. Nevylúčil, že by Galko mohol viesť Letecké opravovne Trenčín (LOTN) alebo iný podnik ministerstva. Opozičný poslanec Richard Raši (Smer-SD) v tomto prípade hovorí „pomste“ Matoviča, keďže konflikt Sulíka s Galkom na jeseň minulého roka vyústil až do Galkovho odchodu zo SaS do Demokratickej strany. Podľa poslankyne Jany Cigánikovej (SaS) bolo Galkove prijatie iba Naďovo rozhodnutie, a nejde o nejaký útok Matoviča
Na snímke poslankyňa Jana Cigániková (SaS)
Cigániková v reakcii na Rašiho slová v rozhovore pre Parlamentné listy uviedla, že Raši je „vrták“, ktorý vŕta úplne do všetkého. Pripomenula, že Galko bol v minulosti ministrom obrany a má skúsenosti, ktoré sa dajú určite v rezorte obrany využiť.
„Tak nech sa páči. Ja som rada, že nerobí zle v Saske a Saske. Dúfam, že keď dostane príležitosť od pána Naďa, že sa nezachová podobne, ako keď dostal  príležitosť od Richarda Sulíka,“ poznamenala so smiechom Cigániková.
V rozhovore tiež uviedla, že vníma pnutie medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom, ale nekomentuje ho. „V každom prípade Galko s tým podľa mňa nič nemá. To je rozhodnutie svojprávneho ministra, a nie je to nejaký útok Matoviča. SaS s tým nič nemá a budeme držať palce,“  uviedla Cigániková.
 
Naď ku Galkovi: „Nech sa s ním spájajú akékoľvek kauzy, nikto nemôže pochybovať o jeho boji proti korupcii“
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok uviedol , že v prípade Galka nevylučuje ani to, že ho využije aj pri riadení podnikov ako takých, či to budú letecké opravovne alebo nejaký iný podnik, o čom sa bude ešte rozhodovať.
Podotkol, že nech sa s Galkom spájajú akékoľvek kauzy, nikto nemôže spochybňovať to, že bojoval proti korupcii a netransparentnosti. „A práve takéhoto človeka v rezorte potrebujem,“ skonštatoval minister.
Ako doplnila hovorkyňa ministerstva Martina Kovaľ Kakaščíková, Galko nastúpil na rezort obrany 27. apríla. Do vypísania výberového konania ho prijali do dočasnej štátnej služby. Obsadil radové miesto na pozícii hlavného štátneho radcu v podriadenosti generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR.
„Na uvedené miesto nepochybne spĺňa kvalifikačné predpoklady, ako aj predpoklady na prijatie do štátnej služby, inak by prácu na tejto pozícii v zmysle platnej legislatívy vykonávať nemohol,“ dodala hovorkyňa.
Tatiana Stará
 
Príspevok Cigániková o Galkovi: Dúfam, že keď dostane príležitosť od pána Naďa, že sa nezachová podobne, ako keď dostal  príležitosť od Sulíka zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější