VIDEO Putin vytočený jako nikdy: „80 tisíc jsem řekl! Vaše odpovědnost! Lidi čekají.“ Celé Rusko vidělo

VIDEO Putin vytočený jako nikdy: „80 tisíc jsem řekl! Vaše odpovědnost! Lidi čekají.“ Celé Rusko vidělo

Když neinformovaný nebo málo informovaný Čech sledoval v neděli dne 17. května zprávy ruského Prvního kanálu, asi byl hodně překvapený, jak rázně dokážou ruské špičky jednat a dovést k odpovědnosti prostřednictvím videokonference gubernátorské špičky. Asi si těžko umíme představit, jak Babiš ve videokonferenci staví do latě kteréhokoli hejtmana a velmi důrazně mu vytýká nedostatky v práci a zdůrazňuje jeho osobní zodpovědnost za přijaté rozhodnutí. V rámci objektivity však musíme říci, že u nás je jiný model řízení než v Rusku. Nicméně zodpovědnost politiků za rozhodnutí, která přijímají, by měla být stejná všude na světě.
Světu vládne koronavirus, a tak i zprávy začínají informací o situaci a reportéři se věnují plnění příkazu prezidenta Putina o poskytnutí mimořádných odměn zdravotníkům v první linii, a to následovně – lékaři dostanou 80 000 rublů, zdravotní sestry 50 000 a sanitáři a řidiči sanitek 25 000 rublů za přímou práci s pacienty. Jasně řečeno, jinak pochopeno, a tak se v reportáži střídají nespokojení lékaři, zdravotní sestry, záchranáři a ukazují výplatní pásky, kde mají vypočítánu odměnu řádově v tisícovkách nebo stovkách rublů. Úřednický šiml totiž zařehtal a klotový rukáv přeložil příkaz prezidenta do úřednického jazyka a odměnu začal vypočítávat podle skutečné doby, kterou zdravotník strávil s pacientem. Byl jsi u pacienta pět minut? Tak ti zaplatíme pět minut, byl jsi tam 25 minut, tak 25 minut. Zvláštní formuláře, zvláštní kontroly. Někde dokonce lékařce snížili odměnu za práci. Je sice záchranářka, ale není v první linii, co na tom, že ošetřovala pacienta se zlomenou nohou, u kterého potom diagnostikovali COVID-19. To přece, podle výkladu úředníků, není první linie.
Jednoduše zařízená pracovna prezidenta Ruské federace a videokonference s gubernátory jednotlivých krajů. Jasné prezidentovy otázky, vyhýbavé odpovědi. Kdo nařídil přepočet na minuty a vteřiny, proč, příkaz byl jasný, peníze jste dostali na účty, proč je nemá zdravotnický personál?
Jeden z gubernátorů ustanovil komisi k vyšetření postupu. Ano, když se něco nechce vyšetřit a najít viník, tak se vždy ustanoví komise, klidně ať pracuje, ale vás, pane kolego, budu osobně volat k odpovědnosti, protože to je jen a jen vaše odpovědnost, a nikoli komise, jestli peníze dojdou k lidem. Zní tvrdá odpověď prezidenta překvapenému gubernátorovi, který se nezmůže na odpověď.
Reportáž v rámci zpravodajské relace ZDE .
Předseda vlády Mišustin – peníze znovu posíláme do jednotlivých gubernií, na obrazovce se ukazují čísla linek pro zdravotnický personál pro případ, že peníze nedostanou.
Zítra si osobně vše zkontroluji, říká v závěru Putin gubernátorům, lidé nemají čas shánět papíry, potvrzení, dokumenty, potřebují pomoc tady a teď, nikoli za týden nebo měsíc.
Reportáž končí. Moderátorka potvrzuje, že se k tématu vrátí v pondělí, platí důvěřuj, ale prověřuj.
 
Autorka: Anna Čurdová
Příspěvek VIDEO Putin vytočený jako nikdy: „80 tisíc jsem řekl! Vaše odpovědnost! Lidi čekají.“ Celé Rusko vidělo pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější