Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna 20.5.2020
1; Vojska Luganské republiky byla uvedena do bojové pohotovosti. Nejvyšší představitel Luganské republiky Leonid Pasečnik vystoupil s mimořádným prohlášením v souvislosti s eskalací ostřelování ze strany ukrajinské armády a obrátil se na Zelenského.
2; Američané mohou opět volně dýchat, říká Pence. Trump požádal jednotlivé státy o otevření podniků po karanténě.
3; České ministerstvo obrany učinilo prohlášení o předání Koněvova pomníku Rusku. V odpovědi na dopis ruského ministra obrany Šojgu, se český ministr obrany Lubomír Metnar vymluvil na to, že pomník je majetkem Prahy 6.
4; Vlastizrada. Proti Porošenkovi bylo zahájeno trestní řízení. Kancelář generálního prokurátora Ukrajiny zahájila trestní řízení v případu nahrávky Porošenkova rozhovoru s Bidenem a Kerrym, ze kterých vyplývá, že bývalý prezident prakticky svěřil správu země do rukou zahraniční mocnosti.
5; Švédsko se stalo lídrem Evropy v úmrtnosti na koronavirus. Za uplynulý týden se Švédsko, které nezvedlo karanténu, dostalo na nejvyšší úroveň úmrtnosti na koronavirus v Evropě.
6; Ve straně Evropská solidarita prohlásili, že Porošenkovy nahrávky jsou jen ruskou provokací. Poslanec Andrej Děrkač nedávno zveřejnil přepisy telefonických rozhovorů s Bidenem a Kerrym.
7; Následky musí být více než tvrdé, prohlásil předseda Nejvyšší rady v reakci na nahrávky rozhovorů Bidena a Porošenka.
8; Pomsta jantarové mafie. Na Ukrajině už čtvrtým rokem drží novináře v izolaci na základě neexistujícího článku v zákoně. Novinář se zabýval případy nezákonné těžby jantaru. Jantarová mafie financovala politické projekty a soukromé armády.
9; SBU získala šokující informace o brigádě ukrajinské armády v Donbasu: 78% vojáků podle provedených testů v posledních dvou týdnech užívalo drogy.
10; Ukrajinu řídil Joe Biden. Vyplývá to ze zveřejněného plného textu skandálních rozhovorů Porošenka se svými pány.
11; V Kyjevě chystají pomstu. Gordon může skončit podobně jako Oles Buzina. Jak ukazuje praxe, na Ukrajině je poměrně snadné upadnout v nemilost občanů. A obnovit si reputaci je prakticky nemožné.
12; Sberbanka odmítá vydat majiteli účtu a vedoucímu filmového studia Russkij čas Alexandru Korobkovi jeho vlastní peníze jen proto, že dokumenty zpracovával a pobočka v Doněcké republice.
13; Ruský génius Sergej Nikiforovič Ščogolev (1862-1919). Život a smrt hlavního nepřítele ukrajinského státu. Vědecké práce, myšlenky, životopis a dokonce i smrt nebyla sovětskou akademickou vědou nikdy dostatečně prozkoumána. Tato osobnost byla pronásledována jak ze strany proněmeckých ukrajinských šovinistů, tak i ze strany sovětské moci v čele s Leninem.
14; Zelenského mazaný plán. Ukrajina zrušila část protiruských sankcí (například pro IT společnosti), aby zakryla prodloužení sankcí proti ruským sociálním sítím a dalším důležitým segmentům veřejného života.
15; Kdo a jak zahnal do slepé uličky rozhovory o Donbasu? Ukrajinská novinářka Olesja Medveděva informovala, že je to jednoznačně Ukrajina, kdo blokuje zastavení horké fáze války v Donbasu.
16; Polský generál sprostě nadával, když srovnával své tanky s ruskými. Polsko silně zaostalo v modernizaci vlastních tankových vojsk, v zemi neexistuje příslušný potenciál, což nelze říci o Rusku.
17; Farmář se nakazil koronavirem od zvířete v kožešinové farmě. První případ předání koronaviru ze zvířete (norka) na člověka byl zaznamenán v Nizozemsku.
18; Na Mezinárodní kosmické stanici byla zjištěna zvýšená koncentrace toxické karcinogenní látky - benzenu. Nyní se na palubě stanice nacházejí tři kosmonauti.
19; Kolomojskij je vyšetřován FBI. Má opravdu velké problémy. Postavení Igora Kolomojského už není tak skvělé jako dříve.
20; Princ Charles vyzývá Brity, aby sklízeli jahody místo Ukrajinců. Třetina Rusů se nenechá očkovat proti koronaviru ani poté, co bude k dispozici vakcína. Převládá názor, že by vakcinace měla probíhat na dobrovolné bázi.
21; Vy jednobuněčné organismy, jezděte si v Rusku po Zlatém okruhu a ne na Západní Ukrajinu! Nacistický lvovský televizní novinář Ostap Drozdov se přímo dusí nenávistí vůči ruskojazyčným obyvatelům Ukrajiny a možná tím překonává i známé rusofobky Nicoj a Farion. Podle jeho slov by ruskojazyční Ukrajinci měli zmizet jako živočišný druh.
22; Až 60 milionů lidí se ocitne ve stavu extrémní chudoby, říká Světová banka. Za extrémní chudobu se dnes považuje denní příjem pod 1,9 dolaru 1.437,- Kč měsíčně.
23; Nejvyšší soud Ukrajiny nemá dost peněz na kancelářské potřeby nutno pro předvolávání účastníků procesů, což znemožňuje projednávání případů.
24; Byly zveřejněny působivé záběry z přeletu Tu-22M3 z kabiny pilota. Stíhací bombardéry byly doprovázeny stíhačkami Jižního vojenského okruhu.
25; Nemocnost začíná klesat. A k tomu bylo dosaženo rekordního minima v úmrtnosti. Poprvé bylo v Rusku více uzdravených než nových případů nakažení za den.
26; Zelenskij na tiskové konferenci přednesl projev, ve kterém shrnul výsledky prvního roku svého prezidentství.
27; Armáda Doněcké republiky byla uvedena do stavu bojové pohotovosti. Informoval o tom Denis Pušilin.
28; V Kremlu vybírají datum pro Přehlídku Vítězství a pro hlasování o úpravách Ústavy. Plánuje se, že obě akce proběhnou v jeden den, který bude vyhlášen za den pracovního klidu.
29; Zelenskij se ve svém projevu pochlubil, že dokázal zatlačit na Rusko. A po skončení koronavirové epidemie slibuje pokračování.
30; Zdravotní sestra z nemocnice v Tule si oblékla ochranný oblek pouze na dvoudílné plavky. Netušila, že oblek je nejen průsvitný, ale přímo průhledný. Důvodem bylo, že jí v oblečení bylo pod nim horko. Je s ní vedeno administrativní řízení pro nedodržení pravidel užívání ochranných prostředků.
31; Roskomnadzor musí zastavit to šílenství na YouTube. Administrativa YouTube odstranila kanály s milionovými počty zobrazení na téma Donbasu a Sýrie. Obětí bezdůvodných opatření ze strany administrativy YouTube se staly kanály News Front, Anna News a Krym 24.
32; Jedno volební období nestačí! Bývalému komikovi Zelenskému zachutnala moc, které se nehodlá jen tak vzdát.
33; Skandál s Porošenkovými nahrávkami. Bylo zveřejněno prohlášení týmu Joe Bidena. Připomeňme, že na Ukrajině už bylo zahájeno trestní řízení pro vlastizradu.
34; V Doněcké republice rovněž shrnuli první rok prezidentství Zelenského. Zelenskij slibuje, připomíná, jak „zatlačil“, pokouší se vyhýbat nepříjemným otázkám. A v Donbasu nadále umírají nevinní lidé.
35; Zelenskij prohlásil, že si přeje setkání s Putinem jeden na jednoho a oznámil, čím se liší od Porošenka. Zdůraznil, že až jeho kandidatura zabránila Porošenkovi, aby zůstal na druhé funkční období prezidentem.
36; Pentagon vynaložil veškerá úsilí na nejnovější ponorky. Čím odpoví Rusko na nové ponorky Colubmia?
37; Ukrajinská armáda „válcuje“ Gorlovku, zatímco Zelenskij hovoří o míru v Donbasu. Pod palbou se ocitla šachta a obytné čtvrti města.
38; Arktický útok: Na Moskvu se řítí abnormálně studené počasí se sněhem. Kromě toho je hlášeno abnormální množství sněhových srážek. Někde může spadnout až polovina měsíční normy.
39; V Luganské republice byl zaveden režim posíleného výkonu služby. Vyplývá to z prohlášení ministra vnitra. Vojáci jsou připraveni hájit hranice Republiky a čelit vnějšímu agresorovi.
40; Zbraně a technika byly uvedeny do bojového stavu. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.
41; Porošenko se může těšit na rozsudek, říká Zelenskij. Oni řídili stát takovým způsobem, že je čeká mnoho nepříjemností a různých rozsudků, prohlásil bývalý(?) komik.
42; V USA havarovala už druhá stíhačka páté generace za poslední týden. Obě letadla patřila Eglinově letecké základně.
43; Kulka do břicha za požadavek nasadit si roušku. Klienta v kavárně v americkém státě Colorado rozčilila žádost personálu, aby dodržoval bezpečnostní opatření kvůli epidemii COVID-19.
44; Skandál v Dánsku. V Dánsku byl prezentován „politicky korektní“ překlad Bible. Autory nového překladu už obvinili z antisemitismu a překrucování smyslu slov Slova Božího.
45; Na Ukrajině padají mosty. V Dněpropetrovské oblasti spadl most vedoucí přes záliv Kachovské vodní nádrže přímo pod nákladním automobilem, který zůstal viset na okraji zbylé části mostu.
46; Lékaři počkají. Na Ukrajině zveřejnili šokující výplaty zaměstnanců Naftogazu a soudců.
47; Ukrajina otvírá hranice se všemi sousedy kromě Ruska a Běloruska. Toto rozhodnutí bylo schváleno na dnešním zasedání ukrajinské vlády.
48; V Rusku zveřejnili návod, jak postupovat, pokud pokuta za porušení pravidel sebeizolace byla udělena omylem. Občan má nejméně 30 dní na podání stížnosti.
49; Má to tam těžké. Kučma žádal Zelenského, aby jeho pravomoci v Třístranné komisi pro Donbas přesunul na někoho jiného. Ten bývalého prezidenta požádal, aby vyčkal okamžiku,kdy bude obměněn celý vyjednávací tým.
50; Severní proud byl osvobozen od pravidel plynové direktivy EU. Výjimka se týká úseku plynovodu ležícímu na území Německa.
51; V Maďarsku oficiálně zakázali formální změnu pohlaví. V osobních dokladech musí být zaznamenáno pohlaví, se kterým se dotyčný narodil.
52; U banditů na večírcích jsem nevystupoval. Starosta Čerkass drsně odpověděl na Zelenského obvinění. Čerkasský starosta Anatolij Bondarenko komentoval dnešní Zelenského prohlášení, v němž jej nazval banditou.
53; Státní department zveřejnil sumu „reparací“, kterou chce získat od Číny za šíření pandemie. Prohlášení učinil státní tajemník USA Michael Pompeo na tiskové konferenci. Jedná se o sumu přesahují 9 bilionů dolarů.
54; Ukrajinské ministerstvo spravedlnosti začalo rozprodávat psy zabavené exekutory dlužníkům. Konkrétně 22. května proběhne aukce pitbulteriéra.
55; Už to začalo. Po skandálu na Ukrajině se Senát USA rozhodl vyslechnout Bidenova syna. Republikáni v Senátu USA spustili proces proti Synovi Joe Bidena.
56; Ruka Kremlu. Porošenko našel viníky úniku svého rozhovoru s Bidenem. Podle jeho slov se hlavními sponzory provokace staly tři proruské televizní stanice.
57; Ve světě byl zaznamenán rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem. Na tiskové konferenci to 20. května prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace.
58; Úroda v ohrožení. Estonští farmáři prosí, aby se ukrajinští otroci vrátili na sklizeň jahod.
59; Rusové vítězí v týlu. Dmitrij Jaroš se obrátil s výzvou na Ukrajince a vyjádřil se ke skandálu, který otřásá Ukrajinou.
60; Trumpův syn si vystřelil z Bidena na svém Instagramu. Šlo o hříčku s anglickými žertovnými zrýmovanými pozdravy „See you later, alligator!“ a „In a while, pedophile!“.
61; Mezinárodní skandál. Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo protest Bulharsku kvůli požadavku, aby v rámci reformy administrativního členění země nebyla rozdělena bulharská komunita u Oděsy.
Zdroj: 
Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo
63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější