Přehled zpráv – RusVesna 19.5.2020
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna 19.5.2020
1; Hloupý přístup ze strany Ukrajiny: Aksjonov odpověděl na plány Ukrajiny na „deokupaci“ Krymu. Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov vyjmenoval příčiny, kvůli kterým je navrácení poloostrova k Ukrajině nemožné.
2; Interview se Strelkovem. Radikálové protestují před Gordonovou kanceláří, SBU slibuje prověrku. Přítomní si myslí, že postup novináře spadá pod článek trestního zákona o propagaci terorismu.
3; Růst nemocnosti na koronavirus v Rusku se podařilo zastavit, prohlásil Mišustin. Dodal, že i podle nekonzervativnějších odhadů dynamika situace s COVID-19 vypadá pozitivně.
4; Trump avizoval důležitá prohlášení o vakcíně proti koronaviru, Trump už dříve vyjadřoval naději, že vakcína v USA bude vyrobena ke konci roku nebo i dříve.
5; Poptávka po ropě se v Číně vrátila na předkrizovou úroveň a činí 13 milionů barelů za den.
6; V Rusku se významně snížil počet školáků, kteří pijí alkohol. Vyplývá to z výzkumu. Počet školáků, kteří byť jen jednou v životě pili alkohol nebo kouřili tabák, se v Rusku snížil.
7; Mrtvice a psychóza. Projevy koronaviru po uzdravení. Některé následky koronavirové infekce COVID-19 mohou být dlouhodobé.
8; Okupanti úspěšně provádějí operace na sebezničení. Jsou hlášeny nové ztráty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
9; Banda důstojníků ukrajinské armády ukradla z vojenské posádky palivo za miliony hřiven. V případě prokázání viny hrozí pachatelům ze zločinecké skupiny trest v podobě odnětí svobody na dobu 5 až 12 let.
10; Západ napomáhá šíření COIVD-19 a usiluje o rozsah „španělské chřipky“. V Evropě si myslí, že šíření koronavirové infekce COVID-19 už slábne. Předčasné uvolňování omezení ale může způsobit návrat pandemie.
11; Zelenskij plní rusofobní rozkazy CIA. Na Ukrajině neexistuje vláda v obvyklém smyslu toho slova. Existuje pouze junta vytvořená zahraničními tajnými službami.
12; Boje a výbuchy, Ozbrojenci v Sýrii se bouří proti libyjské mašině smrti a útočí na vlastní spolubojovníky.
13; Soupeření s Ruskem způsobilo Saúdské Arábii těžké škody. Co s tím udělá vedení Saúdské Arábie, je těžké předpovědět.
14; V německé televizi označili sovětské vojáky za okupanty. Když Rusové konečně odcházeli, takzvaná „družba“ byla už dávno zapomenuta, říká se v materiálu.
15; Číňané ocenili Su-34. Stíhací bombardér Su-34 se svými bojovými možnostmi řadí ke generaci 4+.
16; Trump dal Světové zdravotnické organizaci ultimátum, které se více podobá vydírání. Washington může zcela zastavit financování WHO.
17; Došlo k vloupání do pracovny náměstkyně ministra spravedlnosti v Kyjevě Olgy Oniščuk.
18; Japonsko rozšířilo svou suverenitu na Jižní Kurily. Japonsko se vrátilo k formulaci o příslušnosti „Severních teritorií“ k zemi. Vztahy mezi Ruskem a Japonskem dlouhá léta kazí neexistence mírové smlouvy.
19; Moskevské úřady vysvětlili novinářům New York Times, co znamenají čísla o úmrtnosti na COVID-19. Moskva je připravena podělit se o své zkušenosti s dalšími zeměmi.
20; Aby je náhodou nenakupovali v Rusku... Trump chce zjednodušit prodej zbraní do zahraničí. Dnes je v USA procedura prodeje zbraní do zahraničí dost složitá.
21; Američané spolupracují s Islámským státem v Sýrii, říká ozbrojenec, který přeběhl na stranu Asadovy armády. Američané si myslí, že ta země je jejich. Oni si tam počínají jako králové. Spolupracují s příslušníky Islámského státu a cvičí je.
22; Ukrajinská armáda uskutečnila dělostřelecký úder na obytné čtvrti v Doněcké republice. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.
23; Interview se Strelkovem bylo dohodnuté s SBU. Jsou to důkazy pro soud v Haagu, tvrdí novinář Gordon.
24; V Rusku je už téměř 300 tisíc nakažených. Na koronavirus zemřelo za posledních 24 hodin 115 osob s těžkou formou onemocnění.
25; Hlavní hygienička ruského ministerstva zdravotnictví předpověděla konec epidemie COVID-19 v Rusku na červenec.
26; Čínu sužuje nová pohroma - zemětřesení. Jsou hlášeny první oběti. Živel se vrhl na městkou prefekturu Čao-tchung s 5,5 miliony obyvatel.
26; Mišustin se vrátil k výkonu své funkce premiéra Ruska. Byl zveřejněn výnos prezidenta Putina, který zrušil přesun povinností premiéra na prvního vicepremiéra Andreje Belousova.
27; Šéf společnosti Rosnano Anatolij Čubajs prohlásil, že už je dávno doba na to, aby se rozpočet z větší části opíral o příjmy ropného odvětví.
28; Bustu legendárního sovětského maršála Žukova polili v Charkově barvou. O vandalismu informovali na svých stránkách sami neonacisté.
29; Na gondolách nově: V Benátkách se chystají desinfikovat turisty. Gondoliéři se do Benátek vrátí 3. června.
30; Je to Gordonova iniciativa. Bylo zveřejněno prohlášení SBU ohledně interview s Poklonskou a Strelkovem. Pořízení interview s Natalií Poklonskou a Igorem Girkinem bylo iniciativou novináře Dmitrije Gordona.
31; Žirinovskij navrhl, aby byla uprázdněna část parlamentu Ruska, V Rusku je příliš mnoho zcela zbytečných poslanců a úředníků, myslí si tento mastodont ruské politiky.
32; Poklonskaja promluvila o novém referendu ohledně Krymu,. Tentokrát by se mělo konat na Ukrajině, aby místní moc konečně zjistila, že obyvatelstvo na Ukrajině nepodporuje snahy o navrácení Krymu k Ukrajině.
33; Není čím krmit a léčit psychicky nemocné. V Kyjevě protestují lékaři. Pracovníci klinické nemocnice stojí podél silnice v dešti, aby upoutali pozornost mocných na psychické zdraví Ukrajinců.
34; Putin shrnul skutečnosti ohledně neuskutečněné výplaty odměn lékařům. Věc bude mít soudní dohru.
35; Mezi 53. a 58. brigádou ukrajinské armády došlo ke konfliktu. Situace ještě zhoršila už tak kritický psychický stav vojáků 58. brigády.
36; Poklonskaja se vysmála Gordonovým slovům o „interview pro Haag“. Kam člověk až musí morálně spadnout, aby přežil na současné Ukrajině? Na Krymu je lépe, říkám vám, klidně přijeďte...
37; Byl zveřejněn skandální přepis. Porošenko žádal Bidena, aby na Ukrajinu vyslal dohlížitele. Prezident „suverénního“ státu skládá účty svým zaoceánským loutkovodičům. Únik zápisu z rozhovorů mezi Bidenem a Porošenkem byl schválen Trumpovým advokátem.
38; Koronavirus v Doněcké republice. Nové případy nákazy i nová úmrtí. Zemřel muž ve věku 84 let a žena ve věku 58 let.
39; V Donbasu byl zločineckou skupinou unesen a krutě mučen ozbrojenec ATO. Útok na jednadvacetiletého ozbrojence proběhl v noci před očima jeho příbuzných. Přežil jen náhodou.
40; Nadešel čas... Izrael se chystá anektovat Západní břeh Jordánu. Stenogram projevu premiéra Netanjahua byl zveřejněn na stránkách Knessetu.
41; Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení kvůli nevyplacení odměn a kompenzací lékařům za boj s koronavirem. 16. května 2020 bylo na internetu zveřejněno video natočené pracovníky záchranky města Armavira, které spustilo lavinu událostí.
42; Byl mladý,energický a zdravý. V Lugansku zemřel primář „koronavirové“nemocnice. Navrockij zemřel v noci na 19. května ve věku 48 let.
43; V USA informovali o prvních úspěšných testech vakcíny proti COVID-19 na lidech. Podle slov zástupců biotechnologické společnosti Moderna byly testy zahájeny už 16. března.
44; Dnes v noci dělostřelecké granáty doslova přeoraly Staromichajlovku. Známý vojenský zpravodaj píše o situaci na linii fronty v Donbasu. Ukrajinští dělostřelci nemají ani možnost vymluvit se na to, že pálili po Armádě Doněcké republiky, i když – příměří pro ně nic neznamená.
45; Moskva bude nucena žít dlouho v podmínkách omezení, říká starosta Sobjanin. Starosta požádal obyvatele města, aby dodržovali všechna pravidla, aby bylo možné se co nejdříve dostat ze vzniklé situace.
46; Zakladatel Žlutých vest“ byl zatčen kvůli rvačce s dítětem. V září 2019 byl Eric Drouet odsouzen k pokutě 500 euro podmíněně za nošení dřevěného obušku na protestní akce.
47; Evropská unie jde proti Trumpovi v otázce WHO. Evropská unie se staví za mezinárodní spolupráci a společné hledání řešení problému pandemie koronaviru.
48; Puškov tvrdě odpověděl na myšlenku Žirinovského o likvidaci Rady Federace. V rámci úsporných opatření Žirinovskij navrhoval redukci počtu poslanců a zrušení horní komory. Podle Puškova svými slovy Žirinovskij jen na sebe upoutává pozornost v době, kdy se mluví jen o koronaviru.
49; Lvovští lékaři vytvořili pro úředníky „uličku hanby“. Lékaři lvovské protituberkulózní kliniky ostře kritizují úředníky místní i centrální moci.
50; Vrtulník ruského vojenského letectva nouzově přistál v okolí Moskvy. Posádka zahynula. K místu události odletěla komise Vrchního velení letectva.
51; Na Ukrajině byl dopaden superhacker, který ukradl obrovskou databázi. Poté, co se hacker pokusil databázi prodat, pracovník SBU jej začal sledovat.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější