Přehled zpráv – RusVesna 16.-17.5.2020
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna 16.-17.5.2020
1; New York se může stát epicentrem nebezpečného syndromu u dětí spojeného s koronavirem. Informují o tom ABC News.
2; Nejhorší období ropné krize už máme za sebou, říkají v OPEC. Informoval o tom generální tajemník, organizace Muhammed Barkindo.
3; V Moskvě včera zemřelo přes 70 pacientů s koronavirem. Operativní štáb připomněl, že do 31. května všichni obyvatelé nezávisle na věku musí dodržovat režim sebeizolace.
4; Ukrajina uvalila sankce na Moskevskou státní univerzitu a Ermitáž. Vyplývá to z výnosu o začátku platnosti rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny podepsaného Vladimirem Zelenským
5; Trump informoval o vytvoření superrakety. Podle jeho slov USA nyní vyvíjejí neuvěřitelnou vojenskou techniku dříve nevídané úrovně.
6; Rusko ukončuje tranzit plynu přes Polsko plynovodem Jamal – Evropa. Dohoda vyprší 18. května.
7; Toto nelze ponechat bez odpovědi. V Radě federace tvrdě zareagovali na nové sankce ze strany Ukrajiny. Ukrajina zavedla sankce vůči kulturním a vědeckým organizacím z Ruska.
8; Sivocho obvinil ukrajinské vojáky ze zločinů v Donbasu. Bývalý poradce tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Sergej Sivocho prohlásil, že ukrajinští vojáci se v Donbasu zabývají rabováním (marodérstvím).
9; Ukrajinští vojáci zastřelili svého kolegu, který se ohradil proti lžím o SSSR. Vyplývá to z pravidelné zprávy o situaci v Luganské republice za uplynulý týden.
10; Ukrajinská stopa: V Doněcké republice byla dopadena skupina vandalů, která poškodila stélu „Vítězství“. Policisté podle horkých stop zjistili a zadrželi dva mladíky a dívku, kteří ukradli tři přes metr vysoká písmena ze stély .
11; Kyjev se nesmířil s vytvořením Luganské a Doněcké republiky a pokračuje ve vraždění žen a dětí, a také v systematickém ničení občanské infrastruktury a obytných domů.
12; Americké biologické laboratoře nadále děsí Ukrajinu viry. Zelenskij se schovává. Není divu, že úcta a důvěra vůči prezidentovi Ukrajiny prudce poklesla.
13; Epidemie: Děsivé fronty v Rusku na výplaty sociálních dávek se ukázaly jako podvrh. Protiruské štvavé Radio Svoboda zveřejnilo fotografii fronty lidí, kde v pozadí byly ukrajinské nápisy, a vydávalo je za neutěšenou sociální situaci v Rusku.
14; Tajemství a zdroje Ukrajiny už získal nepřítel. Ukrajinci vlastně už nepatří sami sobě. Všechny hlavní státní podniky jsou už dávno kontrolovány zahraničními subjekty.
15; Sberbanka proti Doněcké republice. Jde o nějakou tajnou strategii nebo o úlitbu skutečnému vlastníkovi? I pro nečinnost mus í být nějaké závažné důvody...
16; Pravoslavný metropolita a diákon-chirurg se stali jedněmi z nejefektivnějších bojovníků proti koronaviru na Ukrajině. Do žebříčku se dostal zasloužilý lékař Ukrajiny, chirurg a diákon Ukrajinské pravoslavné církve. Rostislav Valichnovskij.
17; „Otec „tomosu“ Bartoloměj byl obviněn z pokusu o Erdoganovo svržení, Co to znamená pro Ukrajinu? Turci žijící na Ukrajině nevylučují nové pokusy o jejich vydání do Turecka.
18; Na podzim je v Rusku možná smíšená infekce, říká hlavní hygienik Ruska. Usnout na vavřínech a oslabit všechny režimy v jednom okamžiku není možné.
19; Stane se Chrám svaté Sofie v Istanbulu mešitou? Turecké úřady naznačily, že by k tomu mohlo dojít už v nejbližší době.
20; Ukrajinské nemocnice zatajují případy nákazy lékařů koronavirem. Více než polovina případů COVID-19 mezi ukrajinskými lékaři zůstává utajena, prohlásil hlavní hygienik Ukrajiny.
21; Krym ruší režim přísné sebeizolace. Příslušné změny v předpisu učinil nejvyšší představitel republiky Sergej Aksjonov.
22; Rusko rekordně snížilo investice do amerických obligací. Nynější ukazatel je nejnižší za posledních několik let.
23; V Ruské pravoslavné církvi oznámili, jak rozhodli o osudu mozaiky se Stalinem v chrámě Ozbrojených sil. Proč vytvářet rozepře v národě? Musíme být spolu, občané jedné země a jedné pravoslavné víry.
24; Rusům hrozí velké tresty za odmítnutí podrobit se testu na koronavirus. Pokutováni budou i ti občané, kteří projevují nečinnost při koronaviru.
25; Ztrátové barely. Břidličné společnosti USA narazily na vážný problém. Experti očekávají v odvětví vlnu bankrotů.
26; Děti lesa, Nové reálie ve francouzských školách. Místní úřady nejsou schopny zajistit potřebné hygienicko-epidemiologické podmínky pro výuku v budově a žáci absolvují výuku v lese.
27; Situace s koronavirem v republikách Donbasu. Za celou dobu epidemie zemřelo v Doněcké republice na COVID-19 pět osob.
28; Spisovatelka a rusofobka Nicoj se vyslovila pro další omezení přístupu Ukrajinců k internetovým zdrojům z Ruska. Každý přece ví, že veškerá nebezpečí přicházejí právě odtamtud...
29; Ukrajinská armáda bojuje v Donbasu proti ozbrojencům Pravého sektoru. Ztráty jsou na obou stranách.
30; Ozbrojenci Ukrajinské národní gardy v Donbasu znásilnili amerického fotografa a dopisovatele. Podrobnosti sdělila rozvědka Armády Luganské republiky.
31; USA mohou rozmístit jaderné zbraně v Plsku, říká diplomat. Polsko může nahradit Německo v otázce rozmístění amerických jaderných zbraní.
32; Pojďme vrátit Lvov do Polska... Na západní Ukrajině dělají velmi zajímavá prohlášení, A nikdo si nedovolí tomuto činiteli sdělit obvinění z ohrožení teritoriální celistvosti Ukrajiny. Lvov není Donbas...
33; Moskva je hlavním ohniskem koronavirové epidemie v Rusku. Připadá na ni zhruba polovina všech zjištěných případů.
34; V Sýrii byl zlikvidován vůdce „Imarátu (emirátu) Kavkaz“. Propagandistické křídlo ruskojazyčné bandy vydalo oficiální prohlášení o smrti svého vůdce Abdulláha Cumady.
35; Ruská garda u Moskvy začala pátrat po narušitelích karantény pomocí aerostatu. Informuje o tom tisková služba Ruské gardy.
36; Ruští vojáci opouštějí Srbsko. Více než měsíc ruští vojenští specialisté pomáhali republice v boji proti epidemii koronaviru.
37; Na Ukrajinu se blíží mrazíky. Počasí na Ukrajině v květnu 2020 nadále překvapuje.
38; Byly vyjmenovány regiony, které si přejí opustit Ukrajinu. Ukrajina může přijít o několik oblastí kvůli hlubokému rozkolu ve společnosti.
39; Boj s korupcí. Soud uvalil vazbu na místopředsedu Penzenské vlády. Nedávno v regionální správě FSB informovali, že 14. května vůči Burlakovovi byla provedena řada vyšetřovacích úkonů.
40; Podomácku vyrobené ochranné obleky, igelitové tašky na nohách a pitvy na ulicích. Ukrajinské zdravotnictví kapitulovalo před koronavirem. Informuje o tom uznávaná agentura Associated Press sídlící v New Yorku.
41; Byl zadržen nejhledanější uprchlík na planetě. S francouzskými úřady spolupracovali při pátrání policisté z řady zemí Evropy a USA. Félicien Kabuga je podezřelý z financování a účasti na genocidě ve Rwandě.
42; Telegram kanál Temný jezdec, který o sobě tvrdí, že je informátorem z nejtemnějších zákoutí Zelenského týmu, naznačuje, že Saakašvili onemocněl na koronavirus.
43; Putin oznámil unikátní zbraň jako odpověď na „superraketu Donalda Trumpa. Podle jeho slov učinili ruští zbrojaři takřka nemožné.
44; Doktor Mjasnikov označil Navalného za lháře a podvodníka. Alexandr Mjasnikov ve svém autorském Telegram kanálu informoval o své zábavné polemice na dálku s opozičním bloggerem.
45; Odporné provokace s Nesmrtelným plukem. Jak naložit s takovými všiváky? Byla zjištěna totožnost provokatérů, kteří během on-line Nesmrtelného pluku vkládali fotografie nacistických válečných zločinců.
46; V Německu se protestuje proti karanténě. V Německu lidí nadále vycházejí do ulic na protestní akce a požadují zrušení karanténních opatření.
47; Hrdinové Donbasu. Kolegové hrdiny Mamajeva vzpomínají na svého spolubojovníka a vyprávějí o jeho odvaze a skromnosti.
48; Mimořádné prohlášení: Nepřítel udeřil a Armáda Luganské republiky utrpěla ztráty.
49; Bitva o Srbsko. Na koho vsadí Soros a CIA? Byla zveřejněna úvaha o zvláštnostech mediálních her v Srbsku.
50; Globální pandemie snižuje riziko Třetí světové války. Jeden z předních odborníků na mezinárodní vztahy Barry Posen píše o tom, že pravděpodobnost války se kvůli pandemii snížila.
51; Sberbanka proti Donbasu? Co se děje, když byrokraticko-úřednický svět je odtržen od toho, co pro mnohé představuje Ruský svět. Lidé z Donbasu s ruskými pasy problémy nemají, ale o to hůř se zachází s Rusy, kteří chtějí v Donbasu pomáhat.
52; „Všechno pro frontu a Vítězství“ nebo „Co z toho budu mít“? Bývalý velitel doněcké Alfy Alexandr Chodakovskij promluvil o tom, zdali je možné měřit penězi naše základní hodnoty. Jednou člověk stejně zemře, otázkou je jak a s jakým svědomím.
53; Ruské ministerstvo dopravy varovalo před růstem cen letenek. Ruský úředník informoval, kolik může stát jedna letenka v případě dodržení sociální distance při obsazování letadel.
54; SBU se předvedla v Donbasu. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Byla zveřejněna kompletní zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
55; Ukrajina stírá Donbas s povrchu země. Na zveřejněných záběrech je vidět, jak obytné čtvrti jsou doslova srovnávány se zemí.
56; Vojenská odpověď Spojeným státům. Jak Armáda Ruska aktivizuje svou činnost v Arktidě? Rusko při ochraně svých severních hranic vychází z možné ohrožení.
57; Porošenko a boj s koronavirem na Ukrajině. Anatolij Šaríj tvrdě kritizuje Porošenkův zvyk na všem nahánět politické body. Jeho sebestřednost nezná hranic.
58; Situace se může ještě významně zhoršit. V USA očekávají děsivé následky koronavirové epidemie. Rozsah a tempo propadu hospodářství nemají obdobu od dob 2. světové války.
59; Saúdové skupují USA v podmínkách koronakrize. Saúdská Arábie utratila obrovské peníze v podmínkách koronavirové krize a nízkých cen ropy, jen aby se zajistila pro budoucnosti.
60; Úmrtnost na COVID-19 je v Rusku mnohem nižší než je světový průměr. Jak je to možné? Tento fakt vyvolává závist a podezření, ale příčina je jinde: V Rusku je zdravotnictví dobře připraveno postarat se o nemocné a nakažené, říká Taťjana Golikova.
61; Ukrajina se definitivně změnila. Za temné noci v Kyjevě lidé v maskách schválili osudový zákon o rozprodeji půdy. Kdyby nebylo karantény a krize v zemi, tento zákon by schválen nebyl.
62; V Kyjevě panuje hysterie. Putinův plán oddělit Oděsu a další tři důležité regiony (Charkov, Cherson, Nikolajev a Záporoží). Agresivně naladění občané vyzývají vedení země, aby vzalo do ruky zbraně.
63; Koronavirové bahno: Byly zveřejněny dvě šílené spiklenecké teorie o původu koronavirové nákazy – záměrně nakažené testy (při testování je pacient záměrně nakažen) a výbuch v laboratoři „Vektor“. Toužíte po nové porci fejků o koronaviru? Je opravdu na výběr.
64; Americké úřady nevědí, co dělají. Obama zkritizoval Trumpovu politiku. Bývalý prezident země vyzval americkou mládež, aby zaujala aktivní veřejný postoj.
65; Utrácejte, kolik můžete. MF učinil prognózu ohledně obnovy světové ekonomiky. Za březen zaznamenalo 170 zemí světa propad hospodářství.
66; V USA se může objevit nový unijní stát. Hlasování v Portoriku se bude konat v listopadu. Ale definitivní rozhodnutí o připojení nového státu musí být schváleno Kongresem USA.
67; V Polsku vypukly masové protesty proti karanténě. Policie použila speciální prostředky. Stovky lidí se shromáždily na Starém městě ve Varšavě a požadovaly od vlády urychlení zrušení karantény.
68; OSN má obavy o dostatečnou ochranu zvrhlíků v souvislosti s pandemií. Prohlášení generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese bylo zveřejněno u příležitosti mezinárodního dne boje proti homofobii.
69; Ve Světové zdravotnické organizaci učinili prohlášení o možnosti nakažení koronavirem prostřednictvím dotyku s povrchy. Podrobnosti jsou obsaženy v hygienických doporučeních WHO zveřejněných 16. května.
70; Ukrajinci jsou prapředkové židů a Evropanů, Bělorusové nejsou Slované. Neočekávané „objevy“ v ukrajinské učebnici. Skandální učebnice zeměpisu pro žáky 8. tříd byla doporučena ukrajinským ministerstvem školství a vědy.
71; Téměř 20 miliard dolarů vydělala Čína vývozem zdravotnického zboží. Hlavními zákazníky byly USA, Německo, Japonsko, Francie a Itálie.
72; V Evropském parlamentě oznámili rozsáhlý únik tajných informací, Údaje o spolupracovnících Evropského parlamentu se dostaly na veřejnost.
73; Ukrajina mír nepotřebuje. Kyjev se zabývá „virtualizací“ procesu minských rozhovorů. Asistent prezidenta Ukrajiny Andrej Jermak oznámil jmenování přesídlenců zástupci Donbasu.
74; Bývalý velvyslanec Číny na Ukrajině a současný velvyslanec v Izraeli byl nalezen mrtev ve svém domě v izraelském městě Herzlija.
75; V Ukrajinské nejvyšší radě učinili neočekávané prohlášení ohledně neschváleného skandálního usnesení o vině SSSR na rozpoutání Druhé světové války. Předseda ukrajinského parlamentu striktně prohlásil, že se o návrhu nebude hlasovat opakovaně.
76; Počty vyléčených z koronaviru se v Rusku stabilně zvyšují. V zemi bylo odhaleno už 281.752 nemocných. Z toho 42,4% nemělo žádné příznaky. Celkem se uzdravilo 67.373 osob. Zemřelo 2.631 lidí.
77; Z ukrajinské armády masově utíkají vojenští lékaři a specialisté z jednotek protichemické, protiradiační a biologické ochrany.
78; V centru Los Angeles došlo k požáru a výbuchu. Zraněno bylo 11 záchranářů.
79; Doněcká republika dala Ukrajině ultimátum. Prohlášení ministra upoutalo pozornost kyjevských médií. Kyjev by si měl co nejdříve uvědomit, že ignorovat při vyjednávání zástupce Donbasu nejen že nikam nevede, ale hlavně tak nelze činit donekonečna.
80; Korespondent KP.ru se zapsal mezi dobrovolníky a jezdil se sanitkou za nemocnými. Byl zveřejněn jeho deník.
81; Gubernátor Moskevské oblasti oznámil datum částečného zrušení režimu omezení v regionu. Podle jeho slov pro částečné obnovení ekonomické činnosti musí situace vyhovět třem parametrům koeficient šíření nemoci pod hodnotou 1, zajištění dostatečné úrovně testování a dostatečné rezervy nemocničních lůžek, tj. nejméně polovina stávajících nemocničních kapacit.
82; Na seznamu nejbohatších lidí ve Velké Británii už zůstal jen jediný Rus. Před rokem byli tři.
83; Po kritice ze strany Marie Zacharovové Bloomberg třikrát měnil titulek o úmrtnosti na koronavirus v Rusku. Marija Zacharova uvedla jako příklad titulek amerického listu: Experti chtějí vědět, proč koronavirus nezabil víc Rusů...
84; Ukrajina si připomíná „oběti sovětského režimu“ a obviňuje Rusko ze strašlivých zločinů. Dnes si na Ukrajině připomínají nově zavedené datum „smutku“.
85; Pomsta za propuštěného Obamova úředníka. Kongres se znovu pustil do Trumpa. Propuštěný prokurátor Steve Linick byl jmenován bývalým prezidentem USA.
86; Zůstane Charkovská oblast bez záchranky? Lékaři vyhlásili stávku. Lékaři, které stát nechal na holičkách, napsali otevřený dopis a informovali o kritické situaci uprostřed epidemie.
87; Ukrajinský novinář zadal známému komikovi KVN Pisarenkovi nepříjemnou otázku „Čí je Krym“. Ten odmítl odpovědět a vynadal reportérovi, že interview mělo být o jeho tvorbě a nikoli o politice, a požádal o ukončení rozhovoru. Pisarenko má rodinu v Rusku.
88; Pentagon vyslal do kosmu raketu s tajným vojenským nákladem. Start rakety byl proveden „v zájmu Kosmických sil USA“.
89; Na Ukrajinou okupované části Luganské republiky místní obyvatelé drsně vytrestali ozbrojenců ukrajinské armády, kteří museli být hospitalizováni se zraněními, která utrpěli během rvačky.
90; Ukrajinská armáda bojuje na úrovni Islámského státu. Důstojník ukrajinské armády si postěžoval na situaci se zbraněmi v Donbasu. Když slyšíme o reformách podle standardů NATO, všichni se smějí. Naše standardy jsou na úrovni domobrany ze Sýrie nebo Afriky.
91; Putin: Rusko – to je zvláštní civilizace. Toto prohlášení učinil prezident během interview pro pořad „Moskva, Kreml, Putin“.
92; Írán obvinil USA z pirátství a varoval před ohrožováním tankerů s palivem pro Venezuelu. Íránský ministr zahraničí Muhammad Džavád Záfir se obrátil na generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese.
93; Úřady města Wu-chan tajily rozsah epidemie koronaviru, říká poradce čínské vlády. Úřady města se skutečně zpočátku snažily utajit reálný rozsah šíření infekce.
94; V USA se rozhodli pomoci Rusku. Státní department oznámil společný boj proti koronaviru. Podle Pompeových slov Rusko a USA mohou úspěšně spolupracovat navzdory trvajícím rozporům.
95; V Lotyšsku našli nekontrolovaný dron, kvůli kterému omezovali lety. Podrobnosti sdělila Lotyšská agentura civilního letectví.
96; Je třeba prorazit začarovaný kruh. Známý advokát vyzval, aby byla znovu založena a přejmenována Ukrajina. Nově by se měla jmenovat „Rus“.
97; Zničte je. Bývalý místopředseda prezidentské kanceláře Andrej Portnov informoval o tom, jak vyřešit problém radikálů a Porošenka. K tomu, abychom se začali posouvat po cestě mírového urovnání v Donbasu, je třeba zlikvidovat hrozbu ze strany radikálů.
98; V Belgii lékaři zorganizovali „uličku hanby“ pro premiéra. Akce se zúčastnilo kolem 120 lékařů, sester a záchranářů.
99; Jak zničit Ukrajinu pomocí amerických biologických laboratoří? Ukrajinský novinář Dmitrij Vasilec informoval o činnosti amerických biologických laboratoří nacházejících se na Ukrajině.
100; Ve Francii byl registrován velký skok v úmrtnosti na koronavirus. Celkový počet obětí této nemoci činí už zhruba 28 tisíc.
101; Ukrajina hrozí Íránu Mezinárodním soudem OSN. Nejde jen o Ukrajinu, ale o jednotnou frontu států – Kanady, Velké Británie, Švédska, Afghánistánu a Ukrajiny.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější