Veľká cena Veľkej Británie je ohrozená plánovanou karanténou pre cestujúcich

Veľká cena Veľkej Británie je ohrozená plánovanou karanténou pre cestujúcich

Silverstone 19. mája 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Joan Monfort)
 
Veľká cena Veľkej Británie motoristickej F1 sa v tomto roku nebude môcť uskutočniť, ak tamojšia vláda nedá výnimku z karantény pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Na okruhu v Silverstone sú zatiaľ naplánované dve podujatia, z ktorých prvé sa má konať 19. júla
Ilustračné foto
Očakáva sa, že britská vláda pre pandémiu koronavírusu zavedie dvojtýždňovú karanténu pre všetkých ľudí, ktorí pricestujú spoza hraníc, od začiatku júna. Podľa portálu autosport.com sa nebude výnimka vzťahovať na šport vrátane F1. „Štrnásťdňová karanténa znemožní tohtoročnú VC Veľkej Británie. Má to obrovský dopad aj na desaťtisíce pracovných miest napojených na F1 a dodávateľské siete,“ citoval hovorcu prestížneho seriálu portál BBC.
Vedenie F1 sa snaží zabezpečiť čo najefektívnejšie hygienické opatrenia. Tímy nebudú na okruhoch v kontakte a ubytujú sa v samostatných hoteloch, kam ich budú dopravovať autobusy. Všetok personál podstúpi testy na ochorenie COVID-19 pred vycestovaním a každé dva dni počas podujatí. „Do Spojeného kráľovstva budeme cestovať jedine s ľuďmi z nášho prostredia, pričom všetci absolvujú testy. Karanténa je preto úplne nepotrebná. Pokiaľ sa má elitný šport vrátiť na televízne obrazovky, sú nutné výnimky,“ dodal hovorca F1.
Oneskorený štart sezóny je na programe dvoma pretekmi v rakúskom Spielbergu (5. a 12. júla). Po nich už mali nasledovať dve VC v Silverstone, tie sú však ohrozené, v kontinentálnej Európe totiž sídlia tri tímy Ferrari, Alfa Romeo a AlphaTauri, ako aj dodávateľ pneumatík Pirelli. Náhradou by mohli byť preteky v nemeckom Hockenheime, ktorý ani nefiguroval v pôvodnom kalendári.
Šéf F1 Chase Carey verí v šestnásť VC, ročník by mal pokračovať štyrmi zastávkami spomedzi odložených podujatí v Španielsku, Maďarsku, Belgicku, Taliansku, Francúzsku, Holandsku a potom sa presunúť do ďalších častí sveta. Pokračovať by sa mohlo v Kanade alebo Singapure, neskôr v Azerbajdžane, Rusku, Číne a Japonsku. Pokiaľ to situácia s koronavírusom umožní, konvoj neskôr zamieri do USA, Mexika, Brazílie, Vietnamu a sezóna vyvrcholí 6. decembra v Bahrajne a 13. decembra v Abú Zabí. Aspoň európsku časť chce F1 oznámiť do dvoch či troch týždňov.
 
Príspevok Veľká cena Veľkej Británie je ohrozená plánovanou karanténou pre cestujúcich zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější