Řecko: Turecké ozbrojené síly se zmocní řeckého území! Ignorují suvernitu hranic Řecka a Evropské unie!

Řecko: Turecké ozbrojené síly se zmocní řeckého území! Ignorují suvernitu hranic Řecka a Evropské unie!

Tzv. kapsa leží na řece Evros, která vede podél hranice, v regionu Feres. Je nepopiratelně součástí Řecka – dokonce i Google Maps jasně označují oblast, kde si Turci etablovali řecké území.
Okupace přichází, když řecké pohraniční síly, za pomoci policistů a vojáků z mnoha zemí Evropské unie, bojují s novou vlnou nelegálních migrantů, když se od tureckého prezidenta pokoušejí každou noc zaútočit na hranici – často s pomocí tureckého personálu, Recep Erdoğan v únoru oznámil, že jeho země již nezastaví migranty, kteří se pokoušejí vstoupit do Řecka z území své země.
Poslední turecká invaze začala, když přibližně deset tureckých vojáků a bezpečnostních pracovníků zřídilo stan poblíž sporné oblasti na svém vlastním území. Postupně se shromáždilo stále více vojáků , nakonec zahrnujících sílu více než 35 mužů. Poté přešli na řecké území a založili tam tábor a pokračovali v odlesňování oblasti , jak uvádí zpravodajský portál armády Voice a zpravodajský portál helénských ozbrojených sil.
Vzhledem k tomu, že hranice je vymezena řekou Evros, její přirozený průběh se někdy mění v důsledku přirozené síly eroze, která vytváří na každé její straně aluviá.
Sporný region má problémy ve vztazích mezi oběma národy. V roce 2018 zde byli zatčeni dva turečtí vojáci a v roce 1986 tam byli tureckými silami zabiti řecký voják Zisis Karagogou.
Řecká armáda nedávno poslala do regionu geografy, aby určila, jak by mohla být přehrada Evros rozšířena jako bezpečnostní opatření. Takové rozšíření by působilo jako překážka, což by migrantům ztěžovalo překročení řeky.
Příspěvek Řecko: Turecké ozbrojené síly se zmocní řeckého území! Ignorují suvernitu hranic Řecka a Evropské unie! pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější